Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jsem doopravdy asexuál? - klasická otázka nováčka
#21
Ahoj Andromedo:)
určitě nejsi asexuál, to že máš určitý odstup, obavy či nepříjemné a nijaké pocity se stává i sexuálům (nebo jak se jim říká). Žena prostě potřebuje zvláštní konstelaci hvězd. Kdysi uražení kluci říkali že jsi frigidka, ted teda vidím že říkají že jsi asexuál. Princip je stejný. Jeho bolí že nemůže uspokojit své potřeby a tak ti to chce nějak oplatit. To dělají i mnohem starší kluci. Jako asexuálka ti přeji at je tvuj první sex snesitelný:D
Odpovědět
#22
tak čerstvá zpráva od jednoho mého skoro 60tiletého kamaráda:
kdybys mě milovala, tak už bys se mnou dávno šukala
Ať vidíš, že si nevymýšlím:D
Odpovědět
#23
(16. 08. 2020, 21:50:09)holcicicka Napsal(a): tak čerstvá zpráva od jednoho mého skoro 60tiletého kamaráda:
kdybys mě milovala, tak už bys se mnou dávno šukala
Ať vidíš, že si nevymýšlím:D

To asi není moc dobrý kamarád. Nechápavě zírající Mě se občas přátelé s nadějí v hlase zeptají, jestli jsem nezměnila orientaci, ale to je spíš takové roztomilé. Po takovéhle zprávě bych dotyčného pustila k vodě. (Dá se kamaráda „