Asexual.cz
Yasmin Benoitová: rozhovor - Verze k tisku

+- Asexual.cz (https://www.asexual.cz/forum)
+-- Fórum: Média a viditelnost (https://www.asexual.cz/forum/forum-12.html)
+--- Fórum: Noviny, časopisy, magazíny, pořady, ... (https://www.asexual.cz/forum/forum-18.html)
+--- Téma: Yasmin Benoitová: rozhovor (/thread-3252.html)

Stran: 1 2 3 4


RE: Yasmin Benoitová: rozhovor - Fib-diskusni-forum-ril - 09. 12. 2019

raindragon:
Nejvic byli tito lide (slunickari) "videt" asi pred poslednimi prezidentskymi volbami ;) A jinak, jsou jiste kruhy kde se frekventuji vic, a jine kruhy kde se treba vyskytuji minimalne...takze tak :-)
A k te praci. Posledni dobou kam se hnu, tam je velka fluktuace pracovniku, hlavne tech mladych cerstvych postudijnich...protoze maji v hlave sve vize a sny a nazory (o jejich spravnosti ci nespravnosti nehovorim), a radeji po tydnu z prace odejdou nez by se nechali pracovnim procesem zkorigovat :-D

adevr:
Jeste tak cca 30 let...a uz te ty chmurne myslenky na musulmany nebudou muset trapit ;)


RE: Yasmin Benoitová: rozhovor - ad-diskusni-forum-evr - 09. 12. 2019

(09. 12. 2019, 16:53:42)Fibril Napsal(a): adevr:
Jeste tak cca 30 let...a uz te ty chmurne myslenky na musulmany nebudou muset trapit ;)

No, pár let jsem prožil ve střední Asii, a tak si o nich, a té arogantní hlouposti a primitivní domnělé nadřazenosti kvůli víře v imaginární modlu,  nedělám iluze... a právě proto se,  pokud budu naživu, ještě trápit budu. Už nebudu mít tolik sil, abych se jim postavil přímo, takže bych měl začít jíst víc borůvek... kvůli zraku.


P:S, Jen tak mimo tuhle debatu... nevíš o nějaké fajn optice na pušku?


RE: Yasmin Benoitová: rozhovor - Fib-diskusni-forum-ril - 09. 12. 2019

adevr:
Nam pani vychovatelka ve skolni jidelne rikala, ze dusena mrkev...nikoliv boruvky :-D

V Meopte Prerov maji urcite hromady kvalitni optiky...lepsi nez nejaky china sracky :-)


RE: Yasmin Benoitová: rozhovor - Jul-diskusni-forum-iana - 09. 12. 2019

(09. 12. 2019, 09:51:11)adevr Napsal(a): Nesmíš to vzdávat. Boj s levicovými zrůdami musí pokračovat, jinak hrozí Orwell... :¨)

Drahý adevere, o to rozhodně nemusíš mít strach. Já jsem z národa, který nekapituluje a zkouší to pořád znovu a znovu. Velmi šťastný Mimochodem mám skvělou politickou novinku, která tě snad potěší, ale nechci tohle vlákno zaplevelovat tématem mimo, takže ti ji pošlu do soukromých zpráv.

Ranidragon: Rasistická pasáž je tohle: "Jedna z věcí, se kterou se setkávám celý život, je diskriminace kvůli mojí barvě pleti. Lidé mi vždy říkali, že nemůžu nosit to, co chci. Jediným důvodem, proč si to mysleli, bylo, že nikdy neviděli nikoho mého etnického původu třeba v reklamě. Proto jsem se rozhodla to změnit." Jinými slovy: "Imigrovala jsem do vaší země, vy zlí rasističtí Britové, a běda vám, jestli budete jakkoli komentovat můj vzhled. Jste omezení, protože v britských reklamách a britské módě je moc Britů a málo černochů. Proto jsem se to rozhodla změnit."

Obsahově úplně souhlasím s tím, co napsal adevr, ačkoli tobě bych to možná řekla... zdvořileji. Šklebící se Naprosto sedí i jeho postřeh o budoucí profesní dráze sluníčkářů. Opravdu se z nich rekrutují učitelé, pracovníci neziskovek a úředníci EU. Prostě takoví ti "užiteční idioti" levicových totalit, a zavírat před tím oči je nebezpečné. Viz Gramsciho "pochod institucemi", ke kterému se Frankfurtská škola otevřeně přihlásila. Pravice si je dobře vědoma, že sluníčkářů je málo, ale nezáleží ani tak na počtu jako na vlivu. Podívej se, co dělají na Slovensku, když se dostali k moci. Historika Janka Pastuszeka vyšetřuje policie NAKA za to, že publikoval dokumentární snímek, kde vypovídali pamětníci o Slovenském státu jinak, než jak velí oficiální státní narativ. Svoboda bádání je pryč.   

Citace:Možná je to také tím, že nečtu ty správné štvavé a manipulativní weby, eventuelně určitým způsobem ideologicky orientovanou literaturu.

Hezky provokativní souvětí. :D Jenže co tedy čteš? Mainstreamová média? To podle tebe není štvavá propaganda? Vážně? Viděla jsem před pár týdny, co dělala ČT na demonstraci za klima před FF UK. Zabírala jen lidi, kteří šli na demonstraci, a ne ty, kteří šli dovnitř do budovy; prohlásila o hlučící skrumáži, že jsou to "studenti FF", ačkoli to byla směs několika skutečných studentů FF, lidí z ÚPRUMu, středoškoláků a gymnazistů včetně toho, který to celé organizoval; a řekla, že "FF protestuje za klima", ačkoli rektor se od stávky oficiálně distancoval a petice proti stávce měla už druhý den, kdy jsem ji podepisovala já, 550 podpisů (pro srovnání: petice proti smlouvě s Home Creditem jich měla asi 240 celkově!).


Citace:Potíž je v tom, že si myslím, že každá ideologie je vlastně neschopností analyzovat správně a logicky konkrétní problémy při zaujetí objektivního stanoviska, což je takové, kdy jsou vědomě potlačeny emocionální hnutí typu příchylnost a odpor. Pokud opustíme pevnou půdu analytického myšlení, tak není žádný způsob, jak rozlišit, co je správné. Ti, kteří se nechávají unášet jen svými nekontrolovatelnými pocity, pak už nevidí realitu takovou jaká skutečně je, ale pouze si do prostoru kolem sebe projektují své představy.

Rozlišení mezi dobrým a zlým je morální pocit, ne racionální úsudek. Ale z nějakého důvodu se nemůžu zbavit vágního morálního pocitu, že nechci, aby gangy černochů a Arabů okrádaly, mučily, znásilňovaly a zabíjely lidi v mé (nebo jiné) vlasti. Je to zvláštní, ale je to tak. Pocity umějí být posedavé...


RE: Yasmin Benoitová: rozhovor - Fib-diskusni-forum-ril - 09. 12. 2019

Ale tak na kafe bych s Yasmin zasel...:-D :-D :-D


RE: Yasmin Benoitová: rozhovor - raind-diskusni-forum-ragon - 10. 12. 2019

(09. 12. 2019, 19:35:31)Juliana Napsal(a): Rasistická pasáž je tohle: "Jedna z věcí, se kterou se setkávám celý život, je diskriminace kvůli mojí barvě pleti. Lidé mi vždy říkali, že nemůžu nosit to, co chci. Jediným důvodem, proč si to mysleli, bylo, že nikdy neviděli nikoho mého etnického původu třeba v reklamě. Proto jsem se rozhodla to změnit." Jinými slovy: "Imigrovala jsem do vaší země, vy zlí rasističtí Britové, a běda vám, jestli budete jakkoli komentovat můj vzhled. Jste omezení, protože v britských reklamách a britské módě je moc Britů a málo černochů. Proto jsem se to rozhodla změnit."

Tenhle výklad mě opravdu nenapadl.
Nicméně konečné rozhodnutí o tom, jaká osoba (jakého etnického původu) bude v reklamě, není na té, která se chce stát modelkou, ale na majiteli té reklamní kanceláře. Což může být klidně modrooký blonďatý Brit. Ostatně, všichni víme, jaký vkus při výběru manželky projevil princ Harry.

O té petici proti stávce náhodou informovalo docela dost médií, byla to všeobecně známá věc. Jak přesně  o tom informovala ČT už si nepamatuji, samozřejmě ji ale nepovažuji za jediný nebo snad stoprocentně objektivní zdroj informací a ověřuji si fakta z více zdrojů. (A bylo mi jasné, že jsi ji podepsala mezi prvními Velmi šťastný .)

Jinak mám ale spíš pocit, že já o voze a vy o koze. Kriminalitu a nepřizpůsobivost většiny imigrantů přece nerozporuji. Vadí mě jenom generalizace, která hází do jednoho nenávistného pytle všechny, kteří se dotyčnému z nějakého, často i pošetilého důvodu, nelíbí.

Adevr: palec nahoru za "muslimáčí ataky", to se ti fakt povedlo :D 

Fibril: Ano, na fluktuaci čerstvých absolventů si stěžují všichni zaměstnavatelé. A nejenom z humanitních oborů. Ale to myslím nesouvisí ani tak s nějakým idealismem nebo naivitou, ale spíš prostě s nedostatkem zkušeností a schopností správně se ocenit a zařadit ve společnosti.


RE: Yasmin Benoitová: rozhovor - Fib-diskusni-forum-ril - 10. 12. 2019

raindragon:
"spravne se ocenit"... tim myslis to jejich prehnane precenovani se? :-D


RE: Yasmin Benoitová: rozhovor - ad-diskusni-forum-evr - 10. 12. 2019

(10. 12. 2019, 12:39:28)raindragon Napsal(a): Tenhle výklad mě opravdu nenapadl.
Nicméně konečné rozhodnutí o tom, jaká osoba (jakého etnického původu) bude v reklamě, není na té, která se chce stát modelkou, ale na majiteli té reklamní kanceláře. Což může být klidně modrooký blonďatý Brit. Ostatně, všichni víme, jaký vkus při výběru manželky projevil princ Harry.

Vůbec to tak není, čerňoši a muselmani schválně  provokují a za podpory levicových aktivistů útočí na firmy už jen za trička s opici a banány, za jakýkoli ornament co připomíná byť jen vzdáleně něco arabského z koránu,  žaluji google když je jejich počítač označi za tlupu goril,firmu vyrábějí cí naplasti za újmu, protože je dělají pouze světlé, nutí se díky pozitivní diskriminaci na mista kde absolutně  nemají co dělat ( třeba o modelingu) a tak bych mohl pokračovat, s fakty, do alelujá.
Takže kdyby někdo udělal v Britanii, potažmo v zemi kde už je čerňochů a slimáků přes 10%,  reklamu pouze s čistokrevnými anglány, bude mít zaděláno na problém. Ostatně  těch afér v posledni době proběhlo dost.
  Určite se objeví pak tucet neziskovek a veletucet organizací, co ho označí  za rasistu. To se vsaď.

A Harry Windsdorů? Tak já určite nevěřím tomu,  že ta svatba nebyl kalkul. Na trůn šanci nemá, tak ho nechali pro rodinu obětovat.  Tím že vzali čerňošku do familie, stali se přijatelnější pro situaci jaká v anglii je, a prostě se tímhle gestem přenesli do nového tisiciletí... aby ukázali jak jsou moderni a nerasističtí, a nikdo jejich ,,vládnutí" a styl života nezpochybňoval. 
Tak to vidim jà, a  myslim že  se nepletu.


RE: Yasmin Benoitová: rozhovor - Jul-diskusni-forum-iana - 10. 12. 2019

RainDragon: 

Citace:Nicméně konečné rozhodnutí o tom, jaká osoba (jakého etnického původu) bude v reklamě, není na té, která se chce stát modelkou, ale na majiteli té reklamní kanceláře. Což může být klidně modrooký blonďatý Brit. Ostatně, všichni víme, jaký vkus při výběru manželky projevil princ Harry.

Jak napsal adevr, máme oficiální i polooficiální kvóty. Ten případ žaloby, který zmiňuje, se týká, tuším, značky HM, která nafotila dětský černošský model ve velkém množství prádla. Byla mezi ním i mikina s nápisem "I am the cutest monkey in the jungle.", což zadalo mimovládkám podnět, aby HM hnaly k soudu za rasismus.

Citace:(A bylo mi jasné, že jsi ji podepsala mezi prvními [Obrázek: icon_e_biggrin.gif] .)

Ano, protože mě naštvalo chování demonstrantů. Zaprvé měli stávku na rektorátu předem domluvenou, ale v médiích se vydávali za rebely. Zadruhé zaslali seznam požadavků až po stávce, ačkoli vedení university bylo ochotné jejich podněty řešit hned a k žádné stávce dojít nemuselo. Zatřetí spojili protest za klima se zcela nesouvisejícím požadavkem na odvoláním rektora, asi jako když se v parlamentu přibalí nepopulární zákon k populárnímu a dělá se, že ho nikdo nevidí. A začtvrté jednali neskutečně arogantně s rektorem, který s nimi přišel diskutovat, bránili studentům a pracovníkům rektorátu procházet chodbou a těšilo je, když sekretářky zakopávaly o jejich stany. Taková svoloč nemá na akademické půdě co pohledávat.
Jinak ale s některými jejich myšlenkami souhlasím, například s návrhem používat recyklovaný papír a tisknout oboustranně. Nebo s tím, že upozornili na druhy vymizevší z přírody za posledních 30 (jestli si to pamatuji správně) let, byť to podali tak, jako by za jejich vyhynutí vždy mohli lidé. Problém je ve formě a ve zpolitizovanosti, ne v environmentalismu jako takovém.
Kdyby jim opravdu šlo o přírodu, byla bych na jejich straně. Jenže většina těch salónních bolševiků dál hoduje v McDonald a vesele ignoruje, že tenhle řetězec kácí Amazonii, protože to se jim nehodí do krámu.

Citace:Jinak mám ale spíš pocit, že já o voze a vy o koze. Kriminalitu a nepřizpůsobivost většiny imigrantů přece nerozporuji. Vadí mě jenom generalizace, která hází do jednoho nenávistného pytle všechny, kteří se dotyčnému z nějakého, často i pošetilého důvodu, nelíbí.

To nedělám. Ostatně dokonce i Délský potápeč před nedávnem vydal článek, který vyzýval, aby se pravice chovala slušně k imigrantům, kteří konec konců nemohou za to, že s nimi Soros hraje šachy; a že prý bude nutné odsunout je humánně. Budiž. Ale kriminalita je jedna věc a etnická heterogenita věc druhá. I nejmírumilovnější a nejvíc asimilovaná černošská populace vytváří napětí tím, že narušuje stabilitu a jednotnost společnosti; čím odlišnější skupiny občanů, tím větší pnutí a tím ostřejší střety zájmů. Nestává se, že bych často souhlasila s Masarykem, ale přece jen měl pravdu, když napsal, že podmínkou míru je co největší možná míra nacionální homogenity ve státě. Černoši (natož muslimové kterékoli etnicity nebo Židé) jsou zkrátka jiní nejen fyzicky, ale především duševním ustrojením, a řekněme školství nebo jiná sociální instituce přijatelná pro tak rozdílné skupiny obyvatel zůstává utopií. Podívejme se, jak žalostně ztroskotal Mandelův "národ duhy" - právě vrcholí genocidou.


RE: Yasmin Benoitová: rozhovor - -diskusni-forum- - 10. 12. 2019

(10. 12. 2019, 20:54:23)adevr Napsal(a):
(10. 12. 2019, 12:39:28)raindragon Napsal(a): Tenhle výklad mě opravdu nenapadl.
Nicméně konečné rozhodnutí o tom, jaká osoba (jakého etnického původu) bude v reklamě, není na té, která se chce stát modelkou, ale na majiteli té reklamní kanceláře. Což může být klidně modrooký blonďatý Brit. Ostatně, všichni víme, jaký vkus při výběru manželky projevil princ Harry.

Vůbec to tak není, čerňoši a muselmani schválně  provokují a za podpory levicových aktivistů útočí na firmy už jen za trička s opici a banány, za jakýkoli ornament co připomíná byť jen vzdáleně něco arabského z koránu,  žaluji google když je jejich počítač označi za tlupu goril,firmu vyrábějí cí naplasti za újmu, protože je dělají pouze světlé, nutí se díky pozitivní diskriminaci na mista kde absolutně  nemají co dělat ( třeba o modelingu)  a tak bych mohl pokračovat, s fakty, do alelujá.
Takže kdyby někdo udělal v Britanii, potažmo v zemi kde už  je čerňochů a slimáků přes 10%,  reklamu pouze s čistokrevnými anglány, bude mít zaděláno na problém. Ostatně  těch afér v posledni době proběhlo dost.
  Určite se objeví  pak tucet neziskovek a veletucet organizací, co ho označí  za rasistu. To se vsaď.

A Harry Windsdorů? Tak já určite nevěřím tomu,  že ta svatba nebyl kalkul. Na trůn šanci nemá, tak ho nechali pro rodinu obětovat.  Tím že vzali čerňošku do familie, stali se přijatelnější pro situaci jaká v anglii je, a prostě se tímhle gestem přenesli do nového tisiciletí... aby ukázali jak jsou moderni a nerasističtí, a nikdo jejich ,,vládnutí" a styl života nezpochybňoval. 
Tak to vidim jà, a  myslim že  se nepletu.
Nepleteš se. P