Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nový v komunitě
#11
No, pokud je někdo  sobecký, zahleděný do sebe,  neschopný navázat  či udržet vztah,
( a že už  tu takových za ty roky bylo....) prostě  není asexuál.

Možná  se tak definuje raději, než aby přiznal že je tak trošku zmetek. Ale i tak, asexual není.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#12
(09. 01. 2019, 22:29:01)Nihillus Napsal(a): Ono je to definování se a začleňování se do vlastní skupiny dost "double-edged sword".

To, že se člověk "cítí být mezi svými" na základě vnímané podobnosti, a nebo že se naopak cítí být izolovaný od lidí, které vnímá jako odlišné, v podstatě není nic víc než kmenový instinkt. Parametr, na základě kterého člověk posuzuje podobnost/odlišnost mezi sebou a ostatními lidmi, si může vsugerovat jakýkoli, stačí, když uvěří, že daný parametr udává jeho identitu (klidně se může jednat o oblíbený film, společný zájem, hudební vkus, nebo i o stejnou barvu oblečení).
Protože si nemyslím, že to, jak člověk po stránce sexuality funguje, je něco, co přímo udává, jestli si s někým jiným bude nebo nebude rozumět (ať už se druhý člověk z hlediska sexuality zaškatulkoval stejně nebo jinak než člověk první), byl bych s tímhle "identifikováním se" a "začleňováním se do stáda" opatrný.. Mnohdy přehnaná potřeba se identifikovat a začlenit vede spíš k tomu, že se člověk naprosto zbytečně izoluje od ostatních.

Celkem bych s tím souhlasila, jistěže i při své vlastní identifikaci s něčím musí být jedinec přiměřeně soudný. Ale nechápu, proč jsi použil výraz "začleňování se do stáda". Fakt máš pocit, že ti, kdo tu diskutují, jsou stádo?
Odpovědět
#13
(10. 01. 2019, 11:35:47)raindragon Napsal(a): ...Ale nechápu, proč jsi použil výraz "začleňování se do stáda". Fakt máš pocit, že ti, kdo tu diskutují, jsou stádo?

Skupina, kmen, komunita, stádo, tlupa, smečka, společenství, houf, kolektiv,..
Pokud si se mnou použitým výrazem "stádo" asociuješ negativní koncepty a pocity, můžeš si vybrat výraz jiný, který se ti tam bude hodit lépe a ze kterého nebudeš mít klamný pocit, že někoho napadám.
Odpovědět
#14
(09. 01. 2019, 22:29:01)Nihillus Napsal(a): Ono je to definování se a začleňování se do vlastní skupiny dost "double-edged sword".

To, že se člověk "cítí být mezi svými" na základě vnímané podobnosti, a nebo že se naopak cítí být izolovaný od lidí, které vnímá jako odlišné, v podstatě není nic víc než kmenový instinkt. Parametr, na základě kterého člověk posuzuje podobnost/odlišnost mezi sebou a ostatními lidmi, si může vsugerovat jakýkoli, stačí, když uvěří, že daný parametr udává jeho identitu (klidně se může jednat o oblíbený film, společný zájem, hudební vkus, nebo i o stejnou barvu oblečení).
Protože si nemyslím, že to, jak člověk po stránce sexuality funguje, je něco, co přímo udává, jestli si s někým jiným bude nebo nebude rozumět (ať už se druhý člověk z hlediska sexuality zaškatulkoval stejně nebo jinak než člověk první), byl bych s tímhle "identifikováním se" a "začleňováním se do stáda" opatrný.. Mnohdy přehnaná potřeba se identifikovat a začlenit vede spíš k tomu, že se člověk naprosto zbytečně izoluje od ostatních.
Jo máš pravdu. Opatrnost je důležitá. Ale pokud se na začlenění se někam příliš neupneme a nezpůsobí to skutečně izolaci, je tady stále spousta pozitiv. 
A to, že jsou dva lidé asexualové, nemusí znamenat, že si spolu budou rozumět, ale určitě to tu šanci zvyšuje, protože jim minimálně umožňuje najít společné téma k hovoru. A je hrozně milé být s lidmi, kteří přemýšlejí podobným způsobem. Jsem si jistý, že to vidíš stejně. Jinak bys tady vůbec nebyl  Posmívající se
Odpovědět
#15
(09. 01. 2019, 16:11:47)Morwen Napsal(a): Připojuji se k "uvítacímu výboru" :-) Vítej!
Tvůj příspěvek (vlastně už dva :-D)  se mi líbí způsobem zpracování (už po dvou odstavcích jsem si říkala, jak se to dobře čte a od srdce jsem zasmála, když v závěru vylezlo, že jsi skoro-profesionál :)  - a nejspíš by se mi tvé romány četly velmi dobře, záleželo by pouze na tématu, zda bych po nich sáhla... ).
Ještě víc se mi však líbí obsahově, protože vypovídá o velikém kusu práce na tvé osobnosti a naznačuje, že hodláš pokračovat... :) Takové lidi, kteří se rozhodli být sami sebou, velmi ráda vidím kolem sebe a samozřejmě i zde.

Hele, díky hrozně za milý příspěvek :D Nemyslím si, že píšu tak dobře, ale je hezké, jestli ti to tak připadá. Musím ale popravdě ještě upravit hodně chyb, než budou moje věci vydavatelné. Mám už naplánované další příběhy, dokonce i celou románovou sérii, ale těžko říct, jestli ty příběhy někdy všechny dokončím a jestli budou hlavně takové, jaké chci. No možná, když se nevzdám, časem...  :-|
Odpovědět
#16
(10. 01. 2019, 17:40:38)Lucius Pelner Napsal(a): Jo máš pravdu. Opatrnost je důležitá. Ale pokud se na začlenění se někam příliš neupneme a nezpůsobí to skutečně izolaci, je tady stále spousta pozitiv. 

Proto používám výraz "double-edged sword" - záleží na tom, jakým způsobem člověk danou věc uchopí.


(10. 01. 2019, 17:40:38)Lucius Pelner Napsal(a): A to, že jsou dva lidé asexualové, nemusí znamenat, že si spolu budou rozumět, ale určitě to tu šanci zvyšuje, protože jim minimálně umožňuje najít společné téma k hovoru. A je hrozně milé být s lidmi, kteří přemýšlejí podobným způsobem.

Obecně tohle bude platit, protože lidem právě snadné nalezení základního společného tématu, na kterém se shodnou, pomáhá "prolomit ledy" (což svým způsobem bude opět souviset se zmíněným kmenovým instinktem) a je pak pro ně snadnější se začít seznamovat hlouběji. Pokud se ale člověk zbaví tendence "prolamovat ledy" pomocí nalézání podobností, může přijít na to, že stojí za to poznávat i lidi, kteří jsou od něj odlišní.


(10. 01. 2019, 17:40:38)Lucius Pelner Napsal(a): Jsem si jistý, že to vidíš stejně. Jinak bys tady vůbec nebyl  Posmívající se

Všichni jsme si jistí tím, čemu věříme, že je pravda. Šklebící se
Odpovědět
#17
Co takhle 'dvojsečná zbraň'? Z některých anglicismů mám osypky, když pro ně existuje krásný český ekvivalent protějšek. 

K samotnému tématu: 
Myslím, že tohle fórum je skvělá věc pro lidi, kteří se nemají kam zařadit a trpí pocitem, že jsou jediní divní na celém světě. Mně na začátku dodalo útěchu a povzbuzení, když jsem zjistila, že existuje skupina lidí, ke které se můžu přiřadit, a že jsem našla nějaké pojmenování pro to, jaká jsem a co prožívám. Postupem času jsem sice došla k závěru, že to na mě nesedí úplně přesně, ale když se najde kompatibilní partner, tak je nakonec úplně jedno, jak tomu říkáte. 
Na jednu stranu je dobře, když se šíří povědomí o tom, že existují nejrůznější skupiny a typy lidí (které spolu mohou a dokážou žít v míru), na druhou stranu mě ale štve, že se z toho začíná dělat módní trend. Kdo nepatří do nějaké menšiny, není prostě in! A nemůžu se zbavit dojmu, že existují jedinci, kteří se k menšinám řadí, protože se tím a) dělají zajímavější, nebo b) staví do pozice chudáčků, které všichni budou litovat, opečovávat a tvořit z nich - jak to Adevr výstižně nazval - sněhové vločky. Jenže pozor, přichází globální oteplování, a to přežijí jen ti odolní!
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#18
(19. 01. 2019, 18:38:03)Ilmatar Napsal(a): Co takhle 'dvojsečná zbraň'? Z některých anglicismů mám osypky, když pro ně existuje krásný český ekvivalent protějšek. 

K samotnému tématu: 
Myslím, že tohle fórum je skvělá věc pro lidi, kteří se nemají kam zařadit a trpí pocitem, že jsou jediní divní na celém světě. Mně na začátku dodalo útěchu a povzbuzení, když jsem zjistila, že existuje skupina lidí, ke které se můžu přiřadit, a že jsem našla nějaké pojmenování pro to, jaká jsem a co prožívám. Postupem času jsem sice došla k závěru, že to na mě nesedí úplně přesně, ale když se najde kompatibilní partner, tak je nakonec úplně jedno, jak tomu říkáte. 
Na jednu stranu je dobře, když se šíří povědomí o tom, že existují nejrůznější skupiny a typy lidí (které spolu mohou a dokážou žít v míru), na druhou stranu mě ale štve, že se z toho začíná dělat módní trend. Kdo nepatří do nějaké menšiny, není prostě in! A nemůžu se zbavit dojmu, že existují jedinci, kteří se k menšinám řadí, protože se tím a) dělají zajímavější, nebo b) staví do pozice chudáčků, které všichni budou litovat, opečovávat a tvořit z nich - jak to Adevr výstižně nazval - sněhové vločky. Jenže pozor, přichází globální oteplování, a to přežijí jen ti odolní!

V tomhle případě se nejedná o anglicismus ale o moji deformaci. :D V angličtině čtu a poslouchám o poznání více, než v češtině, v danou chvíli mě tak vlastně ani nenapadlo, že "double-edged sword" má tak krásný český ekvivalent protějšek.
Tady na fóru se to ještě snažím udržet v přijatelné míře, ale u lidí, se kterými si píšu, a o kterých vím, že se anglicky dorozumí vcelku slušně, cpu anglická slovíčka namísto některých českých jednoduše proto, že se mi líbí více, než jejich český protějšek (v případě jedné Slovenky do toho začínám tahat i slovenštinu, na výrazy jako "dědko" a "domček" mi přijde čeština i angličtina krátká).. Z toho bys možná olezla celá. Šklebící se

Pozitivní ostří dvojsečné zbraně jsi popsala hezky.
Odpovědět
#19
Vítej. :) Na výšce máš zřejmě docela slušnou šanci, že potkáš nějakého asexuála i naživo, pokud to není vysloveně nějaká maličká universita. A celkově bývá prostředí na vysokých školách otevřenější různým identitám (čímž nemyslím levicové LGBT-aktivisty, ale to, že studenti celkově mají tendenci respektovat a chápat odlišnost).
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#20
(22. 01. 2019, 23:01:06)Juliana Napsal(a): Vítej. :) Na výšce máš zřejmě docela slušnou šanci, že potkáš nějakého asexuála i naživo, pokud to není vysloveně nějaká maličká universita. A celkově bývá prostředí na vysokých školách otevřenější různým identitám (čímž nemyslím levicové LGBT-aktivisty, ale to, že studenti celkově mají tendenci respektovat a chápat odlišnost).Np

Nemůžu říct, že bych byl na malé univerzitě. Jenom na naší fakultě je nás po vyhazovech z prváku v ročníku přes sto padesát. Ale přesto jsem se zatím s žádným asexuálem nesetkal (Nebo o tom alespoň nevím). Samozřejmě, je nás ve škole tolik, že nemůžu znát ani polovinu lidí, ale stejně, zatím jsem neměl to štěstí. Nebo jsem třeba jenom nehledal dost dobře  :D   
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Jsem tu nový - najdu ? MX-diskusni-forum-CB 0 2756 23. 11. 2020, 19:58:59
Poslední příspěvek: MX-diskusni-forum-CB
  Nováček v komunitě | asex pansex polya Ma-diskusni-forum-ni 1 6489 07. 08. 2018, 21:46:20
Poslední příspěvek: Agg-diskusni-forum-ie74
Asexual Nováček v ace komunitě Ace_llama 3 9075 10. 07. 2018, 22:49:27
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Som Niekto a som tu nový! Nie-diskusni-forum-kto 15 31360 09. 04. 2017, 21:01:26
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Nový člen "rodiny" :) Em-diskusni-forum-ily 7 16437 07. 12. 2014, 08:57:51
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex