Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nová kniha - Sexualita a sexuální identita
#1
Asexual 
Před pár dny vyšla nová kniha - Sexualita a sexuální identita. V knihovnách ji zatím nenajdete, sama jsem ji také ještě neviděla, ale podle všech indicií se v celkem podstatné části (min. 1 kapitole určitě) věnuje také asexualitě.
Tak si držme pěsti, ať to má hlavu a patu :)

http://www.stud.cz/komunita/zajimavosti/350-vychazi-popularne-naucna-kniha-sexualita-a-sexualni-identita.html?highlight=WyJhc2V4dWFsaXRhIl0=
:
„Asexuál i intersexuál jsou tlačeni do terapie. Na člověka, který nechce žít sexuálně, druzí pohlížejí jako na někoho, kdo odmítá žít normálním životem. Pokud jiný na své sexualitě trvá, může být označen za člověka, který odmítá být normální. To je jeden z paradoxů současného přístupu k sexualitě,“ píše v závěru Fafejta.
Odpovědět
#2
Včera jsem tuhle knížku dočetl a musím říct, že mě mile překvapila. Jsem z ní až nadšený :-) O asexualitě je tam jedna kratičká kapitola (cca 8 stran) a sem tam zmínky v průběhu knihy, ale o to až tak nejde.
Hlavní myšlenka knihy je v tom, že sexualita je daleko méně vrozená, než je obecná představa a daleko více je určovaná společenskými normami. Je to tak trochu kritika heteronormativity (snahy, aby každý zapadal do škatulky "normální muž" nebo "normální žena" co se týče fyzického vzhledu, genderové role a sexuální orientace) a výzva k toleranci, uznání rovnocennosti jiných sexuálních orientací a práv s tím spojených (pokud to nikoho nepoškozuje samozřejmě) a právu každého jedince na určení si vlastní identity a nebo i na život mimo jakoukoliv škatulku, pokud mu žádné škatulky nevyhovují. Takže kniha jednoznačně vyznívá jako podpora asexuálů.
Jsou tam místy docela zajímavé argumenty ukazující, jak nesmyslná je snaha, aby všichni byli normální a hlavně je tam dobře ukázáno, že co je normální nebo nenormální se společnost od společnosti dost zásadně liší.
Každopádně doporučuju k přečtení. Je tam i cosi napsané o intersexualitě (lidmi s fyzicky ne úplně jasným pohlavím) a lidmi, kterým nesedí genderová role spojená s jejich fyzickým pohlavím a tak. To by mohlo být taky pro spoustu lidí tady zajímavé.
Celkově to ale ve mě vyvolává pocit, že vlastně lidi jsou většinou ještě víc tupí stádoví tvorové, než jsem si myslel a je toho hrozně moc co by chtělo ve společnosti změnit. Ale myslím, že celkově je ten vývoj pozitivní.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  kniha: Understanding Asexuality Iva-diskusni-forum-na69 0 1328 09. 08. 2022, 22:03:08
Poslední příspěvek: Iva-diskusni-forum-na69
  [Kniha] Ace: What Asexuality Reveals About Desire, Society, and the Meaning of Sex Egr-diskusni-forum-etta 4 4123 14. 06. 2022, 19:06:37
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Asexualita jako nová sexuální orientace. Jak se žije bez sexu? So-diskusni-forum-sna 49 66400 07. 01. 2021, 23:23:52
Poslední příspěvek: mar-diskusni-forum-teza
  Sex a sexualita u autistů Yk-diskusni-forum-ka 0 6234 08. 02. 2019, 14:51:25
Poslední příspěvek: Yk-diskusni-forum-ka
  Kniha Understanding Asexuality raind-diskusni-forum-ragon 1 6295 11. 01. 2019, 01:16:24
Poslední příspěvek: Life.I-diskusni-forum-s.Good

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex