Asexual.cz

Úplná verze: Asexuálové, nová sexuální orientace ( BLESK )
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2
Citace:Asexuálové, nová sexuální orientace

Absolutní nezájem o sex. Líbat se, vodit se za ruku a pak "hupsnout" do postele? Brr! Ani náhodou.

Takoví lidé, kterým erotické hrátky neříkají vůbec nic a dokonce se jim urputně brání, opravdu existují! Podle odborníků je takových asexuálů stejný počet jako homosexuálů, zhruba čtyři procenta v populaci. A jakou slast si užívají namísto sexu? Chodí na ryby, kouří, sledují televizi nebo si čtou.


"Jedná se o osudovou záležitost, každý člověk má zájem o sex nadělený od narození v nestejné míře. Nejsou nemocní, ani nežijí v celibátu. Těmto lidem se prostě žije lépe bez jakýchkoli náznaků sexuálního chování," uvádí sexuolog Radim Uzel. Nejedná se ale ani o žádnou sexuální úchylku. Klukům se líbí holky, holkám kluci, tím však všechno končí. Jsou schopni sdílet city, doteky už pro ně znamenají příliš. "Pohlavní styk jsem nikdy neměla. Muži se mi líbí, je mi s nimi dobře, ale stačí mi jen si s nimi povídat. Je mi tak fajn," říká třicetiletá Andrea, která pracuje jako zdravotní sestra. Nikdy prý nezažila pocit, že by ji někdo pohlavně přitahoval. "Nevěřím, že takový pocit někdy zažiji," dodává Andrea. "Během života se může zájem o sex měnit," dává naději Uzel.


Asexuálové sice většinou žijí sami, ale je mezi nimi i spousta lidí, kteří se "překonali". Nechtějí se vyčleňovat ze společnosti "normálních". Mají své rodiny a dokonce i děti, ale k pohlavnímu styku přistupují pouze jako k nutnosti mít děti. Dokonce i ty často odmítají "zplodit" klasickou cestou a dávají přednost umělému oplodnění.


Podle sexuologů nepředstavují pro společnost žádná rizika. Oborníci dokonce začali uvažovat o skupině lidí, kteří odmítají sex, jako o další sexuální orientaci! K heterosexuálům, homosexuálům a bisexuálům tak možná přibude další orientace - asexuálové!

Autor: Tomáš Lamberský

Zdroj : http://www.blesk.cz/Clanek31139.htm
Již přibyla. Asexualita je tu již dávno. jen se neprojevila dřív...
Musíš je omluvit, v Blesku musí mít nějakou senzaci, něco nového. Kdyby tam napsali, že je to staré jak lidstvo samo (nebo ještě starší), nikoho by to nezajímalo. ;)
Citace:... Podle sexuologů nepředstavují pro společnost žádná rizika. ...

Aby se nedivili... LOL LOL LOL LOL LOL
Tak kde je to hodnocení příspěvků? Dávám Matě deset bodů LOL

Jinak článek je fajn, objektivní a bez obvyklých nepřesností... Jen ta zmínka o dávání "naděje" by tam být nemusela 8-)

Jinak asexualita tady samozřejmě dávno je, ale (pokud vím) dosud není oficiálně uznána coby samostatný druh sexuaální orientace. Tak to bylo myšleno, rozumím-li tomu dobře :)
Frigi Napsal(a):Jinak článek je fajn, objektivní a bez obvyklých nepřesností... Jen ta zmínka o dávání "naděje" by tam být nemusela 8-)

A také o líbání a vodění za ruku, proti tomu já osobně nic nemám ;) :D, možná by někdo také mohl udělat výzkum týkající se stádíí asexuality. Domnívám se, že zcela homogenní skupinou v projevech zajisté nejsme. Ten článek není špatný, ale vyznívá dost jednoznačně, tak aby nás opět zjednodušeně " nestrčili pod souhrnnou diagnózu emoční oploštělosti " či emočně nestabilní poruchy osobnosti. Přitom nás " jenom " nebaví sex, a tak si ho nespojujeme tak automaticky a neodlučitelně s láskou jako většina lidí.
Jj, na Blesk kupodivu celkem slušnej článek ;)

Takezo.Kensei Napsal(a):Podle sexuologů nepředstavují pro společnost žádná rizika

ufff, nakonec by se nás mohli "normální" lidé bát. Taky mohl napsat, že to není nakažlivý LOL LOL
No tak ono zase až tak nová záležitost není....jenom to zas lidi vidí, až když se jim to hodí=) jinak souhlasím....v Blesku to maj v malíku=) LOL

Jakub

Podle sexuologů nepředstavují pro společnost žádná rizika.

Tak tohle mě dostalo.Jako bysme byli kriminálníci nebo něco co znamená riziko pro společnost.
Společnost chce dětičky za každou cenu a kdo je nemá, nesnaží se o ně nebo je vůbec neplánuje, je pro společnost zločinec.
Stran: 1 2