Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdravím, jsem tu nová :)
#1
Tongue 
Zdravím Vás :),

tak jsem se rozhodla, že vyhledám nějakou komunitu lidí, smýšlejících podobně jako já, protože v mém okolí o nikom takovém nevím. K tomu, že jsem asexuální jsem dospěla běhěm posledních pár let, když mi po pár 'pokusech' došlo, že sex mi nic neříká.

Bohužel, jak už jsem psala, nemám v okolí nikoho, kdo by to měl stejně a kamarádky, kterým jsem se svěřila s tím, že sexuální život mi nic neříká, mě posílají za sexuologem nebo rovnou psychologem. Kroutící očima

Jsem však přesvědčena že žádný 'problém' nemám a dokážu si život plnohodnotně užít i bez potřeby souložit. S navazováním známostí nemám nejmenší problém, jsem celkem společenská a seznamuji se poměrně snadno. Navíc zatím nějak necítím potřebu 'se vázat', což si bohužel většina kluků vyloží mylně. Myslí si, že mi jde o sex, přitom naopak... po něm vůbec netoužím Velmi šťastný.

Přitahuje mě opačné pohlaví. Mám ráda mazlení, flirtování, líbání, hlazení, ale to je asi tak vše. Tady můj zájem končí. Bohužel kluky takto často nechtěně nažhavím a oni si pak myslí, že jsem nějaká náruživka Velmi šťastný Jenže zkuste na kluka hned při seznámení vybalit 'Ahoj, jsem asexuálka'...polovina z nich neví co to je a druhá polovina mě pak má za 'tu divnou'. Proto pro mě seznamování v 'reálném životě' asi nemá smysl...

To bylo pro začátek [/font]vše :) Nehledám tu vztah, ale spíš porozumění a ráda se seznámím s lidmi, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu jako já :);)
Odpovědět
#2
Ahojky, vitaj na fóre! Z tých ľudí si nič nerob, pre nich je sex príjemný a prirodzený, čiže to nemôžu pochopiť. Rovnako ako extrovert nikdy nepochopí introverta.
Niekto z Martina a okolia na stretávky a pokec?
Odpovědět
#3
Ahoj Miss Independent. Myslím, že tady můžeš být uvolněná a otevřená co se týká naší lhostejnosti (u někoho je to dokonce až odpor) k sexu.
Nicméně já si myslím, že sexuál může pochopit asexuála, stejně jako může pochopit extrovert introverta. Je to o jednotlivcích. Kdo nemá strnulé představy, že jeho názor je jedině ten správný a má alespoň kapku empatie, tak dokáže pochopit jinakost druhého člověka.
Sexuál neprovozuje pořád sex, a když mu řekneš, že jsi úplně jako on, že chceš být v pohodě a asexuálnost ti umožňuje být nezávislá, tak by tě mohl pochopit. V začátcích vztahu je jistě sexuální touha tak silná, že je potřeba jí stále vyhovovat, ale časem se stane, že třeba partner si chce dočíst dvě stránky na konci knihy a druhý partner se chce pomilovat. Musí se stát jedno nebo druhé a nakonec z toho vyjde to, že ten, kdo nedočetl knihu, myslí na ni při milování a nemá z něj takový požitek anebo ten, kdo se chtěl milovat, je neuspokojený a rozladěný, protože ho mezitím sexuální touha přešla.:-(
Já jsem moc ráda, že existují tyhle stránky kvůli všem, kteří tady jsou, včetně mě. Když jsem byla ve věku většiny zdejších členů, tak o asexuálnosti v naší zemi se nevědělo. Kdo neholdoval sexu, byl hyposexuál nebo impotent nebo frigidní. Občas jsem se dostávala kvůli tomu do svízelných situací a abych se s tím vyrovnala, tak jsem měla zájmy, kde jsem přicházela do styku najednou s více lidma - dělala jsem divadlo, jógu, karate a další bojové sporty. Chtěla bych tehdy mit milostný vztah, ale bez sexu a to tehdy jaksi nešlo, kde bych takového vhodného partnera hledala? Uplakaný No, a asi kolem 35 let jsem se vyrovnala s tím, že budu bez lásky, protože tehdy v podstatě byl sex co se týká vztahu dvou jedinců normativní.
Potkalo mě Štěstí a dlouze se mi zadívalo do očí, usmálo se a já jsem šťastná odložila zrcadlo.

Odpovědět
#4
(14. 07. 2013, 16:03:10)Gyrxiur Napsal(a): Ahojky, vitaj na fóre! Z tých ľudí si nič nerob, pre nich je sex príjemný a prirodzený, čiže to nemôžu pochopiť. Rovnako ako extrovert nikdy nepochopí introverta.

Ahoj :)

děkuji za uvítání :) Já vím, pro většinu je to přirozený a nedovedou to pochopit...snad postupem času začne vnímat asexualitu víc lidí jako něco normálního :)

(14. 07. 2013, 18:39:50)Dobra Napsal(a): Ahoj Miss Independent. Myslím, že tady můžeš být uvolněná a otevřená co se týká naší lhostejnosti (u někoho je to dokonce až odpor) k sexu.
Nicméně já si myslím, že sexuál může pochopit asexuála, stejně jako může pochopit extrovert introverta. Je to o jednotlivcích. Kdo nemá strnulé představy, že jeho názor je jedině ten správný a má alespoň kapku empatie, tak dokáže pochopit jinakost druhého člověka.
Sexuál neprovozuje pořád sex, a když mu řekneš, že jsi úplně jako on, že chceš být v pohodě a asexuálnost ti umožňuje být nezávislá, tak by tě mohl pochopit. V začátcích vztahu je jistě sexuální touha tak silná, že je potřeba jí stále vyhovovat, ale časem se stane, že třeba partner si chce dočíst dvě stránky na konci knihy a druhý partner se chce pomilovat. Musí se stát jedno nebo druhé a nakonec z toho vyjde to, že ten, kdo nedočetl knihu, myslí na ni při milování a nemá z něj takový požitek anebo ten, kdo se chtěl milovat, je neuspokojený a rozladěný, protože ho mezitím sexuální touha přešla.:-(
Já jsem moc ráda, že existují tyhle stránky kvůli všem, kteří tady jsou, včetně mě. Když jsem byla ve věku většiny zdejších členů, tak o asexuálnosti v naší zemi se nevědělo. Kdo neholdoval sexu, byl hyposexuál nebo impotent nebo frigidní. Občas jsem se dostávala kvůli tomu do svízelných situací a abych se s tím vyrovnala, tak jsem měla zájmy, kde jsem přicházela do styku najednou s více lidma - dělala jsem divadlo, jógu, karate a další bojové sporty. Chtěla bych tehdy mit milostný vztah, ale bez sexu a to tehdy jaksi nešlo, kde bych takového vhodného partnera hledala? Uplakaný No, a asi kolem 35 let jsem se vyrovnala s tím, že budu bez lásky, protože tehdy v podstatě byl sex co se týká vztahu dvou jedinců normativní.

Ahoj :),

samozřejmě taky si myslím, že se sexuálně žijící lidé a asexuálové mohou navzájem chápat...jen některým to holt nějakou chvíli potrvá, než to přestanou brát jako něco divného.
Také jsem ráda, že existují stránky jako tyto :) Teď si třeba vůbec neumím představit, že bych s někym někdy žila ve společné domácnosti, ale když někdy v budoucnu budu chtít, neumím si představit, že bych se musela 'přemáhat'. Tím myslím, že bych nedokázala žít s někým kdo bude žadonit sex a bude mě přemlouvat a já se 'občas přemůžu' aby dal pokoj...To by se mi pak soužití s tím člověk akorát zhnusilo :-(
Ale chápu, že tehdy byla jiná doba, nebyl internet a lidé jako my to měli těžší :-( Naštěstí nyní víme, že nejsme jediní s tímto 'postižením'. :)
Odpovědět
#5
Vítej! Tvůj nick se mi moc líbí Šklebící se

Vážně se moc nestává, že by se dva asexuálové potkali jen tak náhodou, takže mezi kamarády z běžného života se spřízněná duše hledá těžko. Ale se svou společenskou povahou aspoň můžeš šířit osvětu :-)
Odpovědět
#6
(15. 07. 2013, 07:27:03)AlineDaryen Napsal(a): Vítej! Tvůj nick se mi moc líbí Šklebící se
Ale se svou společenskou povahou aspoň můžeš šířit osvětu :-)

Můžeš šířit tam i tu
společenskou osvětu
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#7
(15. 07. 2013, 07:27:03)AlineDaryen Napsal(a): Vítej! Tvůj nick se mi moc líbí Šklebící se

Vážně se moc nestává, že by se dva asexuálové potkali jen tak náhodou, takže mezi kamarády z běžného života se spřízněná duše hledá těžko. Ale se svou společenskou povahou aspoň můžeš šířit osvětu :-)

Ahoj :)

Děkuji za přivítání :) To si taky myslím, navíc na čele to nikdo nenosí napsané :-( :D Už jsem jí párkrát šířila, když na to přišla řeč :D Něktěří to pochopili, a někteří si klepali na čelo, jestli jsem normální...njn něnaděláš nicŠklebící se
Odpovědět
#8
Ahoj a vitaj, odrazu je to tu tak zaľudnené, len aby aj tých veľa ľudí prispievalo 8-)

Mne tiež psychologička nechcela veriť, že niečo také ako asexualita normálne bežne existuje, nakoniec mi to muselo vyjsť v nejakom osobnostnom teste a ona si povedala: "aha, to môže byť tvojím nezáujmom o sex..." LOL
Je to vo svete naozaj neznámy pojem, minule som opravoval kamarátku, lebo si zas myslela, že asexuál je človek sexuálne nepríťažlivý pre ostatných -_-
"Pluto vyšle arciďábla Belfagora na tento svět a uloží mu za povinnost, aby se oženil;
stane se, Belfagor si vezme ženu;
a nemoha snést její zpupnost, dá radši přednost návratu do pekel, než aby se s ní znovu svázal."

Odpovědět
#9
No tak ja som zrejme asexuál aj podľa definície tvojej kamarátky :D
Odpovědět
#10
(14. 07. 2013, 23:06:05)Miss independent Napsal(a): Ale chápu, že tehdy byla jiná doba, nebyl internet a lidé jako my to měli těžší :-( Naštěstí nyní víme, že nejsme jediní s tímto 'postižením'. :)

No, bez Internetu by asexualita nejspíš nebyla dodnes uznaná, protože by se o ní sexuologové nedověděli. A to hlavně z toho důvodu, že asexuál, který se sebou nemá žádný problém, nemá žádný důvod k sexuologovi chodit. I když třeba americký psycholog Alfred Kinsey měl už v roce 1948 ve své práci "Sexuální chování muže" stupnici (s osou heterosexualita/bisexualita/homosexualita), ve které je i samostatné kolonka pro asexuály (nazvaná v originále Non-sexual), jenže v té době to nikdo nebral na vědomí ...

(15. 07. 2013, 07:27:03)AlineDaryen Napsal(a): Vážně se moc nestává, že by se dva asexuálové potkali jen tak náhodou, takže mezi kamarády z běžného života se spřízněná duše hledá těžko. Ale se svou společenskou povahou aspoň můžeš šířit osvětu :-)

I když žádné oficální statistiky neexistují, tak se domívám, že existují povolání a/nebo koníčky, kde bude mnohem vyšší koncentrace asexuálů než ve zbytku populace. Jistá nevýhoda je, že tam bude zároveň vyšší koncentrace i jiných, eufemisticky řečeno, statistických minorit ...
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Ahoj, jsem tu nová pírk-diskusni-forum-o123 40 57921 01. 01. 2020, 21:46:50
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana
  Som tu nová kla-diskusni-forum-risa 1 6768 25. 03. 2019, 16:41:06
Poslední příspěvek: art-diskusni-forum-3mis
  Nová v poli... Adri-diskusni-forum-finel 15 27265 07. 03. 2019, 13:27:49
Poslední příspěvek: Adri-diskusni-forum-finel
  Nová na fóru Kapy-diskusni-forum-bara 5 14427 26. 05. 2016, 11:53:21
Poslední příspěvek: Kapy-diskusni-forum-bara
  Jsem tu nová zuzi-diskusni-forum-zuzi 1 7176 22. 05. 2015, 19:50:19
Poslední příspěvek: d--diskusni-forum-kun

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex