Asexual.cz
Můj příběh - Verze k tisku

+- Asexual.cz (https://www.asexual.cz/forum)
+-- Fórum: Úvod (https://www.asexual.cz/forum/forum-3.html)
+--- Fórum: Uvítací koutek (https://www.asexual.cz/forum/forum-5.html)
+--- Téma: Můj příběh (/thread-2732.html)

Stran: 1 2 3 4


RE: Můj příběh - Ilm-diskusni-forum-atar - 25. 12. 2020

Milá Margret, dala jsem si nějaký čas, abych tvůj příspěvek řádně pročetla a promyslela. 
V zásadě ti nehodlám odporovat, protože nepopírám, že diagnózy, které jmenuješ, jsou pravděpodobně stanovené správně. Vycházíš ovšem z předpokladu, že rozpoznáváš /diagnostikuješ/ problém - který zřejmě považuješ za nutné řešit. Co když to ale někdo jiný vidí jinak? Co když to pro něj problém není? Co když s tím naprosto bezproblémově žije a je tak spokojený? 

Ať o tom přemýšlím z jakéhokoli směru, vždy docházím ke stejnému závěru: Už několik let žiju ve vztahu bez sexu, jsem spokojená a jsem s partnerem šťastná. Proč bych na tom měla něco měnit?


RE: Můj příběh - -diskusni-forum- - 25. 12. 2020

(18. 12. 2020, 15:29:34)Margret Napsal(a): Co kdyby sis zašla za psychologem, gynekologem, ten té vyšetří a zjistí ,co je příčinnou strachu ze sexu. Koukni na vaginismus, příliš úzkostná povaha, či perfekcionistická. Co třeba použít velké množství lubrikantu? Ono rozcházet se s klukem kvůli sexu je rošt blbé. Je třeba to řešit, ne to ukládat v sobě níž a níž. Třeba příčinnou může být první přítel a jeho přístup,máš blok a s tím musí pracovat terapeut a umí to dobře, když budeš mít zájem s tím něco udělat.
Proč zde druhým vnucuješ, že by měli žít sexuálním životem? Připomínáš mně ty tři tetky z Mravnosti nade vše.

Budeš muset pochopit, že jsou lidi, kterým stačí žít ve vztahu bez sexu, protože je pro ně důležitější přítomnost druhé osoby (nejde o pocit z osamění nebo samoty), to že ho mají rádi - milují ho, je pro ně důležitější než pohlavní akt.

Jsou asexuálové, kteří chtějí být sami - z důvodu svých zálib, pracovní vytíženosti,...jejich potřeba mít partnera je nulová,....


RE: Můj příběh - mar-diskusni-forum-teza - 25. 12. 2020

Hele, Cipísku, ona nikomu nevnucuje aby žil pohlavním životem. Přemýšlí jen o tom, zda ten odpor k sexu nemá zdravotní příčiny. Žije partnerským životem, to zas tak úplně asexuální není. Jen ten pohlavní styk tam není, tak co když...


RE: Můj příběh - Mar-diskusni-forum-gret - 25. 12. 2020

(25. 12. 2020, 12:19:33)Ilmatar Napsal(a): Milá Margret, dala jsem si nějaký čas, abych tvůj příspěvek řádně pročetla a promyslela. 
V zásadě ti nehodlám odporovat, protože nepopírám, že diagnózy, které jmenuješ, jsou pravděpodobně stanovené správně. Vycházíš ovšem z předpokladu, že rozpoznáváš /diagnostikuješ/ problém - který zřejmě považuješ za nutné řešit. Co když to ale někdo jiný vidí jinak? Co když to pro něj problém není? Co když s tím naprosto bezproblémově žije a je tak spokojený? 

Ať o tom přemýšlím z jakéhokoli směru, vždy docházím ke stejnému závěru: Už několik let žiju ve vztahu bez sexu, jsem spokojená a jsem s partnerem šťastná. Proč bych na tom měla něco měnit?

Pokud jsi , jste spokojení, tak nic měnit nemusíš...


RE: Můj příběh - Mar-diskusni-forum-gret - 25. 12. 2020

(25. 12. 2020, 16:56:49)marteza Napsal(a): Hele, Cipísku, ona nikomu nevnucuje aby žil pohlavním životem. Přemýšlí jen o tom, zda ten odpor k sexu nemá zdravotní příčiny. Žije partnerským životem, to zas tak úplně asexuální není. Jen ten pohlavní styk tam není, tak co když...

ja vim, co je pricinnou me asexuality, a uz to nechci menit.Jenze ja jsem ve vztahu 20let...


RE: Můj příběh - mar-diskusni-forum-teza - 24. 01. 2021

Asexuál nemůže žít ve vztahu. Maximálně mohou žít dva asexuálové spolu, příp. vedle sebe.


RE: Můj příběh - Mar-diskusni-forum-gret - 24. 01. 2021

(24. 01. 2021, 15:07:46)marteza Napsal(a): Asexuál nemůže žít ve vztahu. Maximálně mohou žít dva asexuálové spolu, příp. vedle sebe.

Vztah= sex? Vztah je když chtějí spolu žít...Asexuál nemá pohlavní styk, nebo ho má ojediněle, ale je schopen někoho milovat. Proč by tedy nemohl mít vztah?


RE: Můj příběh - mar-diskusni-forum-teza - 30. 01. 2021

Dnes všeobecně přijímaná normalita říká, že dva lidé jsou ve vztahu, pokud spolu sexuálně žijí. Vztah a sexuální život jsou dnes prakticky synonyma. Neříkám, zda bohudík nebo bohužel.


RE: Můj příběh - Ilm-diskusni-forum-atar - 30. 01. 2021

A v jakém vztahu je všeobecně přijímaná normalita k realitě?


RE: Můj příběh - mar-diskusni-forum-teza - 30. 01. 2021

Já myslím, že hodně blízko.