Asexual.cz

Úplná verze: Asexualita jako nová sexuální orientace. Jak se žije bez sexu?
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Stran: 1 2 3 4 5
https://www.womanonly.cz/asexualita-jako...-bez-sexu/

Hodně dobrej článek, pravdivej. :) Komentáře samozřejmě debilní, ale jeden z nich je skvělý, a to ten od Asexuálky.
(29. 12. 2019, 21:15:46)Sosna Napsal(a): [ -> ]https://www.womanonly.cz/asexualita-jako...-bez-sexu/

Hodně dobrej článek, pravdivej. :) Komentáře samozřejmě debilní, ale jeden z nich je skvělý, a to ten od Asexuálky.

Článek velmi zajímavý, ale mohl by jít více do hloubky.
Nedávno jsem se na jednom foru setkal s názorem, že asexuál = impotent;
Konečně článek na úrovni (tedy obsahově, jazykovou stránku ponechme stranou). Po dlouhé době jsem spokojená s něčím, co o asexualitě napsal heterosexuál.

Komentáře mi přijdou pitomé skoro všechny, i ty od asexuálů. Jak někdo třeba může paušalizovat, že i asexuální dívky/ženy mají mateřské pudy? Vždyť to není pravda; od asexuálky bych čekala víc pochopení pro odlišnosti mezi jednotlivými asexuály.

Cipísek: To by asi neodpovídalo jeho funkci. Pokud chápu dobře, klade si za cíl informovat o asexualitě obyčejné lidi, kteří o ní jaktěživi neslyšeli. Kdyby šel do hloubky, byl by pro takový typ čtenářů nadbytečný, možná by si ho ani nepřečetli. Od hloubkových rozborů jsou odborné práce z psychologie a sociologie - dvě visí v této sekci na fóru.

***

Mimochodem mám otázku na čtenáře fóra. :) Narazila jsem u dvou různých filosofů na teorii, že náklonnost mezi pohlavími postupně vyhasne a lidstvo se stane asexuálním. Napsala bych o tom do této rubriky krátký článek, ale netuším, jestli by to někoho zajímalo. Nechci vás zahlcovat informacemi, které třeba připadají pozoruhodné jen mně v mojí "autistické" bublině (?). :-D Přečetli byste si to, nebo se na to mám vykašlat?
Mě to zajímá, Juliano.
(30. 12. 2019, 19:04:11)Juliana Napsal(a): [ -> ]Narazila jsem u dvou různých filosofů na teorii, že náklonnost mezi pohlavími postupně vyhasne a lidstvo se stane asexuálním. Napsala bych o tom do této rubriky krátký článek, ale netuším, jestli by to někoho zajímalo.

Každá informácia, podnet či úvaha má potenciál nájsť svojich priaznivcov. V tomto prípade čitateľov.

Je to vcelku odvážna úvaha, rád sa o tom dozviem viac.
Juliana: Bylo zbytečné se pokoušet dotyčnému rozdíl vysvětlit (trval na sv ém výkladu), tak jsem ho odkázal ať si sám zjistí jaký je mezi těmito dvěma názvy rozdíl.
S pojmem impotent jsem se během života setkal vícekrát. Svoji asexualitu netajím a když se někdo zeptá, narovinu mu odpovím. "hmm a to si jako impotent"? zaznělo v tom či obdobném smyslu několikrát. Většinou se jednalo i inteligentní lidi, takže nebyl problém jim to v kostce vysvětlit, avšak podle mě stejně nechápali, jak někdo takový může existovat :)
Sosna + NaitsircLM: Dobře, slibuji, že tu věc napíši, ale počkám s tím, aby tohle vlákno zůstalo na hlavní stránce co nejdéle. :)
A co takhle pojmy jako psychicky impotent versus fyzicky impotent? Neb neni impotence jako impotence...a neni prirozena vyhranenost jako vyhranena prirozenost ;)
(04. 01. 2020, 10:24:54)Fibril Napsal(a): [ -> ]A co takhle pojmy jako psychicky impotent versus fyzicky impotent? Neb neni impotence jako impotence...a neni prirozena vyhranenost jako vyhranena prirozenost ;)

Impotent není ten kdo nechce, ale ten kdo nemůže.
Stran: 1 2 3 4 5