Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ahojky
#31
Třeba k tomu, že je tu spousta romantických asexuálů, kterým je blivno pouze ze sexu a všechno ostatní chtějí. Pak to, že jsem asexuál ještě neznamená, že se budu chtít např. líbat s klukem. S touhle logikou by každý sexuál měl taky skákat na všechno, však když už jednou chce píchat, tak je jedno s kým ne? Zkrátka stejně jako (většině) sexuálů není jedno s kým š-kají (myšleno pohlaví protějšku), tak mně není jedno s kým dělám to, co je pro mě příjemné.
In a society that tries to standardize thinking, individuality is not highly prized. Alex Grey
Odpovědět
#32
Pěkné škatulování, připomíná mně to přednášku Zdeňka Svěráka o rozvržení věcí na pracovním stole z filmu Jak básníci přicházejí o iluze. :-) Pak už zbývá jenom přidat ještě stupnici intenzity asexuality. Pamatuji si třeba, jak v jednom seriálu pro teenagery jeden gay řešil, že jeho přítel je až příliš gay, a že by bylo lepší, kdyby byl trochu míň gay :-)
No, a samozřejmě vítám novou zaregistrovanou, vypadá docela komunikativní, tak aspoň bude zase trochu víc legrace.
Odpovědět
#33
Je zjavné, že samy o sebe sú termíny "heteroasexuál" a "homoasexuál" nelogické, lebo "a" + "sex" značí, že nechcem sex s nikým, na čom žiadna prípona nič nezmení. Ak ale tieto výrazy pochopíme ako zrazeniny pre nemotorné dvojslovné výrazy "heteroromantic asexual" a "homoromantic asexual", určite ich nemožno označiť na nezmyselné.

BTW pre úplnosť by sme mali zaviesť ešte tretí analogický výraz "aasexuál", ktorý by označoval asexuálov neuprednostňujúcich žiadne z pohlaví ("aromantic asexual") :)
Odpovědět
#34
(22. 12. 2013, 17:25:26)Shari Napsal(a):
(22. 12. 2013, 17:07:23)adevr Napsal(a):

Ale no tak! Přece si po takový době tady nenecháš vysvětlovat "estetickou" přitažlivost... samozřejmě, že je každý člověk různě asexuální, jde ale o zpochybnění braní těch členů jako sexuálů v kirmaxově slova smyslu, protože je možný, že to při vyplňování mysleli tak, že jsou na třeba na holky, ale spát s nima nechtěj. Nejde o škatulkování, jak naznačuješ, ale o možnost záměny kvůli už používaným škatulkám tady.

Vím co je estetika, živím se tím... A vím co je přitažlivost, setkávám se s ní..
Každopádně, pokud bych měl jít asexualitě na dřeň...dělení na homo a hetero ,,asexuály" je přinejmenším zvláštní.

Ale je fakt, že zde na těchto stránkách už ani zdaleka nejsou samý typičtí asexuálové. Profilují se tu různí sběrači informací, odchylní zvědavci, lidé nemocní, hledající přijatelné definice svého nepřiznaného, byl tu i pedofil který to nechtěl a pár nešťastných provokatérů.
A vlastně ani já nemůžu říct že jsem asexuál na kilo procent...kdoví jak bych žil, nebýt toho co jsem prožil jako dítě.
Takže to nechme tak...já si budu myslet že opravdový asexuál nemá potřebu dělit svou přitažlivost k selekci pohlaví..protože ho holt nepřitahují...a ostatní mají asi jiné problémy,.. samozřejmě se symptomy atakující definici asexuality.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#35
(22. 12. 2013, 17:07:23)adevr Napsal(a): Vím co je estetika, živím se tím... A vím co je přitažlivost, setkávám se s ní..
Každopádně, pokud bych měl jít asexualitě na dřeň...dělení na homo a hetero ,,asexuály" je přinejmenším zvláštní.

Ale je fakt, že zde na těchto stránkách už ani zdaleka nejsou samý typičtí asexuálové. Profilují se tu různí sběrači informací, odchylní zvědavci, lidé nemocní, hledající přijatelné definice svého nepřiznaného, byl tu i pedofil který to nechtěl a pár nešťastných provokatérů.
A vlastně ani já nemůžu říct že jsem asexuál na kilo procent...kdoví jak bych žil, nebýt toho co jsem prožil jako dítě.
Takže to nechme tak...já si budu myslet že opravdový asexuál nemá potřebu dělit svou přitažlivost k selekci pohlaví..protože ho holt nepřitahují...a ostatní mají asi jiné problémy,.. samozřejmě se symptomy atakující definici asexuality.
Jde o úhel pohledu. Já z toho akorát vidím, že se tvoje definice asexuality neshoduje s mojí. Ani si nemyslím, že by ses shodoval s tou obecnou. V pořádku, mysli si, co chceš... ale pokud si hrajeme na statistiku, tak ať je všem jasné, že je zkreslená.
Já dřeň u orientace nevidím tam, kde ty... pro mě jsou dření vztahová kritéria hetero-, homo-, bi- a omni- (protože třeba i ten pedofil může být přitahován dívkou/chlapcem/ oběma...), samozřejmě pro mě pak vyplývá, že asexualitu nepovažuju za orientaci jako takovou. Tam je základ "bez sexu". - je fakt, že, když mrkneš na wiki, tak to může být jak absence touhy, tak i absence orientace. Možná to je ten problém, proč máme rozdílné pohledy. Slova "opravdový asexuál a typičtí asexuálové" mě spíš rozesmávají, největší norma a škatulka vůbec... A i kdyby se tu teda objevil "typický sexuál", nevadí mi to, pokud vím, je server přístupný komukoliv.
I'm actually really nice, until you annoy me. Then I will ignore you so hard, you will start to doubt your own existence.
Odpovědět
#36
(22. 12. 2013, 18:15:42)Shari Napsal(a):
(22. 12. 2013, 17:07:23)adevr Napsal(a): Vím co je estetika, živím se tím... A vím co je přitažlivost, setkávám se s ní..
Každopádně, pokud bych měl jít asexualitě na dřeň...dělení na homo a hetero ,,asexuály" je přinejmenším zvláštní.

Ale je fakt, že zde na těchto stránkách už ani zdaleka nejsou samý typičtí asexuálové. Profilují se tu různí sběrači informací, odchylní zvědavci, lidé nemocní, hledající přijatelné definice svého nepřiznaného, byl tu i pedofil který to nechtěl a pár nešťastných provokatérů.
A vlastně ani já nemůžu říct že jsem asexuál na kilo procent...kdoví jak bych žil, nebýt toho co jsem prožil jako dítě.
Takže to nechme tak...já si budu myslet že opravdový asexuál nemá potřebu dělit svou přitažlivost k selekci pohlaví..protože ho holt nepřitahují...a ostatní mají asi jiné problémy,.. samozřejmě se symptomy atakující definici asexuality.
Jde o úhel pohledu. Já z toho akorát vidím, že se tvoje definice asexuality neshoduje s mojí. Ani si nemyslím, že by ses shodoval s tou obecnou. V pořádku, mysli si, co chceš... ale pokud si hrajeme na statistiku, tak ať je všem jasné, že je zkreslená.
Já dřeň u orientace nevidím tam, kde ty... pro mě jsou dření vztahová kritéria hetero-, homo-, bi- a omni- (protože třeba i ten pedofil může být přitahován dívkou/chlapcem/ oběma...), samozřejmě pro mě pak vyplývá, že asexualitu nepovažuju za orientaci jako takovou. Tam je základ "bez sexu". - je fakt, že, když mrkneš na wiki, tak to může být jak absence touhy, tak i absence orientace. Možná to je ten problém, proč máme rozdílné pohledy. Slova "opravdový asexuál a typičtí asexuálové" mě spíš rozesmávají, největší norma a škatulka vůbec... A i kdyby se tu teda objevil "typický sexuál", nevadí mi to, pokud vím, je server přístupný komukoliv.
Nemám potřebu to nijak řešit, prostě sedím u kompu, přemýšlím o práci a u toho občas kliknu sem tam nebo i jinde..
Nemám ani potřebu hledat definice na Wikipedii, ale pokud je to tam definováno jako absence touhy, či orientace, tak je to jasné.
Je to přesně to, o čem mluvím.
Ale je milé že tě rozesmávají slova jako ,,opravdový či typický asexuál"...Je skutečně krásné když se lidé smějí...
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#37
Já to celkem chápu, že někdo si tam dá heterosexuál, i když je ve skutečnosti asexuál. Mně to trvalo hodně dlouho, než jsem se s tim smířil. Nevim, jak pro ostatní, ale pro mě to bylo docela těžký si přiznat, že jsem asexuál.
Jinak já bych sám sebe asi označil jako asexuála, co nechce sex, ale jinak má rád bližší kontakt s opačnym pohlavim (hetero-kontakt?). Ale myslim si, že v tom profilu se to dá vyplnit dost jasně + k tomu ještě napsat vlastníma slovama, co chci a co nechci.
Odpovědět
#38
(22. 12. 2013, 18:42:16)adevr Napsal(a): Nemám potřebu to nijak řešit, prostě sedím u kompu, přemýšlím o práci a u toho občas kliknu sem tam nebo i jinde..
Nemám ani potřebu hledat definice na Wikipedii, ale pokud je to tam definováno jako absence touhy, či orientace, tak je to jasné.
Je to přesně to, o čem mluvím.
Ale je milé že tě rozesmávají slova jako ,,opravdový či typický asexuál"...Je skutečně krásné když se lidé smějí...

To je možný. Ale pokud jsi zformuloval svůj pohled, není úplně fér říct a tímhle končíme. Zase jsme si nerozuměli - absence jednoho; absence druhého - dva oddělené body. Takže oba pohledy existují, není jednotná definice. A o jedné z nich mluvíš, ale diskuse začala u asexuálů, kteří se uvedli jako hetero, protože preference mají. Jejich označení za sexuály koliduje s mojí definicí. Snad jsme se už pochopili... jestli je to nějaký společenský zvyk říkat, co dělám: tak jsem stihla napsat článek, večeřet, udělat si čaj a teď zrovna u počítače (notebooku) ležím. Jo, a přiznám i čokoládu. :)


2Uwe:To s tím smiřováním je fakt, ale tady by mi to připadalo trochu nelogický... když už se odhodlám jít na stránky asexual.cz, proč bych skrývala, že jsem asexuál. :D
I'm actually really nice, until you annoy me. Then I will ignore you so hard, you will start to doubt your own existence.
Odpovědět
#39
(22. 12. 2013, 18:55:50)Shari Napsal(a):
(22. 12. 2013, 18:42:16)adevr Napsal(a): Nemám potřebu to nijak řešit, prostě sedím u kompu, přemýšlím o práci a u toho občas kliknu sem tam nebo i jinde..
Nemám ani potřebu hledat definice na Wikipedii, ale pokud je to tam definováno jako absence touhy, či orientace, tak je to jasné.
Je to přesně to, o čem mluvím.
Ale je milé že tě rozesmávají slova jako ,,opravdový či typický asexuál"...Je skutečně krásné když se lidé smějí...

To je možný. Ale pokud jsi zformuloval svůj pohled, není úplně fér říct a tímhle končíme. Zase jsme si nerozuměli - absence jednoho; absence druhého - dva oddělené body. Takže oba pohledy existují, není jednotná definice. A o jedné z nich mluvíš, ale diskuse začala u asexuálů, kteří se uvedli jako hetero, protože preference mají. Jejich označení za sexuály koliduje s mojí definicí. Snad jsme se už pochopili... jestli je to nějaký společenský zvyk říkat, co dělám: tak jsem stihla napsat článek, večeřet, udělat si čaj a teď zrovna u počítače (notebooku) ležím. Jo, a přiznám i čokoládu. :)

Fajn, horká čokoláda je super nápad, možná lepší než se zabývat dohady...
Ale i tak, definice touhy souvisí velmi u většiny živočichů se sexuálním chováním, a to samé platí i o přitažlivosti k pohlavím.
Jinak by se už totiž mohl cítit být typickým asexuálem i bizarní dvousetkilový tlusťoch, a to jen proto že mu penis zarostl do špeku, a libido mu v rámci sebezáchovy potlačil mozek. Ale po liposukci, cvičení a zdravé stravě se opět stane sexuálem. Hetero či homo... :)
Tak takhle to prostě nevidím.

A společenský zvyk není říkat co právě dělám, jen jsem přiblížil situaci ve které se nachází můj zájem o toto téma a definoval tím, pro mne, jeho důležitost.
Jako gentleman však musím podotknout, že se to samé samozřejmě netýká mé půvabné oponentky...
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#40
Adevre ja to myslel jinak. Moje zena je asexualka ale na profilu ma heterosexualni aby bylo jasny, ze neni na holky... Je asexual ale chce byt s muzem v asexualnim stavu...
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Ahojky, tady panromantická asexuálka Lily E-diskusni-forum-lfgreen 3 10054 26. 11. 2017, 11:37:03
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex