Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahoj
#1
Tak jsem se přeci jen odhodlala zaregistrovat. Vlastně ani nevím, zda jsem tu správně, nejsem totiž asexuál, spíš mám problémy se sexem - bolí mě to a vaginální sex si tím pádem prakticky neužívám. Sexuální touhu ale pociťuji. Pravděpodobně tušíte, že v důsledku toho jsem narazila na partnerské problémy. 

Hledám buď heterosexuála, kterému by to nevadilo a nebo asexuála, kterému by naopak nevadilo mazlení, dotyky a fyzický kontakt. 
Táhne mi na 30, jsem z maloměsta asi hodinu od Brna. 

A taky hledám přátele, muže i ženy, se kterými bych mohla občas v Brně někam zajít do kina, do divadla, jen tak na pokec. Nekouřím, prakticky nepiju, nejsem společenský ani outdoorový typ, ve volném čase hlavně sedím u pc. Prostě jsem taková ... nudná. Ale chtěla bych s tím něco udělat.
Odpovědět
#2
(23. 05. 2019, 20:48:20)Integra Napsal(a): Tak jsem se přeci jen odhodlala zaregistrovat. Vlastně ani nevím, zda jsem tu správně, nejsem totiž asexuál, spíš mám problémy se sexem - bolí mě to a vaginální sex si tím pádem prakticky neužívám. Sexuální touhu ale pociťuji. Pravděpodobně tušíte, že v důsledku toho jsem narazila na partnerské problémy. 

Hledám buď heterosexuála, kterému by to nevadilo a nebo asexuála, kterému by naopak nevadilo mazlení, dotyky a fyzický kontakt. 
Táhne mi na 30, jsem z maloměsta asi hodinu od Brna. 

A taky hledám přátele, muže i ženy, se kterými bych mohla občas v Brně někam zajít do kina, do divadla, jen tak na pokec. Nekouřím, prakticky nepiju, nejsem společenský ani outdoorový typ, ve volném čase hlavně sedím u pc. Prostě jsem taková ... nudná. Ale chtěla bych s tím něco udělat.

Ahoj, vítej! :)Snad tu najdeš, co hledáš.

Odpovědět
#3
Ahoj a vítej na tomto fóru. Zda jsi tu správně, si musíš rozhodnout ty sama. Myslím, že asexualita je pojem, pod který se může vejít dost rozmanitá skupina lidí - možná proto, že ji lze definovat různými způsoby.

Já jsem dosud narazila na tři definice asexuality:
1) Asexuál jako člověk, který chce a zvládá v podstatě všechno vyjma klasického sexu. (Což by byl asi i tvůj případ?)
2) Asexuál jako doplnění čtveřice k pojmům hetero, homo a bi - tedy člověk, kterého nepřitahují jedinci ani opačného, ani stejného pohlaví.
3) Asexuál jako člověk, který nemá žádnou sexuální touhu nebo potřebu (s kýmkoli ani s čímkoli).

Podle bodů 1) a 2) daný člověk může mít své (fyzické) potřeby, ale vystačí si sám a nemusí mít k jejích uspokojení někoho dalšího. Druhé lidi pak naopak hledá kvůli citovým vazbám - zkrátka k sobě hledá nějakou tu spřízněnou duši.

Pokud bolesti nejsou způsobeny nějakým fyzickým problémem (což by měla odhalit běžná prohlídka u gynekologa), mívají svůj původ v psychice. Pravděpodobně vznikají jako důsledek nějakých nepříliš hezkých zážitků. Pak se nabízí otázka, jestli si někdo prošel něčím opravdu ošklivým, nebo jestli ty zážitky nebyly moc hezké prostě v důsledku jakési latentní asexuality. Člověk to o sobě neví a snaží se chovat jako všichni normální a většinoví jedinci, ale to vede akorát k vytvoření odporu a z toho vyplývajících dalších potíží.
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#4
Sosna> Super podpis. :-D

Ilmatar> Fyzicky je všechno vpořádku a žádné trauma jsem neutrpěla, mohla by to být asi ta "latentní asexualita" jak říkáš ... "člověk, který chce a zvládá v podstatě všechno vyjma klasického sexu" na mě sedí vcelku přesně.
Odpovědět
#5
Ahoj. Vítám Tě. Petr
Odpovědět
#6
Ilmatar to vystihla naprosto přesně, takže dodávám jen: vítej. :)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#7
Taky jsem tu nový, je fajn vidět že se zde objevují i další členové. tak vítej :)
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Rainbow Ahoj ahoj Ruf-diskusni-forum-uska 3 8894 06. 07. 2019, 20:24:39
Poslední příspěvek: Fib-diskusni-forum-ril

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex