Asexual.cz
Asexuálové toužící po dětech - Verze k tisku

+- Asexual.cz (https://www.asexual.cz/forum)
+-- Fórum: Úvod (https://www.asexual.cz/forum/forum-3.html)
+--- Fórum: Uvítací koutek (https://www.asexual.cz/forum/forum-5.html)
+--- Téma: Asexuálové toužící po dětech (/thread-1899.html)

Stran: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Asexuálové toužící po dětech - Mor-diskusni-forum-wen - 23. 11. 2011

(23. 11. 2011, 00:31:43)Nela Napsal(a): prostě jsem ráda, že už je tu ta možnost volby....a ty zatracované feministky této možnosti zatraceně přispěly, díky jim! :)

:) To je přesně to, oč tu běží. :)
Možnost volby!


Pro Arthur:
:) Jak už je u mne skoro pravidlem, mám pod slovy, které používáš, trochu odlišné významy, tudíž se mi zpravidla vyplatí počkat na objasnění pro "nechápavého čtenáře". ;)
Velký problém v tématu "feminismus" vidím také v tom, že muž by měl být skutečně muž a ne nějaká "parodie na muže", což je bohužel poměrně časté (podobně skutečná žena x "parodie na ženu"). Ale to je vážně na jiné rozsáhlé téma...
Akorát mi pořád není jasné, proč je upřednostňován rozum nad citem, protože když se kolem rozhlédnu, kam nás rozum zavedl (údajně rozumem řízená společnost :-( ), tak z toho zas tak nadšená nejsem. :-( Mám opět trapný názor, že by se to mělo udržovat v rovnováze. :)


RE: Asexuálové toužící po dětech - Art-diskusni-forum-hur - 23. 11. 2011

(23. 11. 2011, 14:45:39)Morwen Napsal(a): Akorát mi pořád není jasné, proč je upřednostňován rozum nad citem, protože když se kolem rozhlédnu, kam nás rozum zavedl (údajně rozumem řízená společnost :-( ), tak z toho zas tak nadšená nejsem. :-( Mám opět trapný názor, že by se to mělo udržovat v rovnováze. :)

Na tom není s čím nesouhlasit. Jen bych neřekl, že naše společnost je řízená rozumem, pak bychom museli totiž tvrdit, že je to společnost rozumná, což je absurdní... Rozumná společnost už podle mě v sobě implikuje společnost, která bere v potaz cit.


RE: Asexuálové toužící po dětech - mušelín - 23. 11. 2011

to Arthur



Já bych Ti Arthure doporučila, aby ses někdy podíval na křivku rozdělení inteligence mužů a žen. Průměr mají stejný. Jen ta křivka mužů má „zvednuté“ konce, což značí, že existuje víc podprůměrně a nadprůměrně inteligentních mužů, zatímco ženy se více pohybují kolem průměru. Z toho vyplývá, že narazíš spíš na podprůměrně inteligentního muže, než ženu.
K opěvovanému raciu mužů bych řekla snad jen tolik, že pokud by vládly ženy, tak bychom možná neměli jaderné elektrárny (a vyhořelé jaderné palivo), ale nejspíš taky války ne a možná ani ten kapitalismus by nebyl tak urputně efektivní a racionalizovaný – odlidštěný. Ta představa je ale fascinující...!

Z tvých slov mám pocit lehkého machismu. Kdyby byly všechny ženy tak poddajné, jak by podle Tebe měly být, tak by se pořád ještě krčily přivázané u plotny.
Všem feministkám světa nepřestanu nikdy dost děkovat a vážit si jich za jejich odvahu.

Zajímala by mne Tvá definice mužatství: je právo volby, zda chci rodit děti nebo dělat kariéru mužatstvím? Tohle snad už patří minulosti, zvlášť to platí dnes, kdy není potřeba nasadit všechno co máme do rozplozovacího procesu.

A to o mužových křídlech... Mám pocit, že jsi trochu zaspal dobu. Ale asi to patří do Tvých ideálních představ o partnerském životě, tak Ti nebudu brát iluze!:)







RE: Asexuálové toužící po dětech - Ni-diskusni-forum-k@l - 24. 11. 2011

Jejda tady se to rozjelo, píšete na mne moc odborně, já napíšu úplně normální větu jednoduchou větu (ne že by vaše nebyly normální, tak to nemyslím, ale řekla bych, že se více v těchto věcech orientujete), já jsem teprve asexuál začátečník :-)) a nemám tolika zkušeností jako vy.
Chci jen napsat, že není "výsadou" pouze asexuálů, že nechtějí mí děti...někteří :-), mám kamarádku, která je docela hodně promiskuitní, prostě ji sex baví a na otázku, Ty netoužíš po dětech? Už je čas :-), ještě jsi nepocítila touhu je mít? Mi bylo řečeno, že ne, že ji to takto vyhovuje, má ráda sex, že chci chce užívat a žádná touha na ni doposud nepřišla a vnímá to tak, že asi ani nepřijde. Žije v zahraničí, takže si asi má čeho užívat :-).
Tak a teď "babo raď"...proč tomu tak je i u hetero-sexuální ženy , je to zvláštní a na druhou stranu úžasné jak je vše a hlavně každý z nás originální :-).
Sexuálka - nechci děti, touha nepřišla asi ani nepřijde
Asexuálka - děti si moc přeji, moc po nich toužím, mám potřebu prožít si mateřství (píšu o sobě :-) )
Další asexuálka - děti ani náhodou, nechci , nemám potřebu, na co děti mít, jsem šťastná i bez nich.
No mám nad čím přemýšlet...nebo mi to někdo z vás objasní a rozebere, tak úžasně, jak to tady umíte? Předem děkuji :-)
Mějte se krásně, dobrou noc
Nik@l


RE: Asexuálové toužící po dětech - ChildF-diskusni-forum-reeMan - 24. 11. 2011

(23. 11. 2011, 21:30:10)mušelín Napsal(a): K opěvovanému raciu mužů bych řekla snad jen tolik, že pokud by vládly ženy, tak bychom možná neměli jaderné elektrárny (a vyhořelé jaderné palivo), ale nejspíš taky války ne a možná ani ten kapitalismus by nebyl tak urputně efektivní a racionalizovaný – odlidštěný. Ta představa je ale fascinující...!

Máš hodně zjednodušený pohled na svět. Kde bys chtěla všechnu elektrickou energii brát?
Nasekat na každou řeku kaskády přehrad, že by se voda úplně zastavila a musela se nosit v kýblích? Nehledě na zatopení tisíců obcí.
Zaplácnout krajinu (ornou půdu) solárníma elektrárnama?
Zhyzdit horizonty větrníkama tak hustě, že by se vítr úplně zastavil?
Topit pod kotlem uhlím a šířit do krajiny NOx a SO2?
Bez štěpení jádra bys možná neťukala do klávesnice, ale psala jen tužkou.
Atomovky jsou zatím vývojový mezistupeň. Bezpečnější jaderná fuzze je běžně nepoužitelná. Pak jistě dojde i na vyhořelý palivo.

Válka, zbrojení a kosmický výzkum byly vždy strůjcem pokroku. Vždy se cpaly prachy do vojenského vývoje a jsou proto na světě nový technologie a materiály. Až když mají vojáci něco novějšího, uvolní zpravidla vynálezy pro civilní použití. Třeba GPS, Internet, laser, palivový články, baterky, trhaviny..


RE: Asexuálové toužící po dětech - Aline-diskusni-forum-Daryen - 24. 11. 2011

(24. 11. 2011, 00:13:21)Nik@l Napsal(a): Tak a teď "babo raď"...proč tomu tak je i u hetero-sexuální ženy , je to zvláštní a na druhou stranu úžasné jak je vše a hlavně každý z nás originální :-).
Sexuálka - nechci děti, touha nepřišla asi ani nepřijde
Asexuálka - děti si moc přeji, moc po nich toužím, mám potřebu prožít si mateřství (píšu o sobě :-) )
Další asexuálka - děti ani náhodou, nechci , nemám potřebu, na co děti mít, jsem šťastná i bez nich.
No mám nad čím přemýšlet...nebo mi to někdo z vás objasní a rozebere, tak úžasně, jak to tady umíte? Předem děkuji :-)
Mějte se krásně, dobrou noc
Nik@l

Těch filozoficky náročných diskuzí kolem si zas tak moc nevšímej, Nik@l, v těch se nevyzná skoro nikdo a tvého původního tématu se stejně moc netýkají :-)
Tvůj příklad hezky dokazuje, že touha po dětech a sexualita spolu zas až tak moc nesouvisí. Koneckonců i lesby obvykle chtějí děti, i když by klasický způsob početí asi nezvolily... Někomu prostě příroda některé instinkty nadělí, někomu ne, nedělala bych z toho žádnou vědu.


RE: Asexuálové toužící po dětech - mušelín - 24. 11. 2011

(24. 11. 2011, 04:58:16)ChildFreeMan Napsal(a): Máš hodně zjednodušený pohled na svět. Kde bys chtěla všechnu elektrickou energii brát?

No, jaderné elektrárny bychom možná neměli, ne proto, že by se nenašly tak chytré ženy (třeba Einstein by bez výpočtů své ženy asi takových výsledků nedosáhl, to se málo ví...), ale proto, že by je nejspíš nenapadlo vymýšlet tak hrozné zbraně hromadného ničení. Nebo by tento "mezikrok" vůbec nepotřebovaly a šly by přímo k cíli.

Spekulovat, kde by se tedy brala energie z pohledu současného vědění, je úplně zbytečné. Zkus se někdy podívat na to, kam Němci dospěli ve svých výzkumech před a během války. Jejich vůzkum probíhal úplně odděleně od ostatního světa a přicházeli s úplně netušenými, jinými nápady. A to na to měli jen pár let.

Aneb to, co se dnes či z našeho bodu poznání a nazírání může zdát jako bláznovství, může se někdy uskutečnit.


NIKOL: omlouvám za odklon od tématu, ale zavedla nás tam feministická otázka.
A na Tvou otázku můžu odpovědět protiotázkou: proč jeden touží po penězích a pro druhého nic neznamenají? Lidé jsou prostě různí.


RE: Asexuálové toužící po dětech - Art-diskusni-forum-hur - 24. 11. 2011

(24. 11. 2011, 14:00:49)mušelín Napsal(a): třeba Einstein by bez výpočtů své ženy asi takových výsledků nedosáhl, to se málo ví...

No, právě v těchto dnech, kdy se ukázaly Einsteinovy hypotézy o rychlosti světla jako vadné, potažmo jeho "vědecké" teorie, tak už se to vědět bude!LOL

Ovšem vážně, Einstein je pouhým plagiátem skutečného génia, jímž byl Schopenhauer. To, co opomněl od Schopenhauera, je právě to, co jej pohřbilo: vědomí světa jako vůle a představy...

Já se jinak nemíním do diskusí, kdo kdyby jak vládl a komu, nijak zapojovat, naokolik se mi to zdá primitivní... Jinak ten příměr krčení u plotny je zhlediska toho, co jsem tu řekl, zcela neopodstatněný, ale na to jsem si zvykl, že ti uniká pointa sdělovaného... Mě je jedno, jestli jsem zaspal dobu a jak se kdo bude dívat na moje ideje...


RE: Asexuálové toužící po dětech - mušelín - 24. 11. 2011

(24. 11. 2011, 14:43:51)Arthur Napsal(a): Já se jinak nemíním do diskusí, kdo kdyby jak vládl a komu, nijak zapojovat, naokolik se mi to zdá primitivní...

Taky jsem se o tom bavila s CHFM! Šklebící se Navíc se mi to primitivní nezdá. Dokonce existuje řada lidí, která se zabývá tzv. paralelní historií. Minimálně jako námět na román/povidku by to bylo skvělé téma.

Kdo nechápe koho... to, že běžně nereaguješ na mé příspěvky, mě jen utvrzuje v tom, že Ti zřejmě chybí argumenty.

Teorie relativity má chyby, to není žádná novinka, ale v určitých podmínkách se dá stále použít, stejně jako Newtonovy zákony.



RE: Asexuálové toužící po dětech - Lla-diskusni-forum-mrei - 24. 11. 2011


(24. 11. 2011, 04:58:16)ChildFreeMan Napsal(a): Až když mají vojáci něco novějšího, uvolní zpravidla vynálezy pro civilní použití. Třeba GPS, Internet, laser, palivový články, baterky, trhaviny..

Hmmm, jen v české armádě je to poněkud naopak LOL, materiál a věci, které už nikdo nechce se nakonec dají armádě k užívání (nebo se dokonce nařídí jejich upotřebení - viz očkování proti prasečí chřipce.Velmi šťastný )