Asexual.cz
ACADEMIA FILM OLOMOUC AKTUÁLNÍ PROGRAM - Verze k tisku

+- Asexual.cz (https://www.asexual.cz/forum)
+-- Fórum: Média a viditelnost (https://www.asexual.cz/forum/forum-12.html)
+--- Fórum: Noviny, časopisy, magazíny, pořady, ... (https://www.asexual.cz/forum/forum-18.html)
+--- Téma: ACADEMIA FILM OLOMOUC AKTUÁLNÍ PROGRAM (/thread-1775.html)



ACADEMIA FILM OLOMOUC AKTUÁLNÍ PROGRAM - Ga-diskusni-forum-lem - 01. 04. 2011

Na webových stránkách filmového festivalu Academia Film Olomouc už visí aktuální program (http://www.afo.cz/index.php?seo_url=program-2011&den=12).

V sekci HRANIČNÍ PODOBY GENDERU došlo k drobným změnám v čase a místě jednotlivých projekcí.

ST 22:00 TABU INTERSEXUALITA _ hostka: Olga Pechová
ČT 15:00 (A)SEXUAL _ hostka: Angela Tucker
21:00 GENDEROVÉ KÓDY _ hostka: Iva Baslarová
PÁ 14:00 SVAZUJÍCÍ SLOVA _ host: Martin Fafejta
SO 17:00 přednáška TOUHA A SLAST V ASEXUÁLNÍCH PŘÍBĚZÍCH
přednášející: Lukáš Sedláček


Medailonky hostů a hostek můžete najít na webu AFO.cz (http://www.afo.cz/index.php?seo_url=hoste)

TĚŠÍME SE NA VIDĚNOU A SLYŠENOU NA AFO 2011 V OLOMOUCI, 12. - 17. DUBNA

PS: Akreditace na festival stále probíhají ZDARMA (http://www.afo.cz/index.php?seo_url=akreditace)

VSTUPNÉ NA PŘEDNÁŠKY A PROJEKCE ZDARMA (pokud je vysoká návštěvnost, upřednostňují se návštěvníci a návštěvnice s akreditací)


RE: ACADEMIA FILM OLOMOUC AKTUÁLNÍ PROGRAM - hic -diskusni-forum-iacet - 01. 04. 2011

(01. 04. 2011, 21:52:44)Galem Napsal(a): hostka
Dobry namet na tema. Jak se zdejsi osazenstvo diva na boom poslednich let s "genderove vyvazenym vyjadrovanim" za kazdou cenu? Jaky na to mam nazor ja muzete tusit uz z formulace moji otazky ;)


RE: ACADEMIA FILM OLOMOUC AKTUÁLNÍ PROGRAM - Ga-diskusni-forum-lem - 01. 04. 2011

:) no, někdy to sem přijít muselo. Je na čase... Každopádně, je dobře, že máte aspoň nějaký názor.


RE: ACADEMIA FILM OLOMOUC AKTUÁLNÍ PROGRAM - Fr-diskusni-forum-igi - 07. 04. 2011

Á, tak to je bezva, tenhle program mi vyhovuje! Takhle stihnu všechna Áčková témata a ještě páteční Otočku do Bohumína a zpátky :) Už se těším!

A co se "genderově vyváženého vyjadřování" týče, já si myslím, že k tomu doba postupně spěje. Ne, za každou cenu. Ale někdy se s tím začít musí. Osobně mi třeba vysloveně vadí, když o sobě dívky/ženy mluví jako o studentovi, nebo biologovi. Co je špatného na slovech studentka? Bioložka? Chemička? A tak dál... Když se na sebe dvě náctileté holky otočí se slovy: "ty vole!", pomyslím si v duchu jenom: "ty krávo."


RE: ACADEMIA FILM OLOMOUC AKTUÁLNÍ PROGRAM - Ga-diskusni-forum-lem - 07. 04. 2011

stran programu AFO: ještě jsme museli nakonec posunout prezentaci a projekci filmu (A)SEXUAL Angely Tucker zpět na 17:00, takže doufám, že Vám to nějak moc nebude narušovat plány. Jak říkám, aktuální program je na webu :) Každopádně díky moc za zájem.

