Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdravím spřízněné duše
#41
(23. 12. 2012, 16:38:19)Magramal Napsal(a): Nevýhoda je, že u některých typů lidít to znamená, že jim doslova zničíte smysl života - vzpomínám na jeden rozhovor v rádiu, kde psycholog popisoval případ, kdy přiznání syna k homosexuální orientaci před svou matkou způsobilo, že jí museli odvést do nemocnice, protože se z toho duševně zhroutila. Přitom jí ani tak nevadilo, že je její syn gay, ale nedovedla se duševně přenést přes to, že nikdy nebude babičkou.

To už je problém těch lidí. Já kdysi řešila podobnou věc: matka mě nutila chodit do kostela a já tam chodit nechtěla. Ještě když jsem tam z donucení chodila a už jsem věděla, že jednou nastane doba, kdy tam ani nepáchnu, měla jsem kvůli tomu výčitky, jako že zklamu její očekávání a podobné nesmysly.
Je potřeba dát najevo, že tím, že člověk dá někomu život ještě neznamená, že jím bude manipulovat, nebo si jeho prostřednictvím něco plnit.
Psychické násilí a manipulace je trestuhodná věc.
Odpovědět
#42
(23. 12. 2012, 16:38:19)Magramal Napsal(a): Přitom jí ani tak nevadilo, že je její syn gay, ale nedovedla se duševně přenést přes to, že nikdy nebude babičkou.

Ztratila možnost se vytahovat před ostatníma bábama, jak je to macatý, lak nám to hezky loste, papá a kadí..
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#43
Člověk sám o sobě pro druhýho člověka nic neznamená. Důležitý je jaký je jeho obsah, co nám přináší? A taky za jakým účelem? Mohu na tom z nějakého důvodu participovat?

Např. bezdomovci nám říkají něco o nás všech a dokonce už jenom tím, že jsou.
Odpovědět
#44
(23. 12. 2012, 18:38:22)ChildFreeMan Napsal(a):
(23. 12. 2012, 16:38:19)Magramal Napsal(a): Přitom jí ani tak nevadilo, že je její syn gay, ale nedovedla se duševně přenést přes to, že nikdy nebude babičkou.

Ztratila možnost se vytahovat před ostatníma bábama, jak je to macatý, lak nám to hezky loste, papá a kadí..

Tohle mi prijde dost primitivni. Pochybuju, ze vetsina lidi chce deti, resp. vnoucata proto, aby se s nima mohli vytahovat....
Odpovědět
#45
(25. 12. 2012, 13:59:49)buk Napsal(a):
(23. 12. 2012, 18:38:22)ChildFreeMan Napsal(a):
(23. 12. 2012, 16:38:19)Magramal Napsal(a): Přitom jí ani tak nevadilo, že je její syn gay, ale nedovedla se duševně přenést přes to, že nikdy nebude babičkou.
Ztratila možnost se vytahovat před ostatníma bábama, jak je to macatý, lak nám to hezky loste, papá a kadí..
Tohle mi prijde dost primitivni. Pochybuju, ze vetsina lidi chce deti, resp. vnoucata proto, aby se s nima mohli vytahovat....

Pocit závisti a soutěživosti funguje i v tomto. Ale jo, je to jeden z okrajových důvodů. Vybraný právě pro svou uhozenost.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#46
(25. 12. 2012, 13:59:49)buk Napsal(a): Tohle mi prijde dost primitivni. Pochybuju, ze vetsina lidi chce deti, resp. vnoucata proto, aby se s nima mohli vytahovat....

Myslím, že většina lidí prostě má děti rádo, že jim připadají roztomilé, že jsou přítulné a nevědomé. Dělá jim dobře, že je mohou usměrňovat - tvarovat, poučovat je a tzv. někomu předávat své zkušenosti a že jsou alespoň pár let pro někoho nejchytřejší a nejhodnější na světě.

A když je příležitost, tak se pochlubit neváhají, protože to jaksi ukazuje k tomu, jak se jejich dětem daří, jak jsou samostatné, dokáží si "zařídit život" atd. Rozhodně by to stálo za nějakou sociologickou sondu.
Odpovědět
#47
(25. 12. 2012, 20:19:41)mušelín Napsal(a): Myslím, že většina lidí prostě má děti rádo, že jim připadají roztomilé, že jsou přítulné a nevědomé. Dělá jim dobře, že je mohou usměrňovat - tvarovat, poučovat je a tzv. někomu předávat své zkušenosti a že jsou alespoň pár let pro někoho nejchytřejší a nejhodnější na světě.

A když je příležitost, tak se pochlubit neváhají, protože to jaksi ukazuje k tomu, jak se jejich dětem daří, jak jsou samostatné, dokáží si "zařídit život" atd. Rozhodně by to stálo za nějakou sociologickou sondu.

Velkou roli hraje i pocit rodové kontinuity, narození další generace je svým způsobem taková malá nesmrtelnost :-)

Taky mám rodiče, pro které je spokojená rodina s dětmi naprostý vrchol štěstí a hlavní smysl života, a dalo mi hodně práce, abych se nejprve sama tohohle dogmatu zbavila a přestala si dělat výčitky a pak ještě přesvědčila rodiče, že moje štěstí je jinde a nemusí být kvůli tomu menší. Bohužel ne všichni rodiče tohle dokážou pochopit nebo se s tím vyrovnat. Ale taky člověk nesmí čekat, že to půjde ze dne na den. Nemůžeš přijít za rodiči s tím, že nechceš děti a přeješ si žít sám nebo v nějakém netradičním vztahu, a čekat, že hned s otevřenou náručí zajásají. Lidi potřebujou čas, aby se s tím vyrovnali. Mojí mámě to trvalo čtyři roky, než to tak nějak vzala a přestala se tím trápit, a to ji považuju za hodně otevřeného, tolerantního člověka s širokým rozhledem.

Ovšem je fakt, že nevím, jak by se s tím rodina srovnala, kdyby neměli vnoučata od ségry...
Odpovědět
#48
(26. 12. 2012, 09:48:00)AlineDaryen Napsal(a): Ovšem je fakt, že nevím, jak by se s tím rodina srovnala, kdyby neměli vnoučata od ségry...

Dostatek vnoučat si měla pojistit dostatkem svých dětí.
Ne každý z nich se může dožít dospělosti;
než se zahákuje, může se mu stát nehoda;
nemusí najít partnera;
dítě nemusí být heterosexuál;
může být dobrovolně bezdětný;
dítě neplodné nebo jeho partner;
pobývat na opačné polokouli;
vnouče umřít předčasně;
atp.
Takže obdržet nějaké vnouče od svých dvou dětí je úspěch.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Spřízněná duše? Dori-diskusni-forum-Gray 17 33110 25. 06. 2017, 21:55:03
Poslední příspěvek: raind-diskusni-forum-ragon
  Hledám spřízněné duše ri-diskusni-forum-ta 1 10967 03. 09. 2011, 08:28:22
Poslední příspěvek: Aline-diskusni-forum-Daryen

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex