Asexual.cz

Úplná verze: Jsem rád že existují jasné definice.
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2
Zdravím Vás,
před momentem jsem si smazal cely text který byl poměrně podařený, přesto se ho zkusím napsat obdobně znovu.
Se slovem asexual a s touto kategorazicí jsem celkem spokojen, neboť jsem dlouhou dobou předtim celkem nelehko snášel věci a případy opačného významu tohoto slova.
Na úvod bych se krátce představil. Jsem poměrně normální osobou (věkově nějakou dobu po dvaceti) smýšlející rozumným způsobem pro tuto společnost (co vetšina v podstatě nedodržuje, ale to je fuk). Nenazýval bych se intelektuálem, neboť mam ve mnoha věcích mezery ale přesto se dokážu smysluplně bavit na mnoho témat a vést kloudný a slušný rozhovor. Nazval bych se možná i estetem a to protože určitým mám způsobem umělecké sklony, to ovšem naznamená že bych se držel jakékoli stylu, at hudebního, či v šatníku (v šatníku stejně téměř nic nemám). Mám silný smysl po řízný humor protkaný sarkasmem a rád ho užívám v různé míře, samozřejmě nikdy né proti mému okolí abych někoho napadal apod. (pravý humor vidím hlavně v umění udělat si srandu sám ze sebe). To je v kostce, zřejmě bude i prostor abych to rozvinul.

A k tomu o čem je tento portál. Nejsem frigidní člověk a už vůbec nemám odpor k ženám (doufám že ony ke mne také ne, a myslím že tomu v normálních meřítkach je). Přesto mě intimní vztahy moc nelákají a způsob a pravidelnost sexuálních návyků je pro mne již dlouhou dobu nečiněnou aktivitou. A nechybí mi. Jak jsem psal, ženy rád mám a velmi se mi líbí pěkné slečny, přesto pro mě možnosti nebo návrhy či návaznost k sexu je né příliš příjemnou záležitostí. Pro mne osobně je představa většího zblížení skrytá v takovem pohanském náhledu radovenek, pitky a správneho křepčení, na ženu i rád sáhnu, avšak mam raději touhu, než touhou následně provozovat.
Ze všeho nejvíc mne v minulosti obtěžovali hovory na téma sexuálních zážitků ať někoho a už vůbec jsem neměl potřebu někomu sdělovat své zkušenosti. Abych to ještě popsal dál, již v minulosti jsem párkát penetraci provozoval, přesto v dalších etapách možností jsem se úpěsně vykrucoval. A od te doby se mi většinou stávají v rámci nebo spíš v okruhu sexu a známostí samé veselé historky.

Pokud Vás budou nějaké zajímat, rád je postupně rozepíší.
Zároveň mě zajímají nějaké......no já si spíš počtu o čem si zde píšete (něco sem projel, ale projedu i dál)

Zatím ahoj.

EM.

Zdar, konečně nějaký pozitivnější a veseleji laděný příspěvek. Nebývá to tady (a už vůbec ne v uvítacím koutku) zas tak časté. A navíc jsem rád, že se tady objevil někdo, kdo je na té stupnici od asexuality k sexualitě ještě o trochu víc napravo (nebo nalevo, vlastně nevím, o jaké stupnici to vlastně mluvím), takže kromě Nely bude první na ráně ještě někdo další, až tu někdo bude chtít řešit, kdo ještě je a kdo už není asexual :-)))) No, vlastně je docela sranda, že máš v nadpisu něco o definicích, a přitom asi budeš mít dost velkou potíž se do některé z nich zařadit :-))

mušelín

Veselé historky mě (a určitě i jiné) hodně zajímají, sem s nimi:)
(22. 09. 2012, 09:31:12)ice80 Napsal(a): [ -> ]Zdar,..... No, vlastně je docela sranda, že máš v nadpisu něco o definicích, a přitom asi budeš mít dost velkou potíž se do některé z nich zařadit :-))

Nela? Ale kdež, ta je na zcela opačné cestě.
(22. 09. 2012, 09:31:12)ice80 Napsal(a): [ -> ]takže kromě Nely bude první na ráně ještě někdo další, až tu někdo bude chtít řešit, kdo ještě je a kdo už není asexual :-)))) No, vlastně je docela sranda, že máš v nadpisu něco o definicích, a přitom asi budeš mít dost velkou potíž se do některé z nich zařadit :-))

>Táto, děti spí, dneska by to šlo <, nemůže říct prostě asexuál.

A náhodou právě Mavni je asexuál informovaný na vlastní kůži.
Na rozdíl od naší HeteroAsexuálky, která se konečně v sexu našla, ale nechce to přiznat, jako by to byla nějaká ostuda.
Pravdou je to, že jsem si bližší definice vyhledával, beru to podle pocitové stránky. Mohl bych počítat roky, kdy jsem se zabýval tím proč nedělam věci jako ostatní. Nemohu o sobě říct, že jsem dodržoval celý život celibát, avšak několik posledních let si to tak vybavuji. O mě a mých výkladech se to má následovně. Nejsem schopen (respektivě nevyvolávam tyto diskuze a nezapojuji si do nich dobrovolně) poslouchat vyprávění co si říkaj chlapící v šatnách. A o to je horší když o tom začína žena a o čekává od Vás nějaké reakce nebo pohledy. To je fáze verbalní. A ve druhé fázi se necházím ve chvíli když si mam představit styk s osobou opačného pohlaví, nebo vztah ve kterém by k němu postupně docházelo. Z těchto známostí nenápadně utíkam a nekompromisně obrazně utíkám. Jednou to bylo ve stylu až ....."Uff, to bylo o vous" ( ve chvíli kdy jsem se dostal domů a oddechl, že jsem se vymanil ze spárů situace která by mě čekala)
V podstatě představa samotného aktu mi přijde takova prazvláštní, ne nechutná, ale podivná. Lidé spolu mohou konat jiné činnosti, které jim bude naskytovat vyrovnané potěšení. Ja se snažím obhajovat něčím na způsob-sex, zabava chudých" i když v mém případě řikám, že jsem hlavně bohatý na duchu (to by se mělo počítat).
Pravá láska či platonické přátelství si myslim bohatě stačí, i bez veškerých přídružných aktů.

mušelín

(22. 09. 2012, 20:39:09)Mavni Napsal(a): [ -> ]Z těchto známostí nenápadně utíkam a nekompromisně obrazně utíkám. Jednou to bylo ve stylu až ....."Uff, to bylo o vous"

Chi chi, veselé. Ale přemýšlím, jestli to není reakce na přílišnou aktivitu ze strany ženské - jestli kdybys potkal třeba nějakou chronickou stydlivku, bys ji nezačal sám provokovat a dráždit. Tuhle výměnu rolí sama dost často prožívám - nikoli teda v sexuální oblasti - ale třeba v běžné konversaci doslova záleží, s kým se bavím.
Jo však ja se bavil již z mnoha lidmi a na někoho dorážet není má parketa. Naopak bych byl konečně rád že je vše nenucené a navíc dnes se lidé schazí kvůli jediné věci, kde si při seznamování až mění osobnost a mizí upřímnost a pravá osobnost. A jak jsem psal, mě konverzace v tematech sexuality odrazuje.

mušelín

(22. 09. 2012, 21:26:45)Mavni Napsal(a): [ -> ]Jo však ja se bavil již z mnoha lidmi a na někoho dorážet není má parketa. Naopak bych byl konečně rád že je vše nenucené a navíc dnes se lidé schazí kvůli jediné věci, kde si při seznamování až mění osobnost a mizí upřímnost a pravá osobnost. A jak jsem psal, mě konverzace v tematech sexuality odrazuje.

Tak tady to není lepšíLOL, tady se probírá sexualita téměř výhradně - tedy hlavně vše kolem. Ale nemusíš se bát;)
Chápu, tady to je však o ničem jinem. Z těch řádků výše to je vypsano. Mě vadí když se tyhle témata vytahují a v případě Vaší neúčasti je člověk ocejchován nějakým nepěkným výrazem. A vzhledem k tomu že sexualitu neprovozuju nepotřebuji se o ní bavit jako o přímích zkušenostech. Spíš o zkušenostech vzhledem k jejímu zamezování. Ale přesto nejsem nějakej chlaďák co je netykavkou. To zas ne. Mě spíš vaděj ty konkretní myšlenky a všeobecná podporovatelnost pouze jedné věci. Dnes se i do Mtv hudebních videoklipu zasazují podprahové signály pro podporu sexuality. Je pak jasný po čem všichni touží.
Pravá láska je asi něco jiného nemusí se nutně separovat od sexuality, ale řekl bych že bez ní může existovat velice dobře.
Základní definice by mohla znít: Asexuál je ten, kdo z nějakého osobního důvodu nesoulouží. Další dělení mi už připadá zbytečné - napravo, nalevo, od narození či s přibývajícím věkem..prostě sex není jeho zálibou. Ale i přesto sex patří do života všech..stejně jako spaní, jídlo, pohyb. Proto doporučuji o něm mluvit i s těmi, kdo ho neprovozují. Je k tomu jen potřeba více tolerance a slušných slov - technické záležitosti je potřeba prodiskutovat s odbornými názvy:-D
Stran: 1 2