Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahoj
#1
Ahoj všem,
Je mi 33 let a jsem asexuál. Jsem na téhle stránce registrovaná už dlouho, ale nikdy jsem nic nenapsala.
Co je asexualita, vím už pár let. Předtím, jsem měla pár vztahů, které vždycky skončili na sexu. Nejhorší byl ten poslední vztah. Snažila jsem se. Předstírala. Nutila se do toho. A připadala jsem si jako naprostý podivín, protože mě to nebavilo, cítila jsem úlevu, když bylo po všem nebo když k tomu nedošlo vůbec. Samozřejmě po čase, už jsem nemohla ani předstírat. V té době, jsem taky narazila na termín asexualita a najednou všechno začalo dávat smysl. Ten kluk samozřejmě věděl, že to dělat nechci, i předtím než jsem mu řekla, jak to se mnou je, ale nijak zvlášť mu to nevadilo, hlavně když si užil on. Ten vztah pak hodně rychle skončil.

Po nějaké době, jsem začala randit s kamarádem. Už od začátku, jsem mu řekla, že jsem asexuál a on tvrdil, že je to ok. Samozřejmě doufal, že se to nějak změní, což se nestalo. Pak mi řekl, že náš vztah bohužel nemůže brát jako opravdový vztah, když v tom není sex. Ale já už v tu chvíli měla jasno, že už nechci opakovat to co před tím. Že už nehodlám takhle mučit samu sebe a nutit se k něčemu co nechci, abych na oplátku dostala trochu té lásky. A tak jsme se dohodli, že romance mezi námi tedy  nebude, ale jsme pořád dobří kamarádi. 

Každopádně, s romantickými vztahy jsem na čas skončila. Možná už ani moc nevěřím, že to může s někým fungovat. Je to smutné, protože jinak jsem pořád beznadějný romantik, který hltá zamilované filmy a knihy a prožívá tu lásku s hlavními hrdiny. Jenom se obávám, že v reálném světě, mi tohle bude odepřeno... Ale kdo ví, možná jednou..

Každopádně jsem tu, abych poznala nové lidi a možná našla nové přátele. Moc lidí to o mě neví a i ti co to vědí, to moc nechápou. Takže by bylo fajn znát někoho, s kým člověk může sdílet útrapy běžného života.

Takže zdravím všechny tedy a doufám, že bude příležitost se lépe poznat [Obrázek: s01.png]

Jarka
Odpovědět
#2
(08. 03. 2020, 17:31:34)Ginger Napsal(a): Ahoj všem,
Je mi 33 let a jsem asexuál. Jsem na téhle stránce registrovaná už dlouho, ale nikdy jsem nic nenapsala.
Co je asexualita, vím už pár let. Předtím, jsem měla pár vztahů, které vždycky skončili na sexu. Nejhorší byl ten poslední vztah. Snažila jsem se. Předstírala. Nutila se do toho. A připadala jsem si jako naprostý podivín, protože mě to nebavilo, cítila jsem úlevu, když bylo po všem nebo když k tomu nedošlo vůbec. Samozřejmě po čase, už jsem nemohla ani předstírat. V té době, jsem taky narazila na termín asexualita a najednou všechno začalo dávat smysl. Ten kluk samozřejmě věděl, že to dělat nechci, i předtím než jsem mu řekla, jak to se mnou je, ale nijak zvlášť mu to nevadilo, hlavně když si užil on. Ten vztah pak hodně rychle skončil.

Po nějaké době, jsem začala randit s kamarádem. Už od začátku, jsem mu řekla, že jsem asexuál a on tvrdil, že je to ok. Samozřejmě doufal, že se to nějak změní, což se nestalo. Pak mi řekl, že náš vztah bohužel nemůže brát jako opravdový vztah, když v tom není sex. Ale já už v tu chvíli měla jasno, že už nechci opakovat to co před tím. Že už nehodlám takhle mučit samu sebe a nutit se k něčemu co nechci, abych na oplátku dostala trochu té lásky. A tak jsme se dohodli, že romance mezi námi tedy  nebude, ale jsme pořád dobří kamarádi. 

Každopádně, s romantickými vztahy jsem na čas skončila. Možná už ani moc nevěřím, že to může s někým fungovat. Je to smutné, protože jinak jsem pořád beznadějný romantik, který hltá zamilované filmy a knihy a prožívá tu lásku s hlavními hrdiny. Jenom se obávám, že v reálném světě, mi tohle bude odepřeno... Ale kdo ví, možná jednou..

Každopádně jsem tu, abych poznala nové lidi a možná našla nové přátele. Moc lidí to o mě neví a i ti co to vědí, to moc nechápou. Takže by bylo fajn znát někoho, s kým člověk může sdílet útrapy běžného života.

Takže zdravím všechny tedy a doufám, že bude příležitost se lépe poznat [Obrázek: s01.png]

Jarka
Vitejte
Proste se netrapte, nemate/necitite potrebu se pohlavne stykat s jinym clovekem, na tom prece nic neni. Pokud chlap bude tvrdit ze mu to nevadi a pak casem zacne vyzadovat tak asi nebyl ten pravy s pochopenim a toleranci.
Pamatujte... silna zena nepotrebuje muze, ona ho ma v sobe - toliko z knihy Osudovy partner (Z Blechova). Mozna je to troufaly se ptat, ale mate rada orgasmus? a jen k tomu nechcete chlapa. Je totiz i dost takovych kteri miluji rozkos ale jen o samote sami sobe, fyzicky kontakt jim uz nevyhovuje, je neprijemny apod.
Z vlastni zkusenosti hledat partnerku ktera nechce sex ale ma rada mazleni a neznosti aniz by doslo mezi nami k pohlavnimu styku je zhola beznadejne. Timto Vas ovsem nechci odrazovat.
Odpovědět
#3
Ahoj Ginger,
také tě tu vítám. Vím, jaké to je, když se jednomu líbí romantická ztvárnění vztahů, které vidí ve filmech a seriálech, ale přitom ví, že jeho to asi nepotká.
Na druhou stranu, v reálném životě je možno vidět o dost víc zklamaných rozchodů, což by mělo člověka přivést k tomu, aby se zbytečně netrápil nad tím, že mu snad něco chybí. Takže doufat, ale nezoufat ;) .
Odpovědět
#4
(08. 03. 2020, 17:31:34)Ginger Napsal(a): Po nějaké době, jsem začala randit s kamarádem. Už od začátku, jsem mu řekla, že jsem asexuál a on tvrdil, že je to ok. Samozřejmě doufal, že se to nějak změní, což se nestalo. Pak mi řekl, že náš vztah bohužel nemůže brát jako opravdový vztah, když v tom není sex. Ale já už v tu chvíli měla jasno, že už nechci opakovat to co před tím. Že už nehodlám takhle mučit samu sebe a nutit se k něčemu co nechci, abych na oplátku dostala trochu té lásky. A tak jsme se dohodli, že romance mezi námi tedy  nebude, ale jsme pořád dobří kamarádi. 

Hmm, tenhle přístup znám, i když z ne ze vztahů - když před takovýmto typem lidí řeknete něco, co je z jejich pohledu dlouhodobě nepředstavitelné, tak klidně řeknou "OK, beru", ale uvnitř si říkají něco na způsob "Uvidíme, za jak dlouho tě to přestane bavit". Je možné, že jsou ze svého okolí zvyklí na podobný přístup, typu "Dneska opravdu půjdu jen na jedno!" (a vrátí se ve tři v noci, nalitý jak carský důstojník) nebo "Opravdu už budu držet tu dietu!" (a příští tyden spořádá během sledování romantického filmu rodinné balení čokoládové zmrzliny).

Když se pak někdo s takovým přístupem tváří v tvář setká s případem, kdy to z jejich pohledu "dlouhodobě nepředstavitelné" bude opravdu dlouhodobé, tak buď to dopadne tak, jako tady, tedy "Ne, není to OK, já ti jen nevěřil", což je svým způsobem ta lepší varianta, nebo se naopak bude pokoušet přesvědšit vás, že ono "dlouhodobě nepředstavitelné" je hloupost, máte se na to vykašlat a tak dále, protože z jejich pohledu je to opravdu nepředstavitelné a jen popíráním se dokáží uchránit před kognitivní disonancí a nutností přestavět si svůj názorový vesmír.

Osobně jsem se setkal s lidmi, kteří nevěřili, že můžu fungovat čistě na Linuxu (naštěstí je to v současné době už jen vyjímečně), a stále se (bohužel) setkávám s lidmi, kteří nevěří, že jsem abstinent, i když u někteých je otázka, jestli to opravdu myslí vážně, nebo mně, slovy jednoho z mladších kolegů, jenom "trolí".
Odpovědět
#5
Vítej.
Ano, asexuál nikdy nemůže partnersky fungovat se sexuálem. To je již x-krát ověřeno, nejen mojí maličkostí. Pokud takové vztahy existují, je to jen přetvářka a je jen otázkou času kdy to krachne.
Otázka je, do jaké míry jsi asex, protože jsou tu typy zcela "chladní" tzn bez jakéhokoliv fyzického kontaktu nebo i citu apod., ale pak typy kterým se hnusí pohlavní styk, nechtějího či nepotřebují, ale současně jsou kontaktní, v partnerském vztahu milují mazlení hlazení líbání apod, prostě klasický vztah, zamilování a vše co k tomu patří S VYJÍMKOU POHLAVNÍHO STYKU, což je třeba můj případ, či kolegy o-k jestli se nemýlím. Jsou tu mezi náma asi další druhy, jen si jen teď nevybavím zcela přesně, abych nenapsal nějakou ptákovinu.
Odpovědět
#6
(10. 03. 2020, 04:49:33)vye Napsal(a): Vítej.
Ano, asexuál nikdy nemůže partnersky fungovat se sexuálem. To je již x-krát ověřeno, nejen mojí maličkostí. Pokud takové vztahy existují, je to jen přetvářka a je jen otázkou času kdy to krachne.
Otázka je, do jaké míry jsi asex, protože jsou tu typy zcela "chladní" tzn bez jakéhokoliv fyzického kontaktu nebo i citu  apod., ale pak typy kterým se hnusí pohlavní styk, nechtějího či nepotřebují, ale současně jsou kontaktní, v partnerském vztahu milují mazlení hlazení líbání apod, prostě klasický vztah, zamilování a vše co k tomu patří S VYJÍMKOU POHLAVNÍHO STYKU,  což je třeba můj případ, či kolegy o-k jestli se nemýlím. Jsou tu mezi náma asi další druhy, jen si jen teď nevybavím zcela přesně, abych nenapsal nějakou ptákovinu.
Napsal jste to krasne, nicmene presne tak to mam. Partnerku bych v intimnostech bral jen jako zcela pasivni - takovy postelovy drevo, jen aby si lehla a ja se s ni mohl pomazlit, rukama i polibkama po celem jejim telicku. Mozna je pak jasny proc moje dama je figurina viz muj profil.
Odpovědět
#7
No já bych zase bral tu partnerku aktivní, abych z ní cítil, že se jí ty doteky a líbání líbí, že je ji hezky a třeba ji to také vzrušuje, a přitom nechce aby to zašlo dál, tak jako já nemám tu potřebu přidávat pohlavní styk, a tím (z mého pohledu) KAZIT tak krásné intimní něžné chvíle ve dvou. Z čehož plyne co? Že i v takovém "polosexualním" vztahu, je nutná určitá míra fyzické přitažlivosti.
Odpovědět
#8
(12. 03. 2020, 03:40:28)vye Napsal(a): No já bych zase bral tu partnerku aktivní, abych z ní cítil, že se jí ty doteky a líbání líbí, že je ji hezky a třeba ji to také vzrušuje, a přitom nechce aby to zašlo dál, tak jako já nemám tu potřebu přidávat pohlavní styk, a tím (z mého pohledu) KAZIT tak krásné intimní něžné chvíle ve dvou.  Z čehož plyne co? Že i v takovém "polosexualním" vztahu, je nutná určitá míra fyzické přitažlivosti.
No budu Vam prat abyste nasel takovou partnerku, To co popisujete se pry nazyva nekonecna predehra. Tato zaliba je i u pohlavne aktivnich paru kdy se navzajem zlobi, placaji po zadecku, provokuji a zamerne vynechavaji dotyky na pohlavi... kdo to nevydrzi tak prohrava.
Ja jsem teda nekontaktni, neni mi prijemny aby na me nekdo sahal a uz vubec ne na holy telo. Zato sam rad hladim, mazlim zensky tvary, rukou i pusou, nedovedu si predstavit kdyby me partnerka chtela do pusy - to bych fakt nemohl
Odpovědět
#9
Magramal: Ano, tohle také znám. Sice mi ještě nikdo nevymlouval, že jsem abstinent, ale lidé občas popírají, že jsem vegetarián/že obecně nezabíjím zvířata. Jako by si neuměli představit, že je to vůbec možné, a pořád tak nějak věřili, že ve skutečnosti maso jíst musím. Občas tahle jejich fixní idea zajde až neskutečně daleko: třeba mi odmítají věřit, že to, co jím, je cuketa ve strouhánce, a ne řízek. Někteří lidé mi přísahají, že mě viděli jíst maso, a pak si uvědomí, že se jim to zdálo v noci! :D A už se mi taky stalo, že mě kolegyně přesvědčovala, že jsem zabila mouchu. Ukázalo se, že tu mouchu zabil někdo jiný a ona si jenom vsugerovala, že jsem to byla já. Tohle už mi přijde docela jako psycho.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#10
Juliana: Tak to opravdu je psycho, proti tomu jsou kolegové, kteří svolávají ostatní, aby se šli podívat, jak bootuju Windows*, ještě docela čajíček. A o tom, že někdo o někom tvrdí věci, co se staly jen ve snu, jsem sice četl v souvisloti s tzv. předjímáním, ale jsem moc nevěřil. Je vidět, že někteří raději odmítnou realitu a nahradí ji svou vlastní, jen aby nemuseli změnit jejich Jediný Správný Pohled ™ na život, vesmír a vůbec.


*Což budu muset bohužel čas od času dělat, protože licence nejde použít ve virtuálním stroji a dokud Microsoft nevrátí do Windows posixové API, musím čas od času otestovat, jestli programy, co portuju do Windows, opravdu ve Windows chodí.
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Rainbow Ahoj ahoj Ruf-diskusni-forum-uska 3 8897 06. 07. 2019, 20:24:39
Poslední příspěvek: Fib-diskusni-forum-ril

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex