Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hledání odpovědí.
#1
Zdravím,

tuto stránku jsem objevila při pátrání po druhu mé sexuality a rozhodla jsem se zaregistrovat, abych dokázala lépe pochopit sama sebe.

Je mi 15 (prosím, vím, že je to málo na to, abych mohla rozumět "lásce") a nejsem tu tedy pro hledání žádného vztahu, jen chci odpovědi na otázky, možná najít spřízněnou duši. Svou budoucnost si představuji jako život v samotě, jelikož se (pravděpodobně oprávněně) považuji za introverta s jistými příznaky sociální fobie (už jen z toho důvodu je pro mě docela těžké sem něco psát).

Už v tomto věku tedy přemítám o tom "co jsem". Je to trochu složité. Ráda si připadám jako realistický člověk a říkám, že láska je velmi naivní emoce, přesto však často smýšlím o svém vztahu s mou kamarádkou jako o "platonické lásce".

Snažím se tedy zjistit, jestli jsem asexuál či bisexuál, protože mě přitahuje především pouto, jaké k ní mám, ne tělo.

Jsem však velmi zmatená proto, že něčí těla se mi líbí (říkám si "Páni, ten/ta vypadá dobře"), avšak nikdy bych s oním člověkem nechtěla mít sex. Je špatné, že chci zůstat pannou a znamená to tedy, že jsem asexuál i přesto, jaký cítím vztah k mé "přítelkyni"? (Víte, bereme se jako blízké kamarádky, ale někdy se líbáme a jsme si opravdu blízké. Ale když ona chce poté něco víc, necítím se pohodlně...nechce se mi.)[/font]
Odpovědět
#2
(31. 05. 2015, 13:14:57)Danah Napsal(a): Jsem však velmi zmatená proto, že něčí těla se mi líbí (říkám si "Páni, ten/ta vypadá dobře"), avšak nikdy bych s oním člověkem nechtěla mít sex.

Vždy mně přísšlo nepochopitelné, proč pro mně nebyl problém říct "Tato osoba vypadá dobře" a opravdu tím myslet přeně to, co říkám, zatímco ostatní to braly stylem "Tato osoba vypadá dobře"=>"Tato osoba se mi líbí"=="Chtěl bych s ní mít sex" (kde "=>" je impikace a "==" ekvivalecne). Až později mi došlo, že je to z toho důvodu, že pro sexuály tyto city prostě splývají, nejspíš i proto, že slova "líbit se" a "milovat" mají v případě aplikace na lidi jiný vznam než v ostatních případech (tedy s vyjímkou fetišistů, různých "-filů" a podobných sexuálních podivňáků).

PS: Je zajímavé, jak náš jazyk ovlivňuje to, jak se díváme na svět (viz Sapir-Whorfova hypotéza), protože když máme jeden pojem pro lásku fyzickou i pro čistě platonickou (třeba staří Řekové tyto pojmy rozlišovali), tak to určitě bude ovlivňovat to, jak a jestli vůbec budeme tyto pojmy rolišovat, stejně jako rozlišování modré a zelené u národů, které mají pro modrou a zelenou barvu ve svém jazyce jedinné slovo. A nesmíme zapomínat, že jazyk je dílem většiny a tudíž je vliv asexuálů na jeho formovální zanedbatelný ...
Odpovědět
#3
(31. 05. 2015, 13:14:57)Danah Napsal(a): Jsem však velmi zmatená proto, že něčí těla se mi líbí (říkám si "Páni, ten/ta vypadá dobře"), avšak nikdy bych s oním člověkem nechtěla mít sex.

Usilovat o sex s někým na první pohled hezkým je jako obdivovat květinu a utrhnout si ji. pro sebe, zprivatizovat
Posmívající se "Podívejte se, Alžběto, co já mám před sebou úkolů: trojtaktní motor, zvukový film, vyzvednout význam Komenského. A kdybych měl rodinu, tak by tady stálo tři litry mléka, půlku chleba, vyzvednout sako z čistírny." (Jára Cimrman, ležící, spící)
Odpovědět
#4
(02. 06. 2015, 05:52:13)ChildFreeMan Napsal(a): Usilovat o sex s někým na první pohled hezkým je jako obdivovat květinu a utrhnout si ji. pro sebe, zprivatizovat

To je pravda.
Já osobně budu svoji krásu, nádheru ,hezkost, luznost, rozkošnost, líbeznost, báječnost, roztomilost, velkolepost, spanilost, také půvabnost, likeovitost, skvělost, úžasnost, ňuf-ňufáčkovitost, pěknost, ohromující harmoničnost a sladění světelné bytostné éteričnosti ducha, těla i pindíka...chránit jako vzácnou nejpřekrásnonádhernější orchideosedmikrásrůžovitost...
ŽÁDNÁ PRIVATIZACE NEBUDE, ZNÁM TY JEŽKY, KOŽENÝ A KLAUSE!!! :D
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#5
Působí to na mě tak, že tvoje kamarádka je lesbička, nebo bisexuálka nebo "bi-curious". Zkrátka aktivnější je podle toho co píšeš ona. A ty jsi možná spíše trochu zmatená. Skvělé je, že víš o asexualitě už takhle brzo, takže pokud teda fakt asexuálka jsi, tak nebudeš tak moc tápat. Ale zatím bych se na tvém místě úplně neškatulkoval. Prostě dělej co se ti líbí a neubližuj si a uvidíš časem.
Odpovědět
#6
Nemyslím si, že by bylo nutné, aby ses někam škatulkovala. 15 je málo, aspoň dle mě. Však co nechceš, to s ní dělat nemusíš. A jestli budeš mít někdy časem touhu, to uvidíš.
Odpovědět
#7
(31. 05. 2015, 13:14:57)Danah Napsal(a): Zdravím,

tuto stránku jsem objevila při pátrání po druhu mé sexuality a rozhodla jsem se zaregistrovat, abych dokázala lépe pochopit sama sebe.

Je mi 15 (prosím, vím, že je to málo na to, abych mohla rozumět "lásce") a nejsem tu tedy pro hledání žádného vztahu, jen chci odpovědi na otázky, možná najít spřízněnou duši. Svou budoucnost si představuji jako život v samotě, jelikož se (pravděpodobně oprávněně) považuji za introverta s jistými příznaky sociální fobie (už jen z toho důvodu je pro mě docela těžké sem něco psát).

Už v tomto věku tedy přemítám o tom "co jsem". Je to trochu složité. Ráda si připadám jako realistický člověk a říkám, že láska je velmi naivní emoce, přesto však často smýšlím o svém vztahu s mou kamarádkou jako o "platonické lásce".

Snažím se tedy zjistit, jestli jsem asexuál či bisexuál, protože mě přitahuje především pouto, jaké k ní mám, ne tělo.

Jsem však velmi zmatená proto, že něčí těla se mi líbí (říkám si "Páni, ten/ta vypadá dobře"), avšak nikdy bych s oním člověkem nechtěla mít sex. Je špatné, že chci zůstat pannou a znamená to tedy, že jsem asexuál i přesto, jaký cítím vztah k mé "přítelkyni"? (Víte, bereme se jako blízké kamarádky, ale někdy se líbáme a jsme si opravdu blízké. Ale když ona chce poté něco víc, necítím se pohodlně...nechce se mi.)[/font]

Dle mého názoru jsi biromantická asexuálka - citově se ti líbí obě pohlaví, ale sexuálně ani jedno :) (Já sem panromantická, takže se mi taky citově líbí holky, takže vím, jak to cítíš :) )
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Moje hledání se an-diskusni-forum-nie 1 7410 12. 02. 2018, 01:13:27
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal
  hledání Bob1972 46 102633 31. 05. 2012, 13:15:00
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex