Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Satanská biblia a asexualita
#11
(16. 09. 2014, 10:56:07)Asiel Napsal(a): Kdysi před léty jsem satanášskou bibli četla a co si tak pamatuju, tak se mi nezdálo, že by nabádala ke zlu, k lhostejnému chování apod. V podstatě tvrdí, že Bůh je výtvorem člověka a nemá smysl se modlit a řídit se nějakými biblickými bláboly.

Takže v Boha, ktorý je podľa jeho uctievačov nekonečne dobrotivý a spravodlivý, nebudem veriť, lebo je len výtvorom človeka, ale radšej budem uctievať Satana, ktorý je takisto výtvorom človeka, ale je stelesnením zla? Buď mám zlé informácie o satanizme, alebo tu niekto propaguje ideológiu, ktorá okrem toho, že je nebezpečná, postráda základnú logiku. Osobne pevne verím, že tá "satanská biblia", čo tu spomínate, je v skutočnosti o ateizme a pojem satanizmus si privlastnila len z marketingových dôvodov. Ak by to totiž nebola pravda, musel by som sa vážne zamyslieť, v akej spoločnosti som sa to tu ocitol...
Odpovědět
#12
(16. 09. 2014, 16:19:04)Radical Napsal(a): Takže v Boha, ktorý je podľa jeho uctievačov nekonečne dobrotivý a spravodlivý, nebudem veriť, lebo je len výtvorom človeka, ale radšej budem uctievať Satana, ktorý je takisto výtvorom človeka, ale je stelesnením zla?
Nevím, jaké informace máš ty, ale co jsem se dozvěděla já, tak existují různé formy satanismu. Ne všichni satanisté uctívají Satana jako entitu, nebo nějakou universální sílu (tento pohled je velmi menšinový), ale většinou ho chápou spíš jako symbol svobody a přirozenosti.

Pro pořádek, já žádnou ideologii rozhodně nepropaguji, jen jsem se kdysi hlouběji zajímala o to, v co vlastně ti Satanisti věří. A když už tady to téma je, tak proč nepřispět vlastními poznatky, že... LOL
Odpovědět
#13
(16. 09. 2014, 00:08:35)drummond Napsal(a): Silou vůle lidé dnes a denně překonávají stovky tužeb, jasně mnohdy zcela banálních, ale je to naprosto normální jev, resp. duševní pochod, který jsme každý z nás několikráte zažili. Něco si odepřít, zakázat, vytěsnit to z hlavy, abychom na to nemysleli. I když to jsou prkotiny, ale zvládne to každý a pak je to již jen o disciplíně a vůli.

Jenže sex je pro mnoho lidí stejně důležitý a nezbytný, jako třeba dýchání. To je trochu něco jiného, než že odložíš čůrání o pět minut, ty prostě "vůbec nečůráš" a to vlastně tak trochu úchylné je.

Mám asi o něco rozvinutější racionální uvažování, než jiné ženy, zase mi chybí mateřský cit a pudy, je to nějak provázáno. Z pohledu většiny každopádně úchylka - nemohu se přimět, abych si při srovnání s ostatními někdy uchýlená nepřipadala.

(16. 09. 2014, 00:18:49)houba Napsal(a): Myšlenka přijmout jakékoliv (a)sexuální touhy které člověk má a nenechat se svazovat konvencemi se mi líbí. Nicméně satanismus je mi spíše nesympatický. Ne, že bych o něm až tak moc věděl, ale zkrátka nepoznal jsem ani jednoho satanistu, který by neinklinoval ke zlu a pocitu moci a vlastní výlučnosti. Taky ideologie, jejíž hlavní myšlenou je být proti jiné ideologii se mi prostě nelíbí.
Jakkoliv se může na první pohled zdát dobré věnovat se požitkům a všelijakým radostem, tak myslím, že přece jenom je v tom určité nebezpečí. Může to vést ke vzniku chování "po nás potopa", ztrátě empatie, ztrátě schopnosti sebekontroly apod.
Určitě je dobré přijmout všechny části své osobnosti a všechny touhy, ale to neznamená, že se člověk těma touhama nutně musí nechat ovládat.

Podle toho, co jsi napsal, by bylo potřeba označit všechny lidi, kteří něco dosáhli, nebo stojí výše na společenském žebříčku, za satanisty. Otázka tedy zní: má člověk právo usilovat o štěstí, moc, bohatství? Podle mě ano, jen člověk chorý vyhledává opak. Mezi věřícími je hromada lidí, říkám jim dobrvoolní mučedníci, kteří se vyžívají v bídě a hlásají moudra typu: čím hůř, tím líp. To mi leze slimák po zádech.
Takoví lidé se nemohou mít rádi a pak ani nemohou mít rádi druhé.
Přemrštěné sebeprosazování za kažou cenu je samozřejmě taky špatně, ale jsou to dva extrémy. Stačí, když si přečtete desatero a uvidíte, jestli budete souhlasit.
http://cs.wikipedia.org/wiki/LaVey%C5%AFv_satanismus


(Většina lidí, kteří satanismus odsuzují, o něm ví ještě míň něž o migraci lumíků. Kdo chce, info si lehce dohledá na netu nebo v knihovně.)
Orwell byl optimista.
Odpovědět
#14
Pri migrácii lumíkov je veľký rozdiel medzi pravdou a stokrát opakovanou lžou z médií. Po prečítaní odkazovaného článku na Wikipédii som zistil, že so satanizmom to je podobné, takže oceňujem použitú analógiu ;)
V každom prípade si myslím, že LaVey zvolil pre svoju (dosť idiotskú) ideológiu totálne idiotský názov. Ako keby si nemohol požičať slovo od gréckych filozofov a svoj svetonázor nazvať trebárs "LaVeyov hedonizmus" alebo "neohedonizmus", čo by bolo neurážlivé a zároveň výstižné. Alebo nemusel vymýšľať žiadny a časom by ho nasledovníci nazvali "laveyizmom" (analogicky k budhizmu). Avšak vzhľadom k tomu, že LaVeyovi šlo viac o vymedzenie sa voči "zväzujúcemu" kresťanstvu než o ponúknutie niečoho vlastného, provokatívny až urážajúci názov a symboliku nutne potreboval. Celá jeho ideológia je teda prázdnou "ideológiou proti niečomu", takže si nezasluhuje moju hlbšiu pozornosť.
Ale ďakujem za rozšírenie obzorov, aspoň si už viac nebudem pod satanizmom predstavovať výlučne rituálne vraždy a súlože so zvieratami ;)
Odpovědět
#15
(16. 09. 2014, 19:46:57)panoška Napsal(a): Podle toho, co jsi napsal, by bylo potřeba označit všechny lidi, kteří něco dosáhli, nebo stojí výše na společenském žebříčku, za satanisty. Otázka tedy zní: má člověk právo usilovat o štěstí, moc, bohatství? Podle mě ano, jen člověk chorý vyhledává opak. Mezi věřícími je hromada lidí, říkám jim dobrvoolní mučedníci, kteří se vyžívají v bídě a hlásají moudra typu: čím hůř, tím líp. To mi leze slimák po zádech.
Takoví lidé se nemohou mít rádi a pak ani nemohou mít rádi druhé.
Přemrštěné sebeprosazování za kažou cenu je samozřejmě taky špatně, ale jsou to dva extrémy.
No ono totiž někteří lidi dospěli k poznatku, že moc ani bohatství jim prostě trvalé štěstí nepřináší. Může to spíš přinášet starosti se spravováním majetku, udržováním si své pozice a hraním rolí které k tomu patří, psychická závislost na své pozici. Když člověk má rozumně málo (nebo klidně i hodně ale nelpí na tom), může díky tomu být více svobodný.

Další důležitá věc je, že úspěch neexistuje bez neúspěchu. Tzn. pokud člověk stojí výše ve společenském žebříčku a "někam to dotáhnul", tak to znamená, že ostatní stojí níže a nikam to nedotáhli. Podle mě celku takové snahy nijak zvlášť neprospívají. Sice tohle soutěžení asi pohání lidstvo kamsi rádoby kupředu, ale že by to vedlo k pocitu všeobecné pohody si nemyslím :-)
Na jedné straně dočasný pocit štěstí, na straně druhé závist a frustrace. Tím nechcu tvrdit, že nemá smysl na něčem pracovat a o něco se snažit. Každý by měl usilovat o své štěstí. Ale usilovat o moc, bohatství apod. podle mě prostě jenom ve světě vytváří konflikty a štěstí až tak moc nepřináší.

...slimák po zádech :-D To se mi líbí!
Odpovědět
#16
To Radical: však myslím, že tak to i sami satanisti taky berou, jako žert, provokaci, protože žádná církev, jak se běžně chápe, to není.
Takže název je jistě provokace, ale nejenom; nejsou to žádní primitivové a do klubu berou jen vzdělané a psychicky vyrovnané lidi - narozdíl od opravdových církví... :D

La Vey svou filosofii vypracoval poté, co strávil x let prací u kriminálky - vyšetřování vražd atd.


Houba: Naprosto souhlasím, úspěch jednoho je vykoupen neúspěchem ostatních. Jenže jak to zařídit, aby to bylo jinak? Život v kibucech nebo podobných zařízeních taky není žádný med a i tam je nějaká hierarchie.
Vyjadřovala jsem se k nynější skutečnosti: zatím platí, že když se neprosadíš ty, tak tě někdo převálcuje - neovládáš, jsi ovládán. Bohatství nemusí nutně znamenat štěstí, ale bída znamená dost často neštěstí.
Orwell byl optimista.
Odpovědět
#17
Satanismus je velmi nebezpečný, já abych pravdu řekl, já bych se do ničeho takového nepouštěl. Může nám to dát něco, ale poté si můžeme začít ubližovat. :) a to je na tom i to strašný. Mám hodně kamarádu co měli kamarády, kteří měli zachvaty...
Odpovědět
#18
(17. 09. 2014, 22:46:57)Life.Is.Good Napsal(a): Satanismus je velmi nebezpečný, já abych pravdu řekl, já bych se do ničeho takového nepouštěl. Může nám to dát něco, ale poté si můžeme začít ubližovat. :) a to je na tom i to strašný. Mám hodně kamarádu co měli kamarády, kteří měli zachvaty...

To platí naproto u všeho, příliš všeho škodí - najít správnou míru je na každém. Vypít 10 litrů vody denně škodí - je proto voda špatná?
Lidi s psychickými poruchami mají dát od podobných věcí ruce pryč - stejně jako od zbraní, výbušnin, alkoholu, drog...

Tvá zjednodušující rada je vhodná pro lidi bez vlastní hlavy.
Orwell byl optimista.
Odpovědět
#19
(15. 09. 2014, 20:45:18)panoška Napsal(a): Pánbíčkáři že si dovolí sex až po třetím děcku? A jak by k těch děckům jinak přišli? :)

Proč Tě vlastně zajímají satanisti?

To bolo prirovnanie 8-) tak si občas robíme srandu, napr. doma. ... "Sex? ale prosím ťa, až po treťom decku predsa!"
V podstate ma nikdy nezaujímali natoľko, aby som ich nejak rozoberal. Potom mi kamarát dal túto knižku - bibliu - a začal som ju čítať. Tú kresťanskú poznám ako-tak, veľmi dobre viem, aké drísty sa tam píšu (ale áno, samozrejme to má vždy vedľajšiu myšlienku) a podobenstvá a podobné, satanskú som nikdy nečítal, nepoznal. Tak som sa do nej pustil. Musím uznať, že ja, ako nábožensky nezainteresovaný, ju považujem za vskutku sympatickú.
Podľa nej sú vlastne v podstate satanisti skoro všetci - ak by sa to malo brať až tak extrémne. Pretože staré kresťanstvo viedlo k askéze a odriekaniu, satanizmus zas povoluje určitú chamtivosť... no a nepoznám človeka, ktorý by nechcel nejaké tie prachy navyše LOL Sú tam naozaj zaujímavé veci, také bežné a stotožňujem sa s nimi, a to ani nemusí byť nejaký satanista.

Tak mi úplne vypadla druhá strana tejto témy!
Nechcel som rozprúdiť nejakú hádku, ani som nechcel dosiahnuť to, aby si o mne ľudia na fóre mysleli, že som satanistická guma LOL Proste som mal potrebu to sem prepísať, pretože som tam zahliadol "asexualita" a nejak som to tam ani nečakal.
Ale páči sa mi, ako sa debata rozbehla. Prečítal som si názory. Je to dosť poučné.
A áno, panoška u mňa vedie, nemusím tu ani nič dopisovať, povie všetko za mňa 8-)
"Pluto vyšle arciďábla Belfagora na tento svět a uloží mu za povinnost, aby se oženil;
stane se, Belfagor si vezme ženu;
a nemoha snést její zpupnost, dá radši přednost návratu do pekel, než aby se s ní znovu svázal."

Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex