Asexual.cz
(A)sexuální? - Verze k tisku

+- Asexual.cz (https://www.asexual.cz/forum)
+-- Fórum: Úvod (https://www.asexual.cz/forum/forum-3.html)
+--- Fórum: O webu (https://www.asexual.cz/forum/forum-4.html)
+--- Téma: (A)sexuální? (/thread-2681.html)



(A)sexuální? - Nis-diskusni-forum-teia - 07. 06. 2015

[/font]Ahoj, všichni! Chtěla jsem se zeptat. Nejsem si zcela jistá svoji orientací a chci vědět jak je možné zjistit, jak na tom jsem. Jak jste na to přišli, vy kteří máte jasno? Existují nějaké (psycho/sexuo)testy, které by mi napověděli, nebo nějaká poradna-psycholog-sexuolog?

Ještě by mě zajímalo, jestli si myslíte, že by bylo možné, aby měl člověk orientaci na procenta. Jestli by bylo třeba reálné, abych byla z 80% asexuální a z 20% heterosexuální.

Moc díky za odpovědi ^_^ Mějte se všichni krásně!



RE: (A)sexuální? - ChildF-diskusni-forum-reeMan - 08. 06. 2015

Orientaci na procenta mají lichváři, já jdu rovnou po hotových penězích a mám v tom jasno!
Veškeré existující psychotesty jsou na mě krátký. Psychologové jakbysmet Chválící


RE: (A)sexuální? - Ne-diskusni-forum-xt - 08. 06. 2015

Neviem, či existuje nejaký test, ale toto by mal podľa mňa vedieť každý sám vo svojom vnútri. Predsa len ty vieš čo pre teba znamená sex, ako sa cítiš ohľadom tejto témy, čo
si zažila a pod. Ja som si začal uvedomovať, že som asexuál ešte dávno predtým než som sa vôbec dozvedel, že niečo takéto "oficiálne" existuje a ako presne sa to odborne
nazýva. Vtedy som sa pochopiteľne nevedel zaradiť kam patrím a cítil som sa nepríjemne, vždy keď došla na rad téma sexu. Je zaujímavé, že odkedy viem "čo" som,
tak tieto momenty mi už nerobia problém a cítim sa v pohode, aj keď sa musím baviť so sexuálnymi kamarátmi o ich sexuálnych zážitkoch.
Predsa len sa považujem za empatického človeka, ktorý sa dokáže vžiť do kože ostatných a dokážem sa s nimi o tom bez problémov baviť.
Osobne patrím k asexuálom, ktorí zažili súlož. Bolo to už dávnejšie a vôbec ma to nebavilo.
Dalo by sa povedať, že som mal vôbec problém sa na to sústrediť, keď som si uvedomil, čo všetko iné a omnoho lepšie by som v tú chvíľu mohol robiť. :D
Odvtedy som sex už musel aj párkrát odmietnuť a to bol väčší "shitstorm" ako pri coming oute pred kamarátmi.

V skratke je asexualita v podstate len absencia sexuálnej túžby. Aspoň tak traduje nejaká základná jednoduchá definícia. Asexuálov môžeš nájsť ako v heterosexuálnej komunite,
tak aj homosexuálnej či bisexuálnej. Ja to vnímam tak, že ide o absenciu túžby po sexuálnom styku. Pretože túžbu po intímnom zblížení, ako aj príťažlivosť k opačnému či
rovnakému pohlaviu a koniec koncov aj samotné vzrušenie môže zažívať aj asexuál. Keď uvediem ako príklad čisto asexuálny pár, tak je u niektorých kľudne možné aj to, že si
budú pravidelne užívať v posteli, ale inak ako súložou. Nejde však o úchylku, kedy by ich vzrušoval fakt, že sa k súloži nikdy nedostanú, ale jednoducho nemajú o túto činnosť
záujem. Možno je za tým aj niečo viac než len biológia. Možno sú to natoľko kreatívni jedinci, že ich súlož nedokáže zaujať. :D
Aj napriek tomu však niektorí asexuáli pohlavný styk praktikujú. Napríklad aby si udržali svojho životného partnera, ktorý nie je asexuálny. Niektorým sa sex doslova hnusí a
v živote ho neskúsili. Je to komplikovaná téma a v súčasnosti, kedy o jej existencii absolútna väčšina ľudí ani netuší je dosť možné, že ti aj každý asexuál vysvetlí
asexualitu trochu inak a po svojom.

Asi toľko, čo k tomu môžem takto v skratke povedať. :)


RE: (A)sexuální? - Magr-diskusni-forum-amal - 08. 06. 2015

(08. 06. 2015, 18:59:01)Next Napsal(a): Ja som si začal uvedomovať, že som asexuál ešte dávno predtým než som sa vôbec dozvedel, že niečo takéto "oficiálne" existuje a ako presne sa to odborne
nazýva. Vtedy som sa pochopiteľne nevedel zaradiť kam patrím a cítil som sa nepríjemne, vždy keď došla na rad téma sexu. Je zaujímavé, že odkedy viem "čo" som,
tak tieto momenty mi už nerobia problém a cítim sa v pohode, aj keď sa musím baviť so sexuálnymi kamarátmi o ich sexuálnych zážitkoch.

Je vždy jednodušší přijmout něco, když to něco dokážeme pojmenovat (protože, jak říkal H. P. Lovecraft, není většího strachu než strach z neznáma). To platí nejen o sexuální orientaci, ale dokonce třeba i o nemocech - četl jsem kdysi článek, kde se psalo o pacientech se vzácnými druhy chorob, kterým se ulevilo, když byly konečně diagnostikováni, dokonce i tehdy, když pro ně lékaři nemohli udělat nic jiného (velká část těxchto chorob je genetická a nedá se vyléčit, nanejvýš se dají léčit přiznaky).

(08. 06. 2015, 18:59:01)Next Napsal(a): Odvtedy som sex už musel aj párkrát odmietnuť a to bol väčší "shitstorm" ako pri coming oute pred kamarátmi.

V tomto mají muži-asexuálové nevýhodu, zatímco muži jsou na odmítání od žen zvyklí, ne každá žena se dokáže smířit s tím, že je odmítně muž, který by je podle všecho neměl odmítnout (svobodný, žádná přítelkyně a pod.). Možná v tom má vinu i mýtus "všichni muži to chtějí pořád" (viz článek Stop pomluvám: tři mýty o mužské sexualitě, hlavně text AUTORČINA ZPOVĚD A VZKAZ ČTENÁŘI (sic)).


RE: (A)sexuální? - Nis-diskusni-forum-teia - 08. 06. 2015

(08. 06. 2015, 18:59:01)Next Napsal(a): Neviem, či existuje nejaký test, ale toto by mal podľa mňa vedieť každý sám vo svojom vnútri. Predsa len ty vieš čo pre teba znamená sex, ako sa cítiš ohľadom tejto témy, čo
si zažila a pod. Ja som si začal uvedomovať, že som asexuál ešte dávno predtým než som sa vôbec dozvedel, že niečo takéto "oficiálne" existuje a ako presne sa to odborne
nazýva. Vtedy som sa pochopiteľne nevedel zaradiť kam patrím a cítil som sa nepríjemne, vždy keď došla na rad téma sexu. Je zaujímavé, že odkedy viem "čo" som,
tak tieto momenty mi už nerobia problém a cítim sa v pohode, aj keď sa musím baviť so sexuálnymi kamarátmi o ich sexuálnych zážitkoch.
Predsa len sa považujem za empatického človeka, ktorý sa dokáže vžiť do kože ostatných a dokážem sa s nimi o tom bez problémov baviť.
Osobne patrím k asexuálom, ktorí zažili súlož. Bolo to už dávnejšie a vôbec ma to nebavilo.
Dalo by sa povedať, že som mal vôbec problém sa na to sústrediť, keď som si uvedomil, čo všetko iné a omnoho lepšie by som v tú chvíľu mohol robiť. :D
Odvtedy som sex už musel aj párkrát odmietnuť a to bol väčší "shitstorm" ako pri coming oute pred kamarátmi.

V skratke je asexualita v podstate len absencia sexuálnej túžby. Aspoň tak traduje nejaká základná jednoduchá definícia. Asexuálov môžeš nájsť ako v heterosexuálnej komunite,
tak aj homosexuálnej či bisexuálnej. Ja to vnímam tak, že ide o absenciu túžby po sexuálnom styku. Pretože túžbu po intímnom zblížení, ako aj príťažlivosť k opačnému či
rovnakému pohlaviu a koniec koncov aj samotné vzrušenie môže zažívať aj asexuál. Keď uvediem ako príklad čisto asexuálny pár, tak je u niektorých kľudne možné aj to, že si
budú pravidelne užívať v posteli, ale inak ako súložou. Nejde však o úchylku, kedy by ich vzrušoval fakt, že sa k súloži nikdy nedostanú, ale jednoducho nemajú o túto činnosť
záujem. Možno je za tým aj niečo viac než len biológia. Možno sú to natoľko kreatívni jedinci, že ich súlož nedokáže zaujať. :D
Aj napriek tomu však niektorí asexuáli pohlavný styk praktikujú. Napríklad aby si udržali svojho životného partnera, ktorý nie je asexuálny. Niektorým sa sex doslova hnusí a
v živote ho neskúsili. Je to komplikovaná téma a v súčasnosti, kedy o jej existencii absolútna väčšina ľudí ani netuší je dosť možné, že ti aj každý asexuál vysvetlí
asexualitu trochu inak a po svojom.

Asi toľko, čo k tomu môžem takto v skratke povedať. :)


Velice děkuji :).

Já pojem sex vykládám pouze jako ono technické spojení pohlavních orgánů. Které mi samo o sobě připadá hodně technické. Připomíná mi to fyziku, chemii, představím si roboty. A konkrétně ta činnost konkrétního spojení mi toho moc nedává. Když mě kluk poprvé prstil říkala jsem si "co na tom ty lidi maj?" a při poprvé mi hlavou vrtala kombinatorika, kterou jsme v té době probírali ve škole a takový pocit mám tak nějak pořád. Přiznávám se, že já zažila hodně souloží, měla jsem potřebu experiemntovat, chtěla jsem zažít to "zachvění země", ale nějak to nepřicházelo. Občas se dostáví jakýsi krátkodobý, docela příjemný pocit úlevy, ale pak často přechází v bolest.

Nicméně na vážkách jsem, protože se hrozně ráda mazlím a líbám a chci mít děti a úplně původně jsme si myslela, že asexuálové, nemají vůbec rádi doteky.


RE: (A)sexuální? - Ne-diskusni-forum-xt - 09. 06. 2015

S tými dotykmi je to rôzne. Ja ich napríklad moc nemusím. Hoci v poslednej dobe zisťujem, že mi vadia akosi menej než v minulosti. Niektorí si však bez dotykov vôbec nedokážu predstaviť partnerský život.
A čo sa týka otázky detí, je síce možno štatisticky dokázateľné, že väčšina asexuálov deti nechce, ale tam by som skôr videl súvislosti s ich životným štýlom, kedy sa väčšina z nich venuje hlavne svojej práci a záujmom. Sú na tento životný štýl dlhodobo zvyknutí, vyhovuje im to tak a deti by to všetko skomplikovali. Ale samozrejme aj asexuál môže mať túžbu chcieť deti, a to aj vlastné. A môže sa kľudne stať aj to, že asexuálny pár ich vychová lepšie než sexuálny. :)


RE: (A)sexuální? - Cha-diskusni-forum-rlie - 10. 06. 2015

Spomenul som si na tento test, možno ti trošku pomôže:

http://www.okcupid.com/tests/what-kind-of-asexual-are-you

je po anglicky a je z tohto topicu: http://asexual.cz/forum/thread-1959.html