Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
just to say Hi
#1
Ahojte
stránku poznám už dlhšie, po dlhom odhodlávaní som tu. V mnohých vašich príspevkoch som sa našla, tak si vravím prečo neskúsiť miesto, kde by ma konečne niekto pochopil. Zmätok v hlave je slabé pomenovanie toho čo prežívam. Ako sa zadefinovať? len nie som jednou z tých, ktorí majú tendenciu rozpávať o sexe s obrovskou dávkou entuziazmu. Pre mňa osobne je táto téma nezaujímavá, a preto ako nepochopená prichádzam o priateľov. Trápi ma to, a snažím sa preto zistiť, čo a kto vlastne som, som normálna alebo sa treba liečiť? Je možné sa v tejto oblasti nejakým spôsobom zmeniť?
Odpovědět
#2
Zdravím tě,

jako první bych řekl,že jsi jaká jsi a já osobně bych s tím na léčení nešel...Jenom proto,abych se zavděčil ostatním?Aby zůstali mými kamarády? Ani náhodou.Raději si najdu přátele stejně smýšlející jako já,a koukám,že registrací na tyhle stránky jsi už udělala první krok :D uvidíš,třeba tu najdeš nějaké přátele a pak tě pomyšlení na změnu sebe sama už ani nenapadne :-)

Hodně štěstí.
Odpovědět
#3
Zo Slivenska nás je viac. :-) Je to ťažké trápenie, byť "iný". Ale to určite nie je dôvod na liečenie, pretože nie je čo liečiť. V poslednej dobe sa stal sex fetišom, ktorý na nás vyskakuje prakticky odvšadial. Definovať sa v takomto priestore môže byť skutočne ťažké. A nejaká umelá zmena nie je cesta. Len vyvolá dlhodobé problémy. Ak sa niekto ukončí priateľstvo pre rozdielnosť, tak to bol planý vzťah, akých má každý na jednom prste desať. Netráp sa pre to. ;)
Odpovědět
#4
(21. 04. 2014, 21:59:14)Andrej Napsal(a): Je to ťažké trápenie, byť "iný".
chtěl jsem k tomu dodat, že psychologové bývají někdy trochu paf, když člověk usiluje o normalitu

celkem dobře si pamatuju jisté rozpaky psycholožky, když jsem za ní šel s tím, že chci, aby mě bavilo chodit s holkama :-)

její první reakce byla, jestli mě někdo nutí s něma chodit :-D ...těžce to nepobrala, chuděra.... Trápil jsem jí ještě dva měsíce pak a pak jsem naznal, že na mě prostě nestudovala dostatečně dlouho..tak jsem to ukončil. Ale jinak byla fajn..
Odpovědět
#5
Ďakujem, kamarátstvá ukončujem ja, alebo je to vzájomné. Som im väčšinou nasmiech, možnosť, že niekto môže byť iný, s inými postojmi k určitým veciam v živote nejak neberú do úvahy. Nebaví ma byť terčom posmechu, preto radšej unikám. Tu však vzniká otázka, či to boli naozaj priatelia. Ale diky za spätnú väzbu, možno sa tu niečomu priučím :).
Odpovědět
#6
(22. 04. 2014, 02:19:23)kirmakX6on Napsal(a): celkem dobře si pamatuju jisté rozpaky psycholožky, když jsem za ní šel s tím, že chci, aby mě bavilo chodit s holkama :-)

její první reakce byla, jestli mě někdo nutí s něma chodit :-D ...těžce to nepobrala, chuděra.... Trápil jsem jí ještě dva měsíce pak a pak jsem naznal, že na mě prostě nestudovala dostatečně dlouho..tak jsem to ukončil. Ale jinak byla fajn..

Nepochopila, že po ní jedeš a má předvést proces k vyvolání zájmu o ženy.
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#7
Ak sa ti niekto posmieva, tak ho treba s prepáčením poslať do ****. Nie sme deti v škôlke. A keď to niekto nie je schopný pochopiť, tak nech si ide svojou cestou. :-)
Odpovědět
#8
Ahoj. Si na správnej stránke. Tu snáď nájdeš vety, ktoré ti dajú indície na tvoje otázky a dojdes k odpovediam. Mne toto fórum veľmi pomohlo v identifikovani sa. Odvtedy mam určitý pocit pokoja na duši.
Liečiť sa? Nikdy. Urcite by sa nasiel mix chemikálií, ktore by dokázali zmeniť moje myslenie o sexualite, ale ja som takto spokojný. Žijem spokojným životom, mam cas na množstvo koníčkov, aj ked obcas ma prepadne pocit smútku z absencie blízkej osoby. To je asi jedine mínus v mojom svete.
A zmeniť sa? Urcite to ide. Ale ak to nejde z duše, zo srdca, budes sa len zbytočne trápiť.
Odpovědět
#9
(22. 04. 2014, 18:19:16)Zafod Biblbrox Napsal(a): Liečiť sa? Nikdy. Urcite by sa nasiel mix chemikálií, ktore by dokázali zmeniť moje myslenie o sexualite, ale ja som takto spokojný. Žijem spokojným životom, mam cas na množstvo koníčkov, aj ked obcas ma prepadne pocit smútku z absencie blízkej osoby. To je asi jedine mínus v mojom svete.
A zmeniť sa? Urcite to ide. Ale ak to nejde z duše, zo srdca, budes sa len zbytočne trápiť.

Pekne povedané
Odpovědět
#10
(20. 04. 2014, 20:51:55)11maby Napsal(a): som normálna alebo sa treba liečiť? Je možné sa v tejto oblasti nejakým spôsobom zmeniť?

Někde člověk občas vidí přirovnání k homosexualitě, že u té už se uznalo, že nejde léčit, no a že s asexualitou je to přece stejné. V životě jsem ovšem neslyšel o léku nebo situaci, která by z heterosexuála udělala homosexuála, na druhou stranu, že antidepresiva mohou výrazně snižovat chuť na sex, ví asi každý, stejně tak lze najít v různých diskusích hromadu případů, že ženy po porodu ztratily chuť na sex, některým se časem vrátila, některým ne. Takže si lze dobře představit, že některá asexualita může být vrozená a nezměnitelná jako ta homosexualita, no a některá může být výsledkem například nějaké hormonální nerovnováhy, kterou může jít ovlivnit zvenčí.

Třeba moje manželka má nějaké ložisko v mozku, jakoby takový benigní nádor, co ze všech sil produkuje prolaktin, takže je obrazně řečeno trvale "po porodu", ne že by jí teklo mléko, ale například o ten sex v podstatě nikdy zájem neměla. Tak na to bere nějaké léky, které tu hladinu prolaktinu snižují. (Jestli to má vliv na její libido, zatím neumím s určitostí říct, řekl bych, že ano, ale možná je to jen můj optimismus či jiné vlivy, uvidíme dlouhodobě. :-))

V některých případech tedy je možné se v této oblasti nějakým způsobem změnit. Otázky jsou, jestli jsi ten případ a jestli o změnu stojíš. To první Ti asi v případě zájmu řeknou na endokrinologii nebo tak někde, to druhé je na Tobě. Sazmořejmě můžou na endokrinologii mít za to, že případná zjištěná hormonální nerovnováha má být léčena bez ohledu na další, například mou manželku neléčí, aby měla zájem o sex, ale aby neměla trvale vysoké hladiny prolaktinu.

(To se přiznám, že mě tu někdy trochu zaráží, když na to přijde řeč [nemyslím teď tuto konkrétní diskusi, ale hledat příklady se mi nechce], že se tu někteří tváří, že sice ano, vnímají zásadní odlišnost od většiny, ale k doktorům je nikdo nedostane, protože jsou přece úplně v pořádku, tak jacípak doktoři. Ale vždycky si říkám, že když tomu tak dobře rozumějí, je to jejich boj. :-))
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex