Asexual.cz

Úplná verze: něco mezi
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3
Nejsem asexuál. Ale jsem heterosexuál s velmi podprůměrnou potřebou sexu. Co s tím? :-( Miluju něžnosti, vášnivé polibky, doteky a hlazení na intimních místech, ale sex mě příliš neláká, stačil by mi tak jednou nebo dvakrát v měsíci. Na druhou stranu se úplně bez něj obejít neodkážu. Jsem heterosexuál, ale mám velmi malou hladinu testosteronu (tzn. nepřímo i libida), takže jsem vlastně trochu asexuální heterosexuál :) Už poněkolikáté kvůli tomu zřejmě brzy přijdu o úžasnou přítelkyni, protože prostě jejím nárokům nestačím a i když se snažím léčit, tak tu šanci jsem dostatečně dlouhou nedostal. Prostě 1-2 měsíce bez sexu znamenají, že přítelkyně o mě ztrácí zájem a hledá si jinde náhradu. Vím, že asi není tak "úžasná", když mi nedá šanci na léčení, ale až na tuhle jedinou věc bohužel úžasná byla - taková, že bych si dokázal představit s ní žít do smrti.

A teď by mě zajímalo, jestli jsou tu chlapi s podobným problémem, případně jestli jsou slečny, které nejsou asexuální, nicméně mají velmi malou, téměř nulovou potřebu sexu (tím ale nemyslím, aby se jim sex hnusil - to bych se dostal z jednoho extrému do druhého).
Ahoj, já bych řekla, dle toho, jak se popisuješ, že jsi hyposexuál. Tzn. člověk se sníženou potřebou sexuálního vyžití. Jenže ono je vůbec otázkou, jak definovat "normu". Já si to představuji jako jakousi úsečku, kde kolem středu je zastoupeno nejvíce jedinců, tj. "norma" a směrem k oběma ramenům jejich počet ubývá a to se týká jak hyposexuálů, tak hypersexuálů. Občas se uvádí jako norma sexuální potřeba 2 - 3 krát týdně, prý to vyplývá z nějakých dotazníkových šetření, jak často se Češi této aktivitě v průměru věnují, ale samozřejmě se musí brát v potaz i otázka vlastního nadhodnocování, neboť lze z logiky věci očekávat, že každý si spíše v tomto "přilepší".
Jinak si myslím, že takových jedinců jako Ty bude určitě více, třeba já to mám tak, že sex se mi nehnusí, ale aktivně jej určitě nevyhledávám, nicméně si myslím, že jak uvádíš tu frekvenci, tak to by byla i pro mne ještě únosná "norma". Ale to jen v případě, že by to muselo být, a nebo by se partnerovi povedlo mne nějak vhodně "přesvědčit". :) Tak nevím, jak ostatní, zdali se k tomu ještě nějak vyjádří...
Podle mého názoru i hyposexuál se k asexualitě hodně blíží....
No nejhorší je to s těmi definicemi, proto tolik z nás neví co vlastně je a nebo není :o) Já osobně...jednou za čas se ta chuť a touha objeví....vážně hodně zřídka...možná jednou za měsíc až dva. Jenomže zatím bohužel v tuhle chvíli nebyl po ruce nikdo, s kým bych tu činnost mohla realizovat............a vzhledem k tomu, že je mi teprve 20 jsem ještě neměla žádnou pořádnou příležitost zjistit, jak se vlastně věci mají
Skoro přemýšlím, jestli na tom nejsem hůř než stoprocentní asexuálové. Ti v tom aspoň mají jasno :) U mě je to různé podle nálady. Někdy mám chuť na sex obrovskou, někdy nemám chuť vůbec na nic, v obrovské většině případů je to něco mezi - mám chuť na mazlení a velmi intimní fyzický kontakt (vlastně všechno kromě vlastního sexu). A teď asi bude potřeba najít partnerku, která by to měla podobně ;)
(23. 11. 2010, 21:42:46)Sysel Napsal(a): [ -> ]Skoro přemýšlím, jestli na tom nejsem hůř než stoprocentní asexuálové. Ti v tom aspoň mají jasno :) U mě je to různé podle nálady. Někdy mám chuť na sex obrovskou, někdy nemám chuť vůbec na nic, v obrovské většině případů je to něco mezi - mám chuť na mazlení a velmi intimní fyzický kontakt (vlastně všechno kromě vlastního sexu). A teď asi bude potřeba najít partnerku, která by to měla podobně ;)

Tak, milý Sysle... já jsem z Olomouckého kraje, takže by to asi nemělo cenu LOLPosmívající se, ale v podstatě to cítím úplně stejně...
Já jsem myslel, že asexuály moc neláká třeba ani vášnivé líbání :) Navíc jsem nechtěl brousit příliš do detailů, ale zkusím to věcně a decentně :) Mám rád téměř jakoukoliv formu milování, která nezahrnuje přímo pohlavní styk. Chci tím naznačit, že většina erotických praktik se mi velmi líbí, jde opravdu jen o pohlavní styk jako takový, který mě neláká (ale rozhodně ani nijak nepohoršuje, jen prostě na něj nemám většinou chuť :)
Tak pod tohle bych se moch podepsat taky.... :-) 8-)
Sysle, takovych je tu vic. Sam se hlasim. Je to presne to samy. Bez sexu by to neslo, ale to co je norma, to uz je na me prilis moc.
Ja jsem to s pritelkyni resil tak, ze ona sve potreby mirnila a ja proste sexoval, i kdyz se mi nechtelo. Vysledek byl, ze jsme nebyli spokojeni ani jeden. Takze jsme se nakonec rozesli, i kdyz tohle asi nebyl hlavni duvod.
Nejvic mi vadilo, ze ja jsem se chtel treba jen mazlit a tulit, jenze to vzdycky muselo prejit az ke konci. Dusledek byl, ze pak uz jsem se nechtel ani mazlit, protoze jsem tusil, co by nastalo. :-(

Problem je, ze zeny kolem 30 jsou sexualne na vrcholu, coz me desi. :-( Asi budu muset pockat tak 10 let, az se pro me vhodna zena dostane uz za vrchol. :)
Mně ani nevyhovuje takové to automatické očekávání sexu, když jdou dva spolu do postele. Opravdu v drtivé většině případů se chci mazlit, líbat, vzájemná masáž, hlazení, v podstatě i cokoliv jiného kromě samotného styku. Na ten mám chuť třeba pětkrát do měsíce a většinou třeba po pár skleničkách ;) A obvykle na místech, kde to moc nejde. Za střízliva v ložnici mi to přijde tak nudné, až se tomu prostě vyhýbám, což nevyhnutelně s normální partnerkou dříve nebo později vede ke krizi.

S těmi ženami kolem třicítky máš pravdu. Já se ohlížím spíše po mladších (20-25 let) a vlastně i teď bych jednu takovou do života chtěl, ale zatím žádná není na obzoru (alespoň tady v Plzni a okolí). Čekat do čtyřiceti let nebudu :)
Když to tak čtu, pánové, tak mne tedy přijdete docela dost sexuální. :P
Stran: 1 2 3