Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nová sexuální orientace - návrh
#1
Ahoj,
navrhuji, aby se sem přidala tato orientace: http://www.asexuality.org/wiki/index.php?title=Grey-A (Grey-A).
Sice netuším, jak to říct česky (šedé áčko? :) ), ale obecně jde o orientaci mezi sexualitou a asexualitou, kam můžou patřit lidé, kteří:
  • běžně nezažívají erotickou přitažlivost, ale někdy ano
  • zažívají erotickou přitažlivost, ale mají nízkou sexuální touhu
  • zažívají i přitažlivost, i touhu, ale ne dost silně na to, aby to nějak projevili
  • sex je baví a chtějí ho, ale pouze za určitých velmi omezených okolností

Je tady sice "nejistá" orietace, ale tam se budou řadit i lidé, kteří si svou orientací nejsou jistí, zatímco pokud někdo 2x za život pocítil sexuální touhu, tak se třeba nechce plně identifikovat jako asexál na asexuálních stránkách, zatímco pro běžné okolí je asexuál, protože nemá smysl to rozebírat :)

Odpovědět
#2
To je vcelku dobré řešení pro všechny ty, kdo mají trochu problém se vecpat do definice asexuality, ale mezi sexuály se taky nehodí. Hlavně by ale bylo super, kdyby se udělal český překlad Avenwiki a byl součástí těchhle stránek. Diskuzí tu máme hafo, ale přehledně shrnuté informace tady chybí.
Odpovědět
#3
já tenhle typ jedinců označoval za hyposexuály a do tohoto se mi vešli všichni, co nezapadli jinam :) a hle, oni jsou šediváci
Odpovědět
#4
(31. 01. 2012, 20:56:26)Zerda Zerubis Napsal(a): já tenhle typ jedinců označoval za hyposexuály a do tohoto se mi vešli všichni, co nezapadli jinam :) a hle, oni jsou šediváci

Nejsem žádný odborník, ale myslím si, že:
Hyposexuál = člověk s nízkou potřebou sexu - má chuť na sex podobně jako běžní sexuálové, ale s mnohem nižší frekvencí (třeba jen jednou za několik měsíců).

Grey A = člověk, který má potřebu sexu pouze za určitých specifických okolností (třeba jen s novým "neokoukaným" partnerem), nebo ho vzrušuje jen konkrétní sexuální praktika, pravidelně masturbuje, avšak o vlastní sex zájem nemá..... Takoví lidé se těžko mohou označovat jako hyposexuálové, protože nemají sníženou chuť na sex. Mohou mít chuť na sex třeba třikrát denně, ale jen na ten, co se odehrává v jejich představách.
Odpovědět
#5
(01. 02. 2012, 00:26:01)Myšička Napsal(a):
(31. 01. 2012, 20:56:26)Zerda Zerubis Napsal(a): já tenhle typ jedinců označoval za hyposexuály a do tohoto se mi vešli všichni, co nezapadli jinam :) a hle, oni jsou šediváci

Nejsem žádný odborník, ale myslím si, že:
Hyposexuál = člověk s nízkou potřebou sexu - má chuť na sex podobně jako běžní sexuálové, ale s mnohem nižší frekvencí (třeba jen jednou za několik měsíců).

Grey A = člověk, který má potřebu sexu pouze za určitých specifických okolností (třeba jen s novým "neokoukaným" partnerem), nebo ho vzrušuje jen konkrétní sexuální praktika, pravidelně masturbuje, avšak o vlastní sex zájem nemá..... Takoví lidé se těžko mohou označovat jako hyposexuálové, protože nemají sníženou chuť na sex. Mohou mít chuť na sex třeba třikrát denně, ale jen na ten, co se odehrává v jejich představách.

Jo, já do té sekce gray-A spadám. Projevuje se to tak, že se mi stalo jednou v životě, že mě někdo sexuálně přitahoval. Libido mám v pořádku, takže o nějaké hyposexualitě nemůže být řeč. Jenom prostě běžně nevidím lidi jako sexuální objekty, a bez té sexuální přitažlivosti se mi sex hnusí. Pokud bych mohla mít sex s někým, kdo by mě sexuálně přitahoval, tak si dokážu představit, že bych chtěla dělat některé sexuální praktiky, ale ne všechno, ani ne všechno co se považuje za běžné. Takže vztah se sexuálem bych tak jako tak prostě mít nemohla.

"šedý" se tomu říká proto, že to prostě není ani černá, ani bílá (ani asexuál, ani sexuál) ale nějaký podivný úlet LOL kombinující více nebo méně vlastnosti obou těchhle skupin. I kdyby se tam řadili i hyposexuálové, nevidím v tom až takový problém. Na AVENu se tam prostě řadí každý, kdo se cítí moc asexuální na tom aby byl sexuál, a moc sexuální na to, aby byl asexuál.
Možná by bylo užitečné zmínit i demisexuály, což jsou lidi, kteří dokážou fungovat jako "normální" sexuálové, ale až poté, co mají s druhou osobou utvořené silné citové pouto (zažívají jenom sekundární sexuální atrakci). Ti jsou docela častí, podle mě. V praxi jsou to lidi, kteří nedokážou mít sex bez lásky a zamilují se třeba do blízkého kamaráda, kterého znají už dlouho a pak s ním chtějí mít vztah i sex. Vtipné, je, že jsem si kdysi myslela, že takhle fungují "normální" sexuálové a že lidi, co jsou schopní spát s někým, koho vůbec neznají jenom proto, že jim přijde sexy, jsou dost úchylní a že jich moc není. LOL Ach, ta naivita....LOL
Odpovědět
#6
Hmm, jsem jasný "šedák" :) ... jednou za dlouhý čas se mi stane, že mě dokonce i nějaký mádenec zaujme natolik, že by mi bližší kontakt s ním nebyl až tak proti mysli (mívám silné puzení takového jedince políbit ;) )...

Jinak si pripadám jako "šedák" skoro ve všem :) - všude na půl cesty (např. nejsem ani vyhraněný pravák, ani levák...)

... a pokud náhodou spadám do (pro mne zcela nové a objevné ;) ) kategorie "demisexuál", tak jsem ještě nenarazila na "toho svého" :-p

4 MadRad: a o tom fungování "normálních" jsem měla naprosto totožné představy. A svou naivitu jsem si pěstovala také velmi dlouho. ;)
Odpovědět
#7
další pravo-levě nevyhraněná :D
Odpovědět
#8
(01. 02. 2012, 14:15:19)MadRat Napsal(a): Možná by bylo užitečné zmínit i demisexuály, což jsou lidi, kteří dokážou fungovat jako "normální" sexuálové, ale až poté, co mají s druhou osobou utvořené silné citové pouto (zažívají jenom sekundární sexuální atrakci). Ti jsou docela častí, podle mě. V praxi jsou to lidi, kteří nedokážou mít sex bez lásky a zamilují se třeba do blízkého kamaráda, kterého znají už dlouho a pak s ním chtějí mít vztah i sex. Vtipné, je, že jsem si kdysi myslela, že takhle fungují "normální" sexuálové a že lidi, co jsou schopní spát s někým, koho vůbec neznají jenom proto, že jim přijde sexy, jsou dost úchylní a že jich moc není. LOL Ach, ta naivita....LOL

Myslela jsem, že demisexuál je synonymem pro "grey A," alespoň ve výsledcích toho anglického testíku to měli v jedné kategorii. Každopádně - existuje něco jako opak demisexuála? Tedy člověk, který naopak není schopen provozovat sex s někým, ke komu má citové pouto? Protože já dokážu mít sex jen na začátku vztahu (a nebo bez vztahu). S dlouhodobým přítelem už to prostě nejde.

Odpovědět
#9
O názvu pro takový fenomén jsem neslyšela, ale asi to bude spadat pod Grey-A.

Podle definic, na které jsem narazila, je demisexuál podmnožina Grey-A, stejně jako třeba auto-sexuál, asexuální fetišista a podobně.
Odpovědět
#10
Ufff, už to začíná být překombinované. Trochu jako kdyby se sexuálové snažili vymyslet odborný termín pro to, jestli se jim líbí tmavé nebo světlé vlasy, a ještě se přitom hádali s těmi, kterým se líbí zrzavé :D Je fajn poznat sám sebe co nejvíc do hloubky, ale začíná mě unavovat ta přemíra cizích slov obsahujících kořen "sex"...

Určitě jsem ale šedé áčko, tři čtvrtiny mého šatníku jsou šedé :-)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Upresneni orientace ke-diskusni-forum-x!k 28 76203 15. 09. 2013, 18:33:34
Poslední příspěvek: lil-diskusni-forum-ina
  Nova mapa uzivatelu ke-diskusni-forum-x!k 25 71498 30. 05. 2013, 22:55:58
Poslední příspěvek: vende-diskusni-forum-miaire

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex