Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Schizoid, sociofobik či asexual?
#1
Ahoj,

Nevím, zda se tu toto téma již řešilo, zas tak podrobně to tu přečtené nemám.

Určité problémy jsem měl již v dětství, v mojí povaze byly přítomny jak rysy introvertní (autistické), tak úzkostné (sociofobické) a můj dojem je, že ty autistické rysy byly primární a sociofobické až sekundární. Ale nikdy mě nepřišlo, že by asexualita bylo to primární, co bych měl řešit, spíše jsem ji bral jako projev něčeho jiného (autismus, soc. fobie)

Moje asexuální chování je pro mě takovým znamením, že úplně nezapadám, protože jinak jsem schopen se chovat normáně (pracovat, mít kamarádské vztahy, být samostatný).

Hodně nad těmito věcmi přemýšlím, a tak by mě zajímalo , jestli to někdo nemáte taky tak jako já?
Odpovědět
#2
(07. 05. 2018, 20:42:01)nonkonformninonkonformista Napsal(a): Ahoj,

Nevím, zda se tu toto téma již řešilo, zas tak podrobně to tu přečtené nemám.

Určité problémy jsem měl již v dětství, v mojí povaze byly přítomny jak rysy introvertní (autistické), tak úzkostné (sociofobické) a můj dojem je, že ty autistické rysy byly primární a sociofobické až sekundární. Ale nikdy mě nepřišlo, že by asexualita bylo to primární, co bych měl řešit, spíše jsem ji bral jako projev něčeho jiného (autismus, soc. fobie)

Moje asexuální chování je pro mě takovým znamením, že úplně nezapadám, protože jinak jsem schopen se chovat normáně (pracovat, mít kamarádské vztahy, být samostatný).

Hodně nad těmito věcmi přemýšlím, a tak by mě zajímalo , jestli to někdo nemáte taky tak jako já?

Ahoj, úplně jsem si prošel vším: autista, fobík, schizoid, histrion, bipolárka, homosexualita, .... Ale vždy mi to nepřišlo jako primární. Teprve uvědoměním, že mě "zabíjí" sex a sexuální pud vše zapadlo do sebe. Nejsem ani jedno z výše uvedených. Pouze je sex pro mě jed. A dělá z člověka, který je jinak přátelský a společenský nespolečenského mrzouta a morouse. Ale bylo to velmi těžké si jako mužský přiznat, že sex mi vadí.  Buď mohu mít sex s ženou, nebo s mužem, nebo s oběma, ale že ho nemohu mít s nikým, bylo pro mě dost dlouho zcela nemyslitelné.
Odpovědět
#3
(07. 05. 2018, 21:08:02)richard123 Napsal(a):
(07. 05. 2018, 20:42:01)nonkonformninonkonformista Napsal(a): Ahoj,

Nevím, zda se tu toto téma již řešilo, zas tak podrobně to tu přečtené nemám.

Určité problémy jsem měl již v dětství, v mojí povaze byly přítomny jak rysy introvertní (autistické), tak úzkostné (sociofobické) a můj dojem je, že ty autistické rysy byly primární a sociofobické až sekundární. Ale nikdy mě nepřišlo, že by asexualita bylo to primární, co bych měl řešit, spíše jsem ji bral jako projev něčeho jiného (autismus, soc. fobie)

Moje asexuální chování je pro mě takovým znamením, že úplně nezapadám, protože jinak jsem schopen se chovat normáně (pracovat, mít kamarádské vztahy, být samostatný).

Hodně nad těmito věcmi přemýšlím, a tak by mě zajímalo , jestli to někdo nemáte taky tak jako já?

Ahoj, úplně jsem si prošel vším: autista, fobík, schizoid, histrion, bipolárka, homosexualita, .... Ale vždy mi to nepřišlo jako primární. Teprve uvědoměním, že mě "zabíjí" sex a sexuální pud vše zapadlo do sebe. Nejsem ani jedno z výše uvedených. Pouze je sex pro mě jed. A dělá z člověka, který je jinak přátelský a společenský nespolečenského mrzouta a morouse. Ale bylo to velmi těžké si jako mužský přiznat, že sex mi vadí.  Buď mohu mít sex s ženou, nebo s mužem, nebo s oběma, ale že ho nemohu mít s nikým, bylo pro mě dost dlouho zcela nemyslitelné.

Uznávám, že to uvědomění je těžké, asi i proto, že asexualita je ve společnosti ještě méně známá, než autismus a soc. fobie. To, že neumím o sexu
a part. vztazích mluvit s lidmi a ostatní lidé většinou o těchto věcech mluví je pro mě taky problém a do určité míry mi brání v lepší komunikaci a přátelštějším chování, ale jak jsem už psal určité problémy zapadnout jsem měl již jako dítě, což mi na asexualitu jako primární problém nepasuje.
Když si tedy tímto vším prošel, že jsi si myslel, že jsi autista, fobik atd., co tě nakonec přesvědčilo, že asexualita je ten hlavní problém, pokud to tedy jako problém vnímáš?
Odpovědět
#4
(08. 05. 2018, 22:32:01)nonkonformninonkonformista Napsal(a):
(07. 05. 2018, 21:08:02)richard123 Napsal(a):
(07. 05. 2018, 20:42:01)nonkonformninonkonformista Napsal(a): Ahoj,
Když si tedy tímto vším prošel, že jsi si myslel, že jsi autista, fobik atd., co tě nakonec přesvědčilo, že asexualita je ten hlavní problém, pokud to tedy jako problém vnímáš?

1) asexualitu u sebe jako problém nevnímá.
2) Po uvědomění, že jsem vlastně asexuál do sebe zapadly všechny dříve rozpadlé problémy, střípky života. Vše se sestavilo a dalo ucelený obraz. Mohu říci: Dokonáno jest.

Co mě přesvědčilo, že jsem asexuál a ostatní projevy jsou jen druhotného rázu bylo:
1) sezení u psycholožky, která nikdy žádnou diagnózu nepotvrdila, pouze vždy říkala, že to chování je naučené
2) velký vnitřní odpor, když jsem si měl udělat interní coming out
3) analýza celoživotního chování, zvláště pak v manželství a jak to v něm bylo se sexem.
4) Sny, kde došlo k určitým radikálním změnám.
5) Stav v kterém se nacházím nyní po coming out, kdy to mohu označit pouze tak, že skončila celoživotní krize. Jednoduše jsem šťastný.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex