Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozhovor s asexualem - DVTV
#11
To zcela chápu. Ale když to vezmu z hlediska lidí, kteří nemají pozitivní vztah k sexualitě, připadají mi schůdnější ženské problémy, jelikož ty nepůsobí zase tolik sexuálně. V tom smyslu, že souvisejí spíš s mateřstvím než s pohlavním stykem. Když si představím celibátníka, který si může vybrat, jestli bude pasívně trpět křeče dělohy a krvácení, nebo aktivně operovat se svým pohlavním orgánem, první možnost mi pro něj přijde důstojnější. Jako že je v tom člověk nevinně. Netuším, jestli se mi daří vyjádřit se srozumitelně. Pán zelený
-- Tedy takhle se mi to alespoň jeví, možná bych měla jiný náhled, kdybych byla muž.

Témat měli obrovské množství, ale možná potřebovali zaokrouhlit číslo problémů. :D Oni tihle buddhisté celkově řeší podivné věci. Jednou třeba mniši předstoupili před Buddhu, aby osobně vyřešil jejich vleklý a krvavý spor. Spočíval v otázce, jestli má mnich po použití toalety donést novou vodu na umytí, nebo jestli to má nechat na tom, kdo přijde po něm. Ani flegmatik Buddha to nevydýchal a odešel do lesa žít se samotářským slonem...
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#12
(29. 08. 2019, 19:50:25)Fibril Napsal(a): Na druhou stranu si myslim, netvrdim ze to tak ovsem v realu musi byt, ze to nejak souvisi s vekem. Ze postupem casu dochazi nejspis k hormonalnimu utlumu a poluce se postupne vytrati. Takze se na tom koncilu mohli dostat k tomu ze cesta ke svatosti je volna az po sedesatce :-D

V reálu to tak opravdu je a můžu to potvrdit osobně. A není třeba čekat do šedesáti, u mně to přišlo už krátce po čtyřiceti, i když to možná souvisí s tím, že jsem své orgány, obrazně řečeno, nechal celou dobu ležet ladem, takže nikdy nebyly, ehm, "uvedeny do provozu" (tj. žádná auto- či jakákoliv jiná erotika), a doufal jsem, že jako nepoužívané budou už pouze krnět.

To se mi víceméně podařilo a díky tomu poluce nebyla nikdy velký problém, už z toho důvodu, že jsem se poměrně záhy naučil rozpoznat jí dřív, než k ní skutečně došlo (většinou se mi ve snu zdálo, že potřebuju na záchod a nikde žádný nebyl), a dobelhat se rychle na skutečný záchod, takže se v lepším případě nestalo nic, v tom horším to odneslo jen pyžamo.

Aktuálně je u mně frekvence jednou za pět-šest měsíců a většinou se projeví jen tak, že mám pocit podobný nutkání dojít si na záchod, a až na místě zjistím, že se mi vlastně močit nechtělo. Většinou to řeším tím, že nějakou dobu počkám, než se se skutečně vymočím, a jediný rozdíl je, že se pak na hladině objeví velmi malé množství pěny.

PS: Přemýšl jsem, že podobný příspěvek nápíšu i do Sosnina "výzkumu", ale něco mi do toho tenkrát vlezlo a pak už jsem se k tomu nedostal.
Odpovědět
#13
Magramal: Perfektní, moc díky za otevřenost, přesně tohle jsem potřebovala vědět. :) Sosnin výzkum, pokud vím, zatím ustrnul, takže by nejspíš byl ještě čas se přihlásit.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#14
Tady máš odkaz Juliano https://www.asexual.cz/forum/thread-3189-page-3.html
Odpovědět
#15
(29. 08. 2019, 21:07:38)Juliana Napsal(a): To zcela chápu. Ale když to vezmu z hlediska lidí, kteří nemají pozitivní vztah k sexualitě, připadají mi schůdnější ženské problémy, jelikož ty nepůsobí zase tolik sexuálně. V tom smyslu, že souvisejí spíš s mateřstvím než s pohlavním stykem. Když si představím celibátníka, který si může vybrat, jestli bude pasívně trpět křeče dělohy a krvácení, nebo aktivně operovat se svým pohlavním orgánem, první možnost mi pro něj přijde důstojnější. Jako že je v tom člověk nevinně. Netuším, jestli se mi daří vyjádřit se srozumitelně. Pán zelený
-- Tedy takhle se mi to alespoň jeví, možná bych měla jiný náhled, kdybych byla muž.

Témat měli obrovské množství, ale možná potřebovali zaokrouhlit číslo problémů. :D Oni tihle buddhisté celkově řeší podivné věci. Jednou třeba mniši předstoupili před Buddhu, aby osobně vyřešil jejich vleklý a krvavý spor. Spočíval v otázce, jestli má mnich po použití toalety donést novou vodu na umytí, nebo jestli to má nechat na tom, kdo přijde po něm. Ani flegmatik Buddha to nevydýchal a odešel do lesa žít se samotářským slonem...

No, tak ono svym spusobem i to materstvi souvisi s tim pohlavnim stykem...takze tam muze byt trochu i ta podprahova linie vnimani ve smyslu..."sakra, zase ta menstruace...tu mam kvuli tomu abych mohla zplodit dite....uaaa, fuuuj, styyyk" ::-D samozrejme to je mysleno v extremni nadsazce, ale sto lidi, sto ruznych moznosti vnimani.

Jeste bych v tomhle kontextu pasivne versus aktivne to aplikoval u te poluce nejak tak, ze si rikam, ze by mohla nastat situace kdy zapracuje fyziologie spojena se snenim, ve kterem se vyobrazi nejaka echt prasecina, a ta muze zpusobit mnohem vetsi trauma, nez to ze provedu autoerotiku na zaklade relativne pro mne jeste prijemne myslenky (predstavy).
Slepé cesty jsou...
Odpovědět
#16
Grča: Aha, děkuji. Já jsem říkala, jak je možné, že mi unikla diskuse, o které očividně všichni ostatní vědí. Zapomněla jsem, že tohle vlákno jsem nikdy nenavštívila. :)

Fibril: Třeba řeholnice (neznalá biologie) by to spíš vnímala jako trest za dědičný Evin hřích, takže v zásadě pozitivně - jelikož zasvěcený život v klášteře tu je právě kvůli odčiňování hříchů. Středověká zajímavost: sv. Hildegarda z Bingen tímhle "trestem" netrpěla, protože ji prý z něho bůh vyvázal za její svatý život. Ve skutečnosti šlo nejspíš o reakci organismu na podvýživu - její strádající tělo si nemohlo dovolit ztrácet železo v krvi atd. V každém případě to jejím současníkům připadalo tak moc super, že to napsali do Hildegardiny legendy.
Kdysi dávno jsem četla článek jedné psycholožky, kde se zmiňovala o pacientce bez menstruace. Zdůvodňovala to traumatem, jež pacientka utrpěla jako malá ze soužití svých rodičů. Prý její dělo "považovalo" zastavení menstruace za prevenci otěhotnění, tudíž prevenci vzniku rodiny, tudíž prevenci stresující situace. Netuším, jestli to jde, ale zaujalo mě to. Pokud ano, psychosomatika je opravdu silná. 

Asexuálům se může zdát o "echt prasečinách"? :D Další věc, která by mě nikdy nenapadla.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#17
Ve skutečnosti vědci dodnes neumí přesně určit, proč k poluci dochází. Varlata vyrábí spermie a jedna z teorií byla, že když se tělo spermií nezbaví pohlavním stykem, nebo masturbací, nakonec dojde k samovolnému výronu semene, aby se udělalo místo pro čerstvé. Tahle teorie však byla zpochybněna, protože hodně mužů, kteří nepraktikují sex ani autoerotiku, poluce nemají. Přebytečné semeno se prostě vstřebá a recykluje. Já míval poluce tak v pubertě a ještě ojediněle na střední. Pak to díky bohu skončilo. Naučil jsem se tomu předcházet. Dalším mýtem je, že k poluci dochází jenom během erotických snů. Není tomu tak. Nejsou podmíněny erotickými sny. Fyziologickou zvláštností je, že po výronu semene po vědomé erotické stimulaci dochází k ochabnutí pohlavního údu, zatímco po výronu semene v důsledku poluce, úd zůstává ztopořen. Poluce se nedá předvídat a spočítat jako menstruace. Prostě přijde nečekaně a přilepí vám úd a varlata k pyžamu. Je to nepříjemná záležitost. Proto se také přikláním k občasné masturbaci, kterou mám pod svojí kontrolou a nezpůsobím tak žádnou nečekanou mimořádnou událost, zvláště pak v situacích, kdy si své prádlo neperu sám.
Odpovědět
#18
Ono sice vždycky záleží na konkrétním jedinci, ale u žen i mužů bych v tomto směru viděla dva společné body:
1) může to přijít nečekaně - protože jsou ženy, které cyklus mají dost nepravidelný,
2) může to způsobit nepříjemnosti a komplikace - protože jsou ženy, které taky po ránu musejí převlékat postel. Nemám sice zkušenosti s praním spermatu, ale můžu říct, že s krví (zvlášť zaschlou) to bývá dost otrava.
Interval můžete mít pod kontrolou, pokud berete HA, ale to má zase spoustu jiných vedlejších účinků. Na druhou stranu od té doby, co HA neberu, se mi už několikrát stalo, že jsem si opravdu velmi intenzivně přála, aby se mi termín posunul (ať už byl kratší, nebo delší) a dost často to vyšlo. A taky mi vychází, že krizový den (kdy mám největší křeče a bolesti) obvykle připadne na víkend (nebo na prostředek týdne, pokud je státní svátek či mám z jiného důvodu volno) - jako by to tělo nějak vědělo, že ten den bude klid a budu si moct odpočinout a nějak to přečkat. Takže věřím, že psychosomatika v tomto ohledu může mít velkou moc.

Pánům v této diskuzi děkuji za cenné informace, ke kterým bych se jinak nedostala. A přitom mi připadá, že je lepší to vědět, abych předešla trapným situacím, kdy se něco takového stane, a já třeba nevím, která bije, a můžu omylem položit nevhodný dotaz  Podrážděný
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#19
Juliana: Myslim ze je to s temi sny obecne u vsech lidi. Nevim, treba nekdo muze byt vegetarian a zdat se mu o jatkach, nekdo ma zase brutal sny jako ja...furt samy valky, zabijeni, pripadne nejaky prirodni katastrofy, utonuti pri povodnich, pady do bezednych propasti atd. Takze se klidne muze nejakymu hodnymu tatinkovi od rodiny treba zdat ze znasilnuje vlastni deti, pak je zabije, sezere...a rano penis tvrdej jak kamen a poluce vsude okolo :-) Zase extremni hypoteza, ale sny nemaji hranic ze jo? ;)

peter.lacey: A ke vsemu pak to, kdyz potrebujes rychle hupsnout do kalhot a valit do prace...a ono nejde zapnout zip u kalhot :-D
Slepé cesty jsou...
Odpovědět
#20
Souhlasím s Ilmatar. Převlékání postele nebo praní povlečení není moc příjemná aktivita, zvlášť kdybyste, nedej bože, nespali (-y) v té vlastní. A pro dvanáctileté děvče to může být stejně ponižující jako pro chlapce v témže věku zase jeho problémy.

Zásadní rozdíl ale vidím v tom, že zatímco řada mužů vnímá "uvolňování přetlaku" jako něco příjemného, patrně neexistuje žena, která by si důkazy vlastní plodnosti užívala. (Snad s výjimkou těch, které se bály, že jsou těhotné.) Nepochybně v tom hraje roli, že pro mnoho žen jde o bolestivou záležitost, mnohdy dokonce VELMI bolestivou. Mentální (ne)přijetí těch dvou jevů může být hodně odlišné a u žen se často setkávám s trpností, odevzdaností nebo vztekem. Předpokládám, že takové reakce u mužů jsou krajně vzácné.
Nemluvě o sociálních aspektech. Severoameričtí prérijní Indiáni posílali svoje ženy do zvláštních chýší za táborem, aby tam svoje dny přetrpěly jen ve společnosti ostatních žen. Projevů mužské plodnosti si, pokud vím, společnost moc nevšímá. (Opravte mě, prosím, pokud se pletu.) Před časem jsem byla na pedagogickém školení, kde lektorka (psycholožka) nabádala ženy, ať si v každé situaci zachovají chladnou hlavu. Říkala, že pokud se nechá vytočit muž, všichni to budou brát tak, že je prostě vytočený. Pokud se rozčílí žena (a je jedno kvůli čemu), poslouží její hněv jako záminka k ponižující bagatelizaci: "No jo, ona má zas krámy."

Fibril: Sny vycházejí z podnětů, které během dne posbíráme, ale uplatňují se výběrově, podle toho, jakou relevanci pro nás mají. Jatka podle mě nejsou dobrý příklad, protože pro vegetariány opravdu představují problém k řešení. (Včera večer jsem si pouštěla video o brutálním týrání krav na židovských (košer) jatkách, takže by bylo úplně přirozené, kdyby se mi o tom zdálo, ačkoli jsem vegetarián.) Divné by bylo, kdyby se vegetariánovi zdálo, že si vychutnává stejk, to ano. 
Neumím si představit, že by si člověk ve snu užíval něco, co ve skutečném světě nemá potřebu zkoušet. Jako vegetarián jsem nikdy ve snu nejedla maso a jako asexuálovi se mi nikdy nezdálo o tom, že si užívám "čuňačinky" (maximálně občas mívám noční můru, jak se snažím uprchnout z vlastní svatby :D). Nechápu, jak by ve spánku někoho mohlo vzrušovat to, co ho nevzrušuje (třeba latentně) v normálním životě. Jak by to bylo možné? Ve snu jsme to přece pořád MY.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Yasmin Benoitová: rozhovor Jul-diskusni-forum-iana 36 55968 12. 12. 2019, 09:49:04
Poslední příspěvek: Fib-diskusni-forum-ril
  Zájemce o rozhovor pro seriál iDNES.cz Lidé česka? Jakub -diskusni-forum-Heller 0 5070 02. 11. 2017, 15:55:45
Poslední příspěvek: Jakub -diskusni-forum-Heller
  rozhovor / komentář pro časopis TÝDEN ca-diskusni-forum-mil 0 5179 21. 04. 2017, 12:31:33
Poslední příspěvek: ca-diskusni-forum-mil
  Rozhovor pro Humans of Prague Aline-diskusni-forum-Daryen 3 10068 06. 04. 2017, 16:59:08
Poslední příspěvek: Zir-diskusni-forum-iath
  Rozhovor pro stream.cz annat-diskusni-forum-rojska 17 46568 17. 01. 2010, 10:21:23
Poslední příspěvek: Lu-diskusni-forum-cy

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex