Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amnesty International - Neboj se taky mluvit
#1
Laissez-faire...
Odpovědět
#2
Nic proti té paní (nebo slečně), je její věc, jak se chce ke svojí asexualitě postavit. Ale je opravdu potřeba, aby asexuální komunitu někdo veřejně REPREZENTOVAL? Přijde mi totiž, že tohle už překračuje hranice osobního vystoupení. Je kampaň vůbec nápad některého asexuála, nebo ji v Amnesty International spustili bez ptaní?
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#3
Pokud vím, tak její vlastní nápad to nebyl. Spíš v AI hledali někoho, kdo by v jejich kampani vystoupil, a ona s tím souhlasila.
Za sebe můžu říct, že bych se pod to hned podepsala, vzhledem k tomu, že jsem si prošla docela dlouhým obdobím pochybování o vlastní lidskosti, které ukončilo právě až nalezení této komunity. Takže mi to přijde jako vhodný způsob, jak šířit osvětu a pomoci dalším pochybujícím. Rozhodně mi přijde lepší natočit takové video, než jít svou orientaci veřejně vykřikovat na pochody velkými městy společně s dalšími menšinami, s nimiž nás však nepojí asi nic kromě faktu, že jsme menšina.
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#4
(27. 08. 2016, 22:36:45)Juliana Napsal(a): Nic proti té paní (nebo slečně), je její věc, jak se chce ke svojí asexualitě postavit. Ale je opravdu potřeba, aby asexuální komunitu někdo veřejně REPREZENTOVAL? Přijde mi totiž, že tohle už překračuje hranice osobního vystoupení. Je kampaň vůbec nápad některého asexuála, nebo ji v Amnesty International spustili bez ptaní?
Kdyz se to tak vezme, tak kdyz verejne vystoupi nekdo, kdo je svou sexualni orientaci v mensine (jedno jestli homosexual, asexual, pedofil...), tak chte nechte vystoupi jako zastupce komunity, i kdyz to tak neni mysleno ani receno.
Amnesty International se evidentne snazi mit siroky zaber a rozsirit obecne povedomi o skale sexualnich mensin. Timto videem (a dalsimi na dane tema) byl dany cil myslim splnen. A slecna mluvila o sobe, nemluvila za nikoho jineho z techto stranek. I kdyby chtela, tak by to snad ani neslo, protoze mluvit u asexualu o komunite snad ani nejde. Tady je tak neuveritelna skala nazoru a postoju k tomu nasemu hlavnimu tematu ("nesex"), ze clovek, ktery verejne mluvi o asexualite, musi byt opravdu velmi opatrny ohledne toho, co a jak rika. Slecna mluvila uprimne, vecne, pritom taktne, Amnesty International zvolilo umirneny format, vyvaroval se zbytecnych, lacinych a chytlavych veci - sokovani, hledani skandalu atp. Z toho, co se o asexualite najde v cestine na internetu, je tohle podle me na dost vysoke urovni a jsem opravdu strasne rada, ze je z asexualu videt prave tato slecna, ktera je podle me velmi dustojnou zastupkyni asexualni "komunity", diky ktere se lidi nemusi stydet verejne priznat svou orientaci. Obcas se tu objevi i nejaky psychopat a ted si predstavte, kdyby se vetrel nekam do televize a prezentoval se jako asexual... Ze je viditelna prave tahle slecna, je myslim pro vestinu asexualu vyhra.
Laissez-faire...
Odpovědět
#5
Naprosto souhlasím s hic iacet...
Taktéž se připojuji ke konstatování, že tato odvážná dáma "nesla na trh pouze svou kůži" a provedla to naprosto obdivuhodně.

Jsem přesvědčena, že Jana K. by se zhostila na velmi vysoké úrovni, důstojně a kultivovaně i oficiální reprezentace asexuální komunity a to i proto, že vnímá širší souvislosti a je si vědoma i toho, že škála asexuálů je pestrá... (což není asi z videa až tak patrné, ale jasně to vyplývá z většiny příspěvků, které napsala na těchto stránkách :-) ...)

Za sebe osobně bych byla ráda, kdyby mne zastupoval někdo takový. (Pravda jistým způsobem už to dělá :-)) .... takže: DÍKY Jani a máš můj OBDIV :-).

...a taky velký dík hic iacet, že to sem dala :-)
Odpovědět
#6
(28. 08. 2016, 23:01:18)hic iacet Napsal(a): Kdyz se to tak vezme, tak kdyz verejne vystoupi nekdo, kdo je svou sexualni orientaci v mensine (jedno jestli homosexual, asexual, pedofil...), tak chte nechte vystoupi jako zastupce komunity, i kdyz to tak neni mysleno ani receno.

Uznávám. Jenom je to pro mě nezvyklá představa, asi jako kdyby některý heterosexuál veřejně mluvil o heterosexualitě. Ačkoli rozumově chápu, že u menšin se to bere jinak, pocitově mně to... přišlo zvláštní.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#7
(28. 08. 2016, 23:01:18)hic iacet Napsal(a):
(27. 08. 2016, 22:36:45)Juliana Napsal(a): Nic proti té paní (nebo slečně), je její věc, jak se chce ke svojí asexualitě postavit. Ale je opravdu potřeba, aby asexuální komunitu někdo veřejně REPREZENTOVAL? Přijde mi totiž, že tohle už překračuje hranice osobního vystoupení. Je kampaň vůbec nápad některého asexuála, nebo ji v Amnesty International spustili bez ptaní?
Kdyz se to tak vezme, tak kdyz verejne vystoupi nekdo, kdo je svou sexualni orientaci v mensine (jedno jestli homosexual, asexual, pedofil...), tak chte nechte vystoupi jako zastupce komunity, i kdyz to tak neni mysleno ani receno.
Amnesty International se evidentne snazi mit siroky zaber a rozsirit obecne povedomi o skale sexualnich mensin. Timto videem (a dalsimi na dane tema) byl dany cil myslim splnen. A slecna mluvila o sobe, nemluvila za nikoho jineho z techto stranek. I kdyby chtela, tak by to snad ani neslo, protoze mluvit u asexualu o komunite snad ani nejde. Tady je tak neuveritelna skala nazoru a postoju k tomu nasemu hlavnimu tematu ("nesex"), ze clovek, ktery verejne mluvi o asexualite, musi byt opravdu velmi opatrny ohledne toho, co a jak rika. Slecna mluvila uprimne, vecne, pritom taktne, Amnesty International zvolilo umirneny format, vyvaroval se zbytecnych, lacinych a chytlavych veci - sokovani, hledani skandalu atp. Z toho, co se o asexualite najde v cestine na internetu, je tohle podle me na dost vysoke urovni a jsem opravdu strasne rada, ze je z asexualu videt prave tato slecna, ktera je podle me velmi dustojnou zastupkyni asexualni "komunity", diky ktere se lidi nemusi stydet verejne priznat svou orientaci. Obcas se tu objevi i nejaky psychopat a ted si predstavte, kdyby se vetrel nekam do televize a prezentoval se jako asexual... Ze je viditelna prave tahle slecna, je myslim pro vestinu asexualu vyhra.

přesně tak, tohle je velmi dobrá reprezentace komunity
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex