Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 3 Hlas(ů) - 3.67 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Už se zde někdo spároval?
#21
Znám hned několik lidí, kteří se spárovali právě zde. A velké části to pokud vím vydrželo. A nutno dodat, že také poměrně velká část z nich posléze zjistila, že asexuální vlastně nejsou. Naštěstí to zjistily u sebe obě strany, takže k oboustranné spokojenosti. Vím, že to tu bude znít dost kacířsky, ale to, co asexuálové tak často slyší (že jen nenarazili na toho pravého, že jsou možná jen ostýchavější atd. atp.), může být v řadě případů vážně pravda. Což samozřejmě neznamená, že by se to, že se někdo považuje za asexuála, mělo nějak zlehčovat a vymlouvat mu to. Protože pravda to dost možná je, ale taky být nemusí. Určitě není dobré se škatulkovat a nevnímat to, že člověk prochází nějakým vývojem (a bránit mu). Pokud tedy vývoj přijde. Taky nemusí přijít :-)
Laissez-faire...
Odpovědět
#22
Musím bohužel s předchozím názorem souhlasit.
Už několikrát jsem psal, že mnoho lidí kteří se zde zaregistrují, tak vlastně, a mnohdy zejména pro toho kdo umí alespoň minimálně číst mezi řádky, žádní asexuálové nejsou. 
Jen lidé kteří mají nějaký ,,problém v matrixu", neumí navázat vztahy, mnohdy i jen kvůli tomu že mají nějaký problém kvůli kterému je nebere okolí, a tak, bohužel, jako poslední ,,štaci" hledají pochopení zde. 
Což si myslím že není moc ,,fér", cpát se někam kam nepatří, namísto aby řešili skutečný problém ve své povaze. 
Nedivím se že je pak mnohdy i problém ve zdejší seznamce. Ale co, každému co jeho jest. 
Jen je pak při brodění mezi sobci, mamánky, hledači témat pro své disertační práce, citovými neukojenými přílepkami, entitou s náběhem na cukrovku mezi křeslem a klávesnicí počítače , ortodoxními či militantními milovníky koček, neomarxisty a udavači s nalepovacíma elfíma ušima, a dalšími podivíny co jen nemají možnost tzv. smočit, to hledání partnera jako skutečného asexuála, o mnoho těžší...
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#23
Adevr - co je tvůj případ? Taky zde hledáš téma pro svoji dizertační práci? :D
Odpovědět
#24
(10. 07. 2020, 14:16:04)Nihillus Napsal(a): Adevr - co je tvůj případ? Taky zde hledáš téma pro svoji dizertační práci? :D

Za ty roky co jsem zde registrován, a mám tak možnost ,,sledovat" zdejší komunitu, bych už ji mohl mít i hotovou, ne? 
A ano, nevím ani já, jestli jsem se narodil jako asexuál, nebo jsem se jím stal (opět zde připomenu ,,svůj příběh" ), protože jsem od doby co si pamatuji, což jsou zhruba od tří let, zažil brutální peklo a týrání...  A snad i proto si nerad připouštím lidi k tělu, a jakékoli ,,ošahávání" moc nemusím. 
Jenomže mnoho z nich to neřeší, takže mám kolem sebe člověků plno, a dokonce jsem velmi využíván jako hlídací strejda pro děti... a jsem tedy neustále krocen a socializován. Ale i tak, zvládám mezilidské vztahy vcelku dobře a to i přesto že tělesná sexualita je zcela mimo mé obzory.  Ale znám opravdu dobré sprosté vtipy... :)

A co ty že jsi se ozval? Že by jsi se poznal v jedné z kategorií mimoňů které jsem pojmenoval? :D
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#25
Jen pro zábavu smalltalkuju se strejdou adevrem, netřeba kolem mých modrých závěsů čarovat cokoli jiného. :D
Odpovědět
#26
Ale no tak, to chce klid.
Jo a ten ortodoxní/militantní milovník koček budu já.
Každopádně:
Za těch 10 let co jsem zde na fóru jsem se 2x spároval a 2x rozpároval :D
Odpovědět
#27
(26. 01. 2019, 17:49:31)Ilmatar Napsal(a): Že není dobré pouštět se do vztahů, když člověk nesnese samotu, s tím zcela souhlasím. Mám blízkého člověka (ne-asexuála), který tohle stále nějak odmítá pochopit a zdá se mi, že je to s ním čím dál horší.

Jenže ono je něco jiného vztah začínat a něco jiného v něm setrvávat. Já vycházím z toho, že většina vztahů zpočátku funguje víceméně dobře - už jenom proto, že do toho oba jsou schopni a ochotni vkládat skoro vše. Ale lidé se neustále vyvíjejí a jejich vzájemné vztahy taky. A tak se po pár letech snadno může stát, že city vyšumí a ze vztahu nezbude nic. Myslím, že právě pro ty, kdo žijí v dlouhodobém vztahu (= kdo si na samotu už odvykli), může být problém si přiznat, že už jim to nemá co dát, že je na čase jít o dům dál. Zvlášť když vědí, že jejich šance navázat nový vztah je asi tak 100x menší než už většinových lidí (budu-li vycházet ze statistiky, která udává, že asexuálů je v populaci asi 1 %). Pak už se nabízí myšlenka, že to možná bude menší zlo ještě chvíli vydržet...

PS: Taky je potřeba počítat s procesem stárnutí. Ukončení vztahu určitě jinak vnímá člověk, kterému je pětadvacet a má celý život před sebou, a jinak někdo na prahu čtyřicítky (nebo ještě vyššího čísla). Ti druzí už totiž mívají pocit, že to byla jejich poslední šance.
Nakolik se jejich pocit v praxi potvrdí, to už je zase úplně jiná věc.

 S tím PS naprosto souhlasím. Velmi přesně popsané.
Odpovědět
#28
Ahojte : )
Táto téma zaujíma aj mňa, či to tu už niekomu vyšlo : )), ale zase prečo nie? Je to asi jedna z mála stránok kde ľudkovia ako sme my majú šancu naraziť a spoznať svoju budúcu polovičku či dobrého priateľa. Ono úprimne pokiaľ je niekto ,,as,, hľadať niekde na Badoo či tinderu je ako nájsť zrnko piesku v oceáne... V každom prípade to nemáme jednoduché no i tak tomu verím, že každý z nás čo hľadá tak nájde, iba tomu treba veriť!!! Tak som zvedavý jak dlho to bude trvať mne, no úprimne kľudne si aj počkám pokiaľ by to to malo znamenať byť konečne šťastný : )
Odpovědět
#29
Je ověřené, že šťastný musí být právě člověk sám se sebou, pak teprve si přitahuje do svého světa další zajímavé lidi. Jinak pořád může jen čekat, že mu někdo přinese štěstí, ale tak to nefunguje, upřímně je tím každému tím víc ukradený.
Samozřejmě že ve fungujícím vztahu se tím vzájemným působením všechno zesiluje, všechny pocity, ale i kolísání, takže zase záleží jak to všechno spolu ladí.
Teorie zní jednoduše, ale tak jednoznačné to skoro nikdy není. Naopak dochází u přílišného soustředění a plánování k chybnému vytváření domněnek a odpojení od přirozenosti. Stejně pak vesmír překvapí.
Odpovědět
#30
(02. 09. 2020, 11:34:12)Ykka Napsal(a): Je ověřené, že šťastný musí být právě člověk sám se sebou, pak teprve si přitahuje do svého světa další zajímavé lidi. Jinak pořád může jen čekat, že mu někdo přinese štěstí, ale tak to nefunguje, upřímně je tím každému tím víc ukradený.
Samozřejmě že ve fungujícím vztahu se tím vzájemným působením všechno zesiluje, všechny pocity, ale i kolísání, takže zase záleží jak to všechno spolu ladí.
Teorie zní jednoduše, ale tak jednoznačné to skoro nikdy není. Naopak dochází u přílišného soustředění a plánování k chybnému vytváření domněnek a odpojení od přirozenosti. Stejně pak vesmír překvapí.

Přesně tak, je potřeba zaujmout postoj nelpění a zůstat otevřený všem možnostem včetně té, že můžu být i zklamán a zraněn. Být šťastný sám se sebou předpokládá, že se dobře znám a umím si zpracovávat své emoce. Teprve poté je možné vytvářet i nějaké to štěstí v rámci vztahu.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Je tu někdo? Sh-diskusni-forum-ade 18 27172 29. 02. 2020, 07:37:19
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Má to někdo podobně? Pho-diskusni-forum-uka 9 19362 18. 03. 2018, 22:23:29
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  má to někdo podobně? Zuz-diskusni-forum-kaH 2 7646 10. 08. 2016, 02:09:23
Poslední příspěvek: Imr-diskusni-forum-yll
  Milí přátelé, zde je mé trápení Verimze-diskusni-forum-tenajdu 27 55092 02. 08. 2012, 00:47:46
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  Navštívil někdo z vás sexuologa? Jan-diskusni-forum-ina 35 85223 09. 12. 2010, 11:04:55
Poslední příspěvek: Adria-diskusni-forum-ne Fox

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex