Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Další zpráva od nováčka ;)
#1
Ahoj,
v prvé řadě jsem ráda, že jsem konečně sebrala odvahu se svěřit. O tomto fóru vím už nějakou dobu a registrovaná jsem, taky už asi 2-3 měsíce, ale až teď se dostavila odvaha.  Velmi šťastný
To, že se na svět dívám trochu jinak než ostatní jsem věděla snad odjakživa. Jen jsem moc nevěděla, čím to vlastně je. A ten fakt, že jsem asexuál vím od svých sedmnácti. Jenže, jak už to bývá, nic není nikdy jednoduché. Když jsem se s tím svěřila jedné z nejbližších kamarádek, tak jediné čeho jsem se dočkala byl nesouhlas a řeči typu: "To není pravda, jsi normální heterosexuál a jen jsi nepotkala toho pravýho.... atd." A vlastně do dnešní doby nevím, jestli jsem jí věřila a nebo jsem se bála a nechala to prostě volně plynout, abych se tím nemusela zabývat a poslouchat jiné verze toho samého od ostatních... Prostě jsem to neřešila. Svým způsobem jsem zkoušela si najít přítele. Jenže nikdy to nefungovalo déle než pár měsíců (samozřejmě na kamarádské úrovni, což mi nevadilo, ale cítila jsem z jejich strany určitý tlak po sexuální stránce, jenže mě to prostě nic neříká. A když už jsem něco cítila, tak to bylo naprosto minimální a to mě prostě jen otravovalo. Nic víc. Ale zkuste to vysvětlit nadrženému heterosexuálovi.) A tak jsem byla radši sama. I když jsem svým způsobem toužila někoho mít. Skoro všichni v mém okolí někoho začínali mít (což se časem nemění, pouze se to stupňuje...) a já to chtěla taky. S ohlédnutím, vlastně nevím, jestli jsem se do "vztahů" nutila, jen kvůli té hlodající závisti po blízkosti, kterou ostatní sdíleli. O čemž vím, že to asi nikdy nezískám. Ale je to ten nejpravděpodobnější důvod. A i když jsem si někoho na chvíli našla, zjistila jsem, že i přesto, že jsme se rozuměli, tak tam vždycky bylo TO něco.. Co jsem ani nedokázali definovat a rozdělovalo nás to. Vlastně i možná díky tomu, musím přiznat, že jsem celou dobu přemýšlela nad tím, co teda vlastně jsem - hetero-, bi-, demi-. A nakonec jsem došla k tomu samému, co jsem věděla na samém začátku - Jsem ASEXUÁL s heterosexuální preferencí. I když mi to trvalo skoro čtyři roky, si to v hlavě ujasnit a přestat utíkat sama před sebou. Jsem ráda, že jsem konečně našla odvahu. A paradoxem je, že mi v tom pomohl bývalý "vztah" (nebo ať to bylo, co to bylo...). Přesto vím, že s největší pravděpodobností přijdu o pár lidí, kteří to nedokáží přijmout a pochopit.
Jsem na sebe pyšná a už nebudu utíkat a schovávat se. Tohle jsem prostě já, ať se to někomu líbí nebo ne!
Odpovědět
#2
Tak vítej mezi nás  Posmívající se .
To, co jsi napsala je úplně typické a většina z nás se v tom více či méně pozná.
Odpovědět
#3
(06. 04. 2018, 22:28:27)raindragon Napsal(a): Tak vítej mezi nás  Posmívající se .
To, co jsi napsala je úplně typické a většina z nás se v tom více či méně pozná.

Děkuju, je to strašná úleva. Byt někde, kde se na mě nikdo nedívá skrz prsty a dokáže to pochopit.  Srdce Srdce
Odpovědět
#4
Vítej na správném místě!

Sex pro nás asexuály je jako... Teď mě nic nenapadá :D Prostě to pro nás není. Co bychom z toho života měli, kdybychom furt sexovali? Je mi jasný, že ten tlak společnosti dělá své, ale vždycky je potřeba žít podle toho, jak to sami cítíme, abychom byli spokojení. Je dobře, že jsi se našla. Takhle, jak to máš ty, to má spoustu asexuálů, a pro nás je to jen dobře. Máme klid od všeho, co musí řešit běžní sexuálové :)

Odpovědět
#5
ja neviem, ale veľa ľudí tu píše, že sa zverili svojim najlepším priateľom a oni sa na nich dívajú skrz prsty alebo ich začali presviedčať o svojej pravde... pre merlina, čo to potom máte za kamarátov? Moja kamarátka ma berie normálne so všetkými mojimi úchylkami a vlastnosťami a povahou akú mám (a to je dosti zložitá) a nikdy ma o ničom nepresviedčala a nič podobné.
Nájdite si, prosím, nejakých normálnych priateľov.
"Pluto vyšle arciďábla Belfagora na tento svět a uloží mu za povinnost, aby se oženil;
stane se, Belfagor si vezme ženu;
a nemoha snést její zpupnost, dá radši přednost návratu do pekel, než aby se s ní znovu svázal."

Odpovědět
#6
(10. 04. 2018, 13:43:19)Sosna Napsal(a): Vítej na správném místě!

Sex pro nás asexuály je jako... Teď mě nic nenapadá :D 

... jako pěší výstup do devátého patra, zatímco můžeš jet výtahem? :D
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#7
Sex pre asexuálov je ako keď uvidia svoju najhoršiu nočnú moru. Takže pre mňa pavúka, alebo spomínaný výťah, ktorým by som nikdy nešiel.
Hm, ešte sa to dá prirovnať k plaveckému bazénu, ktorý, keď vidím, tak mi je zle a nie sa do neho ešte ponoriť.
"Pluto vyšle arciďábla Belfagora na tento svět a uloží mu za povinnost, aby se oženil;
stane se, Belfagor si vezme ženu;
a nemoha snést její zpupnost, dá radši přednost návratu do pekel, než aby se s ní znovu svázal."

Odpovědět
#8
(12. 04. 2018, 17:06:05)Charlie Napsal(a): Sex pre asexuálov je ako keď uvidia svoju najhoršiu nočnú moru.

Já bych řekl, že tohle platí jen pro asexuály s nějakým druhem sexuální fóbie a/nebo ty s malou fantasií, protože osobně si dokážu představit věci mnohem, mnohem, mnohem příšernější než sex (tedy snad až na sex s příšernými věcmi :-) ).
Odpovědět
#9
(12. 04. 2018, 20:55:23)Magramal Napsal(a):
(12. 04. 2018, 17:06:05)Charlie Napsal(a): Sex pre asexuálov je ako keď uvidia svoju najhoršiu nočnú moru.

Já bych řekl, že tohle platí jen pro asexuály s nějakým druhem sexuální fóbie a/nebo ty s malou fantasií, protože osobně si dokážu představit věci mnohem, mnohem, mnohem příšernější než sex (tedy snad až na sex s příšernými věcmi :-) ).

...Tak to jsi trefil přesně Magramale! :-)
Za sebe můžu říct, že sex sám o sobě mi nepřišel nijak zvlášť hrozný (ty představy o něm byly mnohem horší) a opravdu záleží na tom, s kým to podnikáte.... a přesto sex stále nepatří mezi moje oblíbené činnosti (mám k němu hodně neutrální vztah)...
Odpovědět
#10
(12. 04. 2018, 20:55:23)Magramal Napsal(a):
(12. 04. 2018, 17:06:05)Charlie Napsal(a): Sex pre asexuálov je ako keď uvidia svoju najhoršiu nočnú moru.

Já bych řekl, že tohle platí jen pro asexuály s nějakým druhem sexuální fóbie a/nebo ty s malou fantasií, protože osobně si dokážu představit věci mnohem, mnohem, mnohem příšernější než sex (tedy snad až na sex s příšernými věcmi :-) ).

Já ne. Božínku, asi mám fobii.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Zdravice od nováčka Blue-diskusni-forum-leaf 2 326 17. 02. 2024, 09:25:07
Poslední příspěvek: Blue-diskusni-forum-leaf
  Jsem doopravdy asexuál? - klasická otázka nováčka Andr-diskusni-forum-omeda 28 35568 19. 08. 2020, 00:22:57
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana
  Pozdrav od nováčka soulmate75 1 5867 30. 01. 2019, 09:24:28
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
Asexual Další zpověď nováčka Ail-diskusni-forum-úren 5 11887 27. 07. 2018, 10:58:19
Poslední příspěvek: raind-diskusni-forum-ragon

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex