Asexual.cz

Úplná verze: Asexuálové v dějinách
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2
Nedávno jsem proletěla Slezské písně od Bezruče. V jedné z básní píše, jak potkal na hřbitově nějaké šupácké dítě, které ho oslovilo celým jménem a nazvalo ho svým otcem. On mu odpověděl, že to prostě není možné, on přece s žádnou ženou nikdy nespal. Z duchovních důvodů to nebylo, on byl spíše anarchisticky levicovej než věřící a hýřil akorát alkoholem.
(12. 01. 2017, 17:30:25)Ziriath Napsal(a): [ -> ]Nedávno jsem proletěla Slezské písně od Bezruče. V jedné z básní píše, jak potkal na hřbitově nějaké šupácké dítě, které ho oslovilo celým jménem a nazvalo ho svým otcem. On mu odpověděl, že to prostě není možné, on přece s žádnou ženou nikdy nespal. Z duchovních důvodů to nebylo, on byl spíše anarchisticky levicovej než věřící a hýřil akorát alkoholem.

Asi myslíš báseň, která se jmenuje Blendovice: "Blendovským hřbitovem jednou jsem šel, polské jsem počítal kříže ... "
Jenže to celé je podobenství, to dítě se prohlásí za slezký lid. Tudíž jako výpověď o autorově zkušenosti či nezkušenosti se to nedá brát doslova.
a aby toho nebylo málo, Bezruč nebyl vlastně Bezruč Chválící
Ono i když se podíváme na životopis pana Vaška, tak žádné děti neměl a jinak jen jedna nešťastná láska, a jedna řekněme přítelkyně, podle které se umělecky pojmenoval. Na chlapa, který žil 90 let, to nic moc osobního života není. Myslím, že to co tam napsal, je docela explicitně řečeno - nikdo většinově založenej by to takhle přímo nesdělil, snad ani před sto lety ne.
Já si vzpomenu ještě na jednoho slavného asexuála, významného matematika 20. století, Paula Erdőše, kterého popsali jeho spolupracovníci a přátelé z celého světa jako člověka, kterého zajímala jenom matematika. Byl vlastně bezdomovcem a matematice věnoval 16 hodin denně. Byl pořád na cestách od jednoho matematika ke druhému a u všech se zdržel jen tak dlouho, dokud nevyřešili nějaký matematický problém. Jezdil také po univerzitách a vědeckých sympóziích, kde byl velice váženým hostem. Jedinou ženou v jeho životě byla jeho matka, také matematička. Pro matematickou vědu byl tak důležitý, že když mu úřady zakázali vstup do USA, po několik let se matematické konference konali mimo Spojené státy, aby se jich mohl účastnit. Jeho život byl dobře zdokumentovaný. Za život napsal cca 1500 vědeckých publikací a to pokaždé ve spolupráci s nějakým matematikem, u kterého zrovna přebýval. Uvádí se, že měl kolem 500 spoluautorů. Nikdy neměl žádnou partnerku ani partnera a když se ho na to jednou nějaký jeho kolega přímo zeptal, přiznal, že ho sex nikdy nelákal. Jediné co mu způsobovalo uspokojení, byla matematika. Zemřel na infarkt ve svých 83 letech na konferenci ve Varšavě.
Stran: 1 2