Asexual.cz
Moc prosím o radu / názor - Verze k tisku

+- Asexual.cz (https://www.asexual.cz/forum)
+-- Fórum: Úvod (https://www.asexual.cz/forum/forum-3.html)
+--- Fórum: Uvítací koutek (https://www.asexual.cz/forum/forum-5.html)
+--- Téma: Moc prosím o radu / názor (/thread-2076.html)

Stran: 1 2 3 4 5


RE: Moc prosím o radu / názor - Do-diskusni-forum-bra - 14. 06. 2012

(14. 06. 2012, 20:37:28)mušelín Napsal(a):
(14. 06. 2012, 17:29:45)Dobra Napsal(a): Porod je přirozená věc...


Měl by být, ale realita tomu moc neodpovídá -aby každou museli nastřihávat, aby dítě vůbec vylezlo ven, nebo jí rovnou párali břicho...
Přirozenou věc si představuju jinak.
A že je u toho krve jak u řezníka a bez pomoci by kdekterá vykrvácela...
Tak to máme asi nějakou vývojovou vadu. Zvířata co žijí divoce tak to zvládnou sami - porod, likvidaci placenty (nějaká zvířata ji dokonce sežerou a dobře dělají, neboť je zdraví prospěšná), úprava mláďátek - těch mohou mít i vyšší počet - třeba myšky, úprava pelíšku, kojení,..
No ale možná, že se jim při porodu hráz natrhne.
A pak mám ještě jedno vysvětlení pro bolestivé porody: jde o jemné naznačení shůry, aby lidé už přestali vyrábět děti a vymřeli bez násilného zásahu.UltrachytrýLOLLOL


RE: Moc prosím o radu / názor - Ne-diskusni-forum-la - 14. 06. 2012

Ještě k tomu porodu, já jsem přesvědčena, že málokterá žena je tak naivní, aby si myslela, že těhotenství a porod bude brnkačka. Nejhezčí období v životě ženy - to je mýtus, nejspíš předávaný muži....fyzicky je to hodně náročná doba, hezké je to v tom, že když je dítě chtěné, tak žena prostě leccos překoná...je to o prioritách, když vím, že dítě chci, že je to má životní hodnota, tak ty obtíže s tím spojené člověk bere asi jako nezbytnou součást. Byly, ale nikoliv tak strašné, teď po operaci je to daleko horší, to nedojdu ani do koupelny, což jsem záhy po porodu došla. Krev a takové věci, dokud to nepřijde, člověk může stokrát teoretizovat, ale pak je vše stejně jinak....co jsem takhle čítala na jiných diskuzních fórech, tak ty matky se vesměs shodly, že zážitek z přirozeného porodu nic moc, bolest, strach, ale když nakonec držely malé, byly šťastné, že to zvládly....že to nad tím převážilo...ale to se na asexuálním fóru vysvětluje těžko, když většina žen zde děti nechce....já je chtěla, bez nich bych život necítila jako naplněný, takže jsem i leccos obětovala, asi jako mnoho jiných žen....na druhou stranu fandím i ženám, které svůj nejvyšší smysl najdou i v něčem jiném než mateřství, já také měla a mám mnoho zájmů, ale ten top smysl jsem v nich nikdy nenašla.
(14. 06. 2012, 21:41:27)Dobra Napsal(a): A pak mám ještě jedno vysvětlení pro bolestivé porody: jde o jemné naznačení shůry, aby lidé už přestali vyrábět děti a vymřeli bez násilného zásahu.UltrachytrýLOLLOL

Ne Dobro, tak to není :), i lidé tu mají své přirozené místo, i když jsme nadělali z hlediska vývoje spoustu chyb. Jedna filozofická teorie říká, že člověk jako druh je přechodovou fází mezi zvířetem a vyšší duchovnější bytostí a už z této jeho pozice, proto ty obtíže...i při porodu. Částí je jakoby ještě u zvířat, částí už pokukuje po vyšším tvoru. Jak kdo, většina lidí je stále blíže spíše těm zvířatům, nejspíše ano, stačí se rozhlédnout kolem sebe.... Z biologického hlediska, lidské mládě má velkou mozkovnu oproti ostatním, proto, když se klube porodním kanálem, tak to bolí, zvířata tento problém nemají. Ostatně ona teorie také říká, že nastanou v daleké budoucnosti daleko jiné, nekrvavé možnosti, jak člověk bude přicházet na svět....


RE: Moc prosím o radu / názor - Do-diskusni-forum-bra - 14. 06. 2012

hic iacet:- tedy milovat nekoho na zaklade rozumu a tim spis aby ho nekdo na zaklade rozumu (fyzicky) pritahoval. Pokud bychom meli prijmout tento nazor, asi bychom museli rict, ze hodne zdejsich asexualu by nemelo byt asexualy z toho duvodu, ze na zaklade rozumu by prece meli zit se sexualem (kdyz je prece tak hodny, chytry, empaticky atd. ... tak to prece musi jit citove i fyzicky, jinak jsme blbci, ne?).
----
Ty myslíš, že by byl rozumný společný život asexuála se sexuálem? Příklad: Asexuál a sexuál se do sebe zamilují. Ze strany asexuála je to pochopitelně pouze platonické. Pokud je to sobec tak si užije té počáteční zamilovanosti bez sexu a potom sex různými výmluvani odkládá a nakonec se sexuálnímu partnerovi přizná nebo po anglicku zmizí. Pokud to je r o z u m n ý člověk, tak přestože sexuála miluje a chtěl by s ním být, tak mu hned na začátku řekne, že je asexuál a že jejich vztah nemá budoucnost co se týká sexu. A pak mohou např. pokračovat v platonické lásce nebo v přátelství nebo jít každý po svém. Já bych byla pro platonickou lásku. Můj platonik by si založil rodinu, měl příjemnou ženu a kupu dětí. A já bych byla šťastná z jeho štěstí. A zazvonil zvonec a pohádce je konec.
Ovšem vím, že ten úryvek, který jsem vybrala z tvého rozhorleného příspěvku je ironický. (Nevím, jak mám udělat smajlíka. Mám dost nízkou počítačovou gramotnost.)
Ve svém příkladu jsem uvedla rovnováhu citu s rozumem. Pochopitelně může někdy převážit cit nebo rozum. Ale proto jsme homo sapiens, abychom, i když milujeme, nezpůsobili milovanému nesnáze.
Je jedno dobré cvičení: Když nás přepadne nějaká emoce, např. zlost, touha atd., využít možnost vnitřního dialogu citu a rozumu. Zaprvé vás to hned trochu zklidní a zadruhé rozum a cit najdou spolu řešení.



RE: Moc prosím o radu / názor - hic -diskusni-forum-iacet - 14. 06. 2012

Hrusky a jablka. To, ze se asexual rozhodne nezit se sexualem, je sice rozumne, nicmene je to rozumne chovani, navenek. Coz nesouvisi s tim, jake ma (po)city, uvnitr.


RE: Moc prosím o radu / názor - MadRat - 14. 06. 2012

(14. 06. 2012, 21:41:27)Dobra Napsal(a): Tak to máme asi nějakou vývojovou vadu. Zvířata co žijí divoce tak to zvládnou sami - porod, likvidaci placenty (nějaká zvířata ji dokonce sežerou a dobře dělají, neboť je zdraví prospěšná), úprava mláďátek - těch mohou mít i vyšší počet - třeba myšky, úprava pelíšku, kojení,..
Já to pořád říkám, že člověk je omyl evoluce.
Ze všech živočišných druhů má člověk naprosto nejhorší poměr velikosti hlavy novorozence ku velikosti porodních cest. Jednak lidské dítě má hodně velkou a ještě k tomu neaerodynamicky kulatou hlavu, druhak člověk chodí po dvou a má jinak tvarovanou pánev než 4nozí tvorové (hodně blbě tvarovanou na porod). Prostě člověk je tak na hraně toho, kdy je ještě porod možný. Taky v minulosti ženy běžně při porodu umíraly a i v současnosti se to stává v zemích kde není dobrá lékařská péče.
Ani u těch zvířat to není taková pohodička - i u nich se může mládě zaseknout, samice může porodit třeba 6 mláďat ze 7 a to poslední v ní zemře a ona taky zemře na otravu krve, čímž zemřou i ta ostatní osiřelá. Stává se, že samice (hlavně když rodí poprvé) nevybalí mláďata a ona se udusí. V neposlední řadě často stresovaná samice mláďata po porodu zakousne. Zrovna u těch myšek které zmiňuješ se může stát všechno jmenované.
Úrazy, války a smrt jsou taky přirozené. Všechny tyhle hnusné věci slouží k tomu, aby se určitý druh nepřemnožil. Není žádný extra rozdíl mezi bojujícími kohouty a vojáky střílejícími po sobě ze samopalů.
Přirozené =/= příjemné.




RE: Moc prosím o radu / názor - Do-diskusni-forum-bra - 14. 06. 2012

Odpovídám hit iacet.
Sejdou se asexuál se sexuálem, kteří jsou do sebe zamilovaní. Asexuál se rozpláče = navenek projeví svoje city. "Proč pláčeš?" ptá se sexuál. Asexuálovi se svírá srdce = projev citu uvnitř. Vnitřně si říká, že se musí partnerovi svěřit = projev rozumu uvnitř. Vzlyká, nemůže přes pláč mluvit. Utře si oči a nos. Nadechne se a řekne:"Asi se rozejdeme. Já jsem totiž, jsem asexuál." = projev rozumu navenek. A sexuál povídá:"Proč jsi to neřekl hned. Já jsem totiž na asexuály"


RE: Moc prosím o radu / názor - Magr-diskusni-forum-amal - 14. 06. 2012

(14. 06. 2012, 23:13:52)MadRat Napsal(a): Já to pořád říkám, že člověk je omyl evoluce.
Ze všech živočišných druhů má člověk naprosto nejhorší poměr velikosti hlavy novorozence ku velikosti porodních cest. Jednak lidské dítě má hodně velkou a ještě k tomu neaerodynamicky kulatou hlavu, druhak člověk chodí po dvou a má jinak tvarovanou pánev než 4nozí tvorové (hodně blbě tvarovanou na porod). Prostě člověk je tak na hraně toho, kdy je ještě porod možný.

Evoluce nedělá omyly, evoluce jen slepě páchá suboptimální design - hledá jen lokální maxima, ne globální. Mimo toho, z hlediska druhu je putna, jestli přežije určitý jedinec, stačí aby přežil druh jako celek.

A ten problém s hlavou je danný i pokrokem v lékařství, dřív by nositelé genů pro příliš velkou hlavu nepřežili porod a nemohli předávat svůj genetický materiál dál, ale od doby císařského řezu to neplatí. Nakonec dopadneme jako buldoci, těch se císařským řezem rodí většina, protože s tou svojí velkou hlavou by se často normálně narodit nemohli.

PS: Na druhou stranu, když se porozhlédneme v přírodě, tak strašné to zas není. Třeba takové hyeny jsou na tom ještě hůře. A co potom třeba jeden druh roztoče, jehož mláďata se musí na svět dostat tak, že si prohryžou chodbičku skrz svou matku. Vetřelec hadr ...


RE: Moc prosím o radu / názor - Ne-diskusni-forum-la - 15. 06. 2012

(14. 06. 2012, 23:45:04)Magramal Napsal(a):
(14. 06. 2012, 23:13:52)MadRat Napsal(a): Já to pořád říkám, že člověk je omyl evoluce.
Ze všech živočišných druhů má člověk naprosto nejhorší poměr velikosti hlavy novorozence ku velikosti porodních cest. Jednak lidské dítě má hodně velkou a ještě k tomu neaerodynamicky kulatou hlavu, druhak člověk chodí po dvou a má jinak tvarovanou pánev než 4nozí tvorové (hodně blbě tvarovanou na porod). Prostě člověk je tak na hraně toho, kdy je ještě porod možný.

Evoluce nedělá omyly, evoluce jen slepě páchá suboptimální design - hledá jen lokální maxima, ne globální. Mimo toho, z hlediska druhu je putna, jestli přežije určitý jedinec, stačí aby přežil druh jako celek.

A ten problém s hlavou je danný i pokrokem v lékařství, dřív by nositelé genů pro příliš velkou hlavu nepřežili porod a nemohli předávat svůj genetický materiál dál, ale od doby císařského řezu to neplatí. Nakonec dopadneme jako buldoci, těch se císařským řezem rodí většina, protože s tou svojí velkou hlavou by se často normálně narodit nemohli.

PS: Na druhou stranu, když se porozhlédneme v přírodě, tak strašné to zas není. Třeba takové hyeny jsou na tom ještě hůře. A co potom třeba jeden druh roztoče, jehož mláďata se musí na svět dostat tak, že si prohryžou chodbičku skrz svou matku. Vetřelec hadr ...

Milý magramale, jsme přece lidi. Já tyhle suchopárské výroky striktních evolucionistů nechápu, přežití jen těch nejsilnějších, nejpřizpůsobivějších atd. Tak možná by bylo "vhodné" nechat umřít starou babičku, protože bez léků prostě už nepřežije anebo nějak postižené děcko hodit hned po narození ze stráně, jako to dělali ve Spartě...takto ale život nechodí. Pochybuji, že bys něco takového udělal se svým dítětem, pokud by nebylo patřičně životaschopné nebo ano?


RE: Moc prosím o radu / názor - Magr-diskusni-forum-amal - 15. 06. 2012

(15. 06. 2012, 00:02:22)Nela Napsal(a): Milý magramale, jsme přece lidi. Já tyhle suchopárské výroky striktních evolucionistů nechápu, přežití jen těch nejsilnějších, nejpřizpůsobivějších atd. Tak možná by bylo "vhodné" nechat umřít starou babičku, protože bez léků prostě už nepřežije anebo nějak postižené děcko hodit hned po narození ze stráně, jako to dělali ve Spartě...takto ale život nechodí.

Nejsem Eskymák ani Sparťan, navíc výroky "striktní evolucionisů" jsou dnes už jsou dnes už trochu zastaralé, protože evoluce je mnohem složitější - není důležité přežití těch nejsilnějších, ale druhu jako celku. I když konkrétní jedinec není nejsilnější a nejpřizpůsobivějším,, může mít přesto pro druh význam. Jinak by například existovali pouze heterosexuálové, protože z hlediska pokračování jedince nemá jiná orientace význam, ale přesto jsou tu i jiné orientace (včetně nás asexuálů), protože mají význam pro druh jako celek.

Jen říkám, že když se začneme evoluci plést do řemsela (jako to třeba děláme pěkných pár tisíc let u psů), tak musíme počítat s následky (jako u těch buldoků). Je možné, že během několika tisíc let se nebudou lidé schopní rozmnožovat přirozeně, protože muži budou mít příliš málo spermíí na oplodnění in vivo a děti budou mít příliš velkou hlavu, aby se mohli rodit přirozeně. Nakonec možná dopadnem jako Asgardi ze Stargate, kteří se nakonec množili už jen klonováním.


(15. 06. 2012, 00:02:22)Nela Napsal(a): Pochybuji, že bys něco takového udělal se svým dítětem, pokud by nebylo patřičně životaschopné nebo ano?

Hmmm, ještě že rodinu ani děti neplánuju, protože otázka, jestli je lepší žít, i když jen krátký život plný bolesti a utrpení, nebo raději nežít vůbec, patří k těm, na které bych raději nikdy nechtěl odpovídat ...


RE: Moc prosím o radu / názor - Ne-diskusni-forum-la - 15. 06. 2012

(15. 06. 2012, 01:02:29)Magramal Napsal(a): Jen říkám, že když se začneme evoluci plést do řemsela (jako to třeba děláme pěkných pár tisíc let u psů), tak musíme počítat s následky (jako u těch buldoků). Je možné, že během několika tisíc let se nebudou lidé schopní rozmnožovat přirozeně, protože muži budou mít příliš málo spermíí na oplodnění in vivo a děti budou mít příliš velkou hlavu, aby se mohli rodit přirozeně. Nakonec možná dopadnem jako Asgardi ze Stargate, kteří se nakonec množili už jen klonováním.

To by ale potom znamenalo, že evoluce udělala fatální chybu, když vytvořila inteligentního tvora, který se jí z povahy své inteligence "do řemesla" zajisté plést bude. Jinak vyhlídky neschopnosti oplodnění to je dáno tím, jak nepřirozeně jako lidé žijeme, v umělém prostředí, éčka v potravinách atd. Nevím, ale myslím si, že kdo věří v nahodilost evoluce, že to funguje systémem pokus-omyl, tak musí mít vcelku zoufalé vyhlídky do budoucnosti...já tedy evoluci nezpochybnuji, ale na nahodilost a samoorganizaci hmoty nevěřím, "Někdo" měl plán a ten uskutečnuje...ani dům se nepostaví sám od sebe, natož něco tak velkolepého jako je vesmír, jsoucnost kolem nás.....