Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Žena asexuála
#1
Dobrý večer, zaregistrovalajsem se, abych vícepochopila manžela. Zatím si nejsem 100% jistá, ale mám velké podezření, že je manžel asexuál a sám o této "orientaci" možná neví. Chci se ho na to zeptat. Momentálně prožíváme velkou krizi, chci od něj odejít a dát mu /nám šanci žít s někým jiným. Problém se sexem máme od začátku vztahu a já pět let naléhala, aby mi řekl, proč po mě netouží. Do svých třiceti let byl dokonce panic a ani to m neřekl... po pěti letech soužití jsme si konečně vyjasnili, že to má jinak. Nechtěl mi nikdy říct, jaký má k sexu vztah a proč sex nechce, nevyhledává a mě odmítá. Myslela jsem si, že je gay, ale to odmítá přiznat, takže mi z toho vychází asexualita, protože rozvést se nechce, nechce žít s někým jiným. Máme dcerku, takže ho i chápu.Nicméně očekávám, že si tady pročtu příběhy a pochopím ho, třeba mu i nějak pomůžu s tím jít "ven"... Dobrou noc :)
Odpovědět
#2
Dobrý den, jsem rád, že hledáte odpovědi a snažíte se manžela lépe pochopit a pomoci mu a doufám, že zde (i v jiných diskuzních vláknech) najdete Vy a třeba i on (pokud by sem zavítal) ty správné odpovědi a příběhy pro to, co si potřebujete uvědomit a ujasnit. Snad se zde najde a ujme se vás někdo, kdo má zkušenost s takovým vztahem.

A pokud nemá zájem o sex a je asexuálem, určitě najdete nějaké společné řešení vyhovující nejen vám oběma a o které byste se snad zde i později (ve prospěch někoho dalšího) chtěli podělit.
Máš - li zdraví, můžeš mít vše. Štěstí, lásku i to ostatní. Jen přestaň fňukat a zařiď si to.
Odpovědět
#3
Jaký má k sexu vztah, to sama vidíš - nestojí o něj. Že si to pojmenujete slovem asexualita, to je sice pěkné, ale co z toho? Na samotné věci (on o sex nestojí, Ty ano) to přece nic nezmění. A že nechce (neumí?) říci, proč sex nechce, tak třeba to sám neví. Přijde mi to jako otázka typu, proč má třeba člověk rád nějakou zmrzlinu. Já si myslím, že často takovou věc člověk nebude umět zdůvodnit (napadá mě, že jedině by snad mohl mít odpor k Tvému/jeho tělu, což bys snad poznala, případně že mohl být třeba zneužívaný nebo něco, což už bys asi nepoznala).
Odpovědět
#4
suhlasim s maghicalom, ze pokial sex nechce asi ti nepovie preco. ale ak ma dvojica vztah uz tolko rokov, mali by obaja byt schopni hovorit spolu o vsetkom, takze mal by byt schopny ti aspon povedat po tolkych rokoch nieco k tomu a nie sa len uzatvarat.
Odpovědět
#5
Velmi pravděpodobně je asexuál a velmi pravděpodobně neví, že to je už definovaný stav a že v tom není sám. Proto o tom asi nechce mluvit. Kdyby měl možnost stýkat se s jinými asexuály a viděl, že se o této své odchylce od standardů majoritní společnosti bez zábran vyjadřují, možná by se rozmluvil.
Což ale stejně bohužel nevyřeší Tvůj problém. A nemá cenu dávat mu šanci žít s někým jiným, spíš si vyjasnit, co Ty potřebuješ ke své spokojenosti.
Odpovědět
#6
raindragon: Tohle je docela pravděpodobné, obzvlášť pokud se často vyskytuje v kolektivu mužů, kteří se každodenně chlubí svými sexuálnímy úspěchy, minulými či současnými. V některých typrch kolektivů je to ostatně běžné - pamatuju si, jak si v bývalé práci můj kolega chválil, že narozdíl od své minulé práce může se mnou mluvit i o jiných věcech, než ženy/sex, fotbal a alkohol :-)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Ráda bych poznala muže asexuála. Kytičk-diskusni-forum-a34358 35 38574 06. 11. 2021, 11:51:58
Poslední příspěvek: mar-diskusni-forum-teza
  Hledám asexuála z Ostravska. Asexuálk-diskusni-forum-a_Monika 2 7933 15. 12. 2015, 18:52:33
Poslední příspěvek: Life.I-diskusni-forum-s.Good
  dneska jsem si přečetl "definici" asexuála... celkem to sedí Kon-diskusni-forum-cíř 13 28120 28. 01. 2011, 08:40:55
Poslední příspěvek: malacar-diskusni-forum-odejnice

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex