Asexual.cz
Novinky.cz: Zcela nevinné přátelství mezi mužem a ženou neexistuje - Verze k tisku

+- Asexual.cz (https://www.asexual.cz/forum)
+-- Fórum: Média a viditelnost (https://www.asexual.cz/forum/forum-12.html)
+--- Fórum: Noviny, časopisy, magazíny, pořady, ... (https://www.asexual.cz/forum/forum-18.html)
+--- Téma: Novinky.cz: Zcela nevinné přátelství mezi mužem a ženou neexistuje (/thread-2097.html)

Stran: 1 2


RE: Novinky.cz: Zcela nevinné přátelství mezi mužem a ženou neexistuje - Aline-diskusni-forum-Daryen - 27. 07. 2012

Výše citovaná média spíš neberou v úvahu, že přátelství, ve kterém se vyskytuje špetka jiskření, se nikdy zvrhnout nemusí a přítomnost toho jiskření ho nijak neumenšuje.

Média podle mě tvoří obraz pudového zvířete i o ženách, ale volí mnohem pozitivnější náhled. Muž jednající amorálně a bezohledně ze sexuálního nebo vlastnického pudu je zaostalý primitiv, žena jednající amorálně a bezohledně z mateřského nebo teritoriálního pudu je vzor živelného, vznešeného ženství a příklad hodný následování. V podstatě je to pořád ten dávný nástroj útlaku, kdy je ženám podsouvána jejich morální nadřazenost nad muži, aby náhodou pro sebe nechtěly nadřazenost ekonomickou a mocenskou...
Ale co, jestli většině takový svět vyhovuje, já jim ho brát nebudu :-)


RE: Novinky.cz: Zcela nevinné přátelství mezi mužem a ženou neexistuje - Slečna XY - 27. 07. 2012

(27. 07. 2012, 08:01:46)AlineDaryen Napsal(a):
(27. 07. 2012, 01:22:28)Slečna XY Napsal(a): Navíc co třeba když máte za kamaráda homosexuála tam to neplatí že? Kroutící očimaVelmi šťastný

Pro servery jako Novinky.cz existuje pouze heterosexualita, všichni muži mají rádi pivo, auta a nahotinky, všechny ženy mají rády nákupy, děti a romantiku. Je to až trochu legrační, jak zoufale svým čtenářům tenhle svět prezentují a jak zoufale jim to ti čtenáři žerou LOL
To je fakt, je to příliš zaujatý server s upjatými názory, co víc si přát že Velmi šťastnýVelmi šťastný



RE: Novinky.cz: Zcela nevinné přátelství mezi mužem a ženou neexistuje - Magr-diskusni-forum-amal - 27. 07. 2012

(27. 07. 2012, 01:22:28)Slečna XY Napsal(a): Článek jsem si též přečetla. Musím uznat, že v některých případech je to pravda, ale určitě ne vždy.
Mám zkrátka hold zkušenosti, které se neslučují s článkem, vždy šlo o přátelství.
Navíc co třeba když máte za kamaráda homosexuála tam to neplatí že? Kroutící očimaVelmi šťastný

Právě, kdyby napsali "mezi heterosexuálním mužem a ženou" a "většinou neexistuje", tak neřeknu ani popel, ale tak jak je to napsané, tak to vypadá jako naprostá nevyhnutelnost, ignorující nejen různé sexuální orientace, ale například také Westermarckův efekt, který funguje mezi dětmi vyrůstajícím spolu, co pak jako dospělí k sobě necítí žádnou sexuální přitažlivost (protože z jejich pohledu jako je jejich vztah ekvivalentí vztahu bratr-sestra). On celý ten článek vypadá jako kdyby autor byl příznivcem Sigmunda Freuda, který za vším viděl sex.

Navíc to "nikdy" je moc drsné, absolutní vyloučení si u takového "měkkého" (viz Wikipedie) vědního oboru jako je psychologie a sexuologie nemůže nikdo dovolit, absolutna jsou vyražena pouze pro matematiky, fyziky, programátory a Sithy :-)