Asexual.cz

Úplná verze: To je zas den
Prohlížíte si holou variantu vašeho obsahu. Prohlédněte si plnou verzi s příslušným formátováním.
Ahoj! Zdravím všechny ve spolek. Jsem VŠ/30/Praha, ale vystřídal jsem už poměrně mnoho bydlišť, cizinu nevyjímaje. Pročítal jsem si Vaše příspěvky, načež jsem usoudil, že do tohoto fóra nemohu nepatřit :) Posuďte sami. V životě jsem měl citově opravdu blízko k několika ženám, někdy se jednalo o lásku čistě platonickou a neopětovanou, v jiných případech se mi podařilo se k dotyčné přiblížit a dosáhnout s ní statusu „chození“ :) Ženy mě na pohled vzrušují (tedy – jistěže ne úplně všechny) a s těmi, se kterými jsem kdy chodil jsem také žil sexuálním životem – v této oblasti jsem však u sebe identifikoval jisté skutečnosti, které zřejmě nejsou u většiny lidí zcela běžné. Když jsem byl se svojí první dívkou, hodně jsem se na sex s ní těšil, když k němu však posléze došlo, nejednalo se o zážitek, který by se mi jakkoliv líbil (ačkoliv technicky probíhalo vše v pořádku). Stýkali jsme se sexuálně i následně, a přestože vše probíhalo řekněme standardně, já jsem měl tendenci se těmto aktivitám stále častěji vyhýbat. Netrpím vůbec žádnými předsudky, sex s ní mi však připadal jaksi nepatřičný, hloupý, téměř nechutný. Za nějakou dobu jsme se přestali sexuálně stýkat úplně a začal jsem být alergický i na jakákoliv sexuální gesta, která se u ní občas vyskytovala (například si koupila erotické prádlo, aby změnila můj postoj, vyvolala však u mě pouze lítost a soucit – v jejím těle problém opravdu nebyl). Moc rád jsem s ní však prožíval intimitu nesexuální v podobě mazlení, hlazení apod. Za nějaký čas jsme se rozešli (ne ovšem kvůli sexu, důvody byly jiné), stále ji mám rád a někdy si i zavoláme, je to ovšem již uzavřená kapitola. Svoji možná psychickou ne-disponovanost k sexu jsem si neměl potřebu nijak vysvětlovat, stále jsem byl nezkušený a bylo radno experimentovat. Našel jsem si další vztah, když jsem žil v Londýně (s Japonkou). Historie se však téměř dokonale opakovala. Spousty smyslových vjemů na počátku s následným prudkým ochlazením s tím, že jediný uspokojující fyzický kontakt zůstával pouze v nesexuální rovině. Takto to proběhlo ještě několikrát. Nejuspokojivější vztah, který jsem kdy prožil byl zcela nesexuální. Bylo to již zde v Praze, kde jsem se seznámil se zřejmě asexuální studentkou z Bulharska (aniž bych při seznamování věděl, že nejeví o sex zájem). Dali jsme se dohromady - já, poučen z předchozích událostí jsem s ní žádný sexuální kontakt neinicioval a ona se mnou také ne. Po nějakém čase jsme si o věci otevřeně promluvili a dohodli se, že zůstaneme pouze platonickými partnery. A to bylo úžasné. Přestal jsem trpět vinou, že neplním jakousi povinnost vůči svojí partnerce, vůči sobě nebo vůči současné sexuplné kultuře. Bylo pro nás velmi přirozené vedle sebe usínat, budit se a žít spolu a to bez, mě dobře známých, nevyřčených, přesto tíživých otázek na sexuální život. Musela se ovšem vrátit do Bulharska… Od té doby jsem sám. Mám však již poměrně ucelenou představu o tom, jak bych chtěl žít. Nehodlám nic konzultovat se sexuologem, pokoušel jsem se najít partnerku, která by po mě nevyžadovala sex na internetu – takovéto seznamky pro asexuály existují, jsou však až příliš mezinárodní, Češky se na nich bohužel nevyskytují. Na seznamkách českých myslím nemá s mými nároky vůbec smysl vyrukovat :) Předpokládám však, že podobné zkušenosti se seznamováním máte i Vy všichni zde (tedy Ti z Vás, kteří by si partnera přáli) , pokud by proto mohl můj příběh alespoň trochu zaujmout, neváhejte mě prosím oslovit. Budu vděčný také za jakékoliv komentáře. Přeji pěkný den. L
Vitaj u nas, tiez mam taky dojem ze si na spravnom mieste :) nejako podobne to prezivam aj ja, aj ked taky vztah ako si mal s tou Bulharkou som este nezazil. Snad jedneho dna...Kroutící očima
Ahoj, vitej...
Skoda te Bulharky, takova prilezitost se nenajde zrovna kazdy den. Je to neuveritelna nahoda, ze na sebe narazili dva (asi) asexualove, aniz by to o sobe predem vedeli. Snad se ti podari najit jinou partnerku, treba pres toto forum :-)
Taky přeju viel gluck. Mimochodem ten Tvůj příspěvek se perfektně čte! Dík za něj!
Krásně napsaný životní příběh, díky! Začínám mít pocit, že se to tu jen hemží lidmi, kteří žili všude možně po světě ... neboli cítím se jako doma :)
opravdu krásný příběh,jen škoda Bulharky-no budu držet palce tobě i nám ostatním-snad se nám jednou poštěstí