A k genderově korektnímu vyjadřování: osobně nejsem pro prosazování za každou cenu, nicméně jsou místa (a je jich většina), kde je to velice potřeba - když se nezmění jazyk, nezmění se ani společnost. Před 60 lety bylo divné používat slovo právnička a dneska je to považováno za běžné a "normální". Jsou prostě věci, na které si člověk musí zvyknout. Co se týče AFO hostky, před pár lety mi to připadalo dost násilné, ale postupem času si na to člověk zvykne a už řadu let se to u nás používá zcela běžně, takže v kontextu AFO to není záležitost prosazování novotvarů za každou cenu, ale snaha spojit obsah festivalu s formální stránkou projektu, která se za a) osvědčila, za b) už to skalním členům málokdy přijde "divný". (Ale to jen můj osobní názor, takže zcela jistě narazíte na spousty lidí nejen v OL nejen na AFO, kteří budou zarytě nesouhlasit :) )


RE: ACADEMIA FILM OLOMOUC AKTUÁLNÍ PROGRAM - ano-diskusni-forum-ther - 07. 04. 2011

já nevím,mě se to nelíbí...mám nějak zažité ty každodenní výrazy třeba pro prodavačku a kadeřnice....ale já sama se považuju za pracovníka nebo dělníka,ne za pracovnici nebo dělnici...vždycky jsem taky byla žákem a studentem,ne žačkou a studentkou.Nelíbí se mi to věčné rozdělování.V základě jsme všichni lidé.Popravdě,chvíli jsem váhala zda čtu dobře,hostka je hrozný slovo :) A pokud jde o vulgárnější výlevy některých z nás :) ,jde o to,v jaké komunitě se pohybuješ.Je to skoro jako nářečí :D .Věř mi,že kdybych měla jeden den mluvit pouze slušně a tak jak se má,tak to raději budu mlčet.Ale je fakt,že někdy je to trochu přehnaný,třeba když už jsou v normální konverzaci mezi lidmi holky nazývány slovem od k a krávy na mysli nemám.


RE: ACADEMIA FILM OLOMOUC AKTUÁLNÍ PROGRAM - Čír-diskusni-forum-ina - 08. 04. 2011

Hostka jako od hosta, už mi to došlo. Já pořád, co tam mají s těma hosteskama....


RE: ACADEMIA FILM OLOMOUC AKTUÁLNÍ PROGRAM - hic -diskusni-forum-iacet - 08. 04. 2011

(07. 04. 2011, 15:07:01)Frigi Napsal(a): Ale někdy se s tím začít musí.
Proc? :-)
Ad "ty vole" - to se obvykle nepouziva jako osloveni, ale jako nejake neadresne zvolani (tak to teda pouzivam ja, kdyz uz to pouziju, neco jako "ty brdo" atp.).

Takze se mam zacit pripravovat, ze az budu chtit nekomu rict, ze mam rada psy, tak to budu muset poupravit a rict, ze mam rada psy a feny? :-)
V tom je podle me zaklad nedorozumeni. Obvykle clovek mysli "druh". Tedy kdyz o sobe holka rekne, ze je student, je jasne, ze mysli proste druh, ze je student (a ne zamestnanec, duchodce atd.) a neakcentuje pohlavi, protoze to je prece jasne (na rozdil od toho, jestli je student, pracujici nebo neco jineho). Opravdu mi prijde upjate treba chtit prejmenovavat "Klub houbaru" na "Klub houbaru a houbarek". Hlavni je, jak se to obecne chape. Verim, ze "Klub houbaru" samozrejme prijima i zeny (houbarky), stejne tak si lidi vidici nazev toho klubu nemysli, ze tam berou jen muze. Je to obecne zazite, vsichni to chapou spravne, o obsahu neni pochyb. Tak nevim, proc sem tahat krkolomne neologismy typu "hostka".


RE: ACADEMIA FILM OLOMOUC AKTUÁLNÍ PROGRAM - ano-diskusni-forum-ther - 08. 04. 2011

přesně tak....navíc nevím,jak by se nazývalo třeba takové fotbalové mužstvo plné žen a že ženy fotbal hrajou....a v armádě se také titulují stejně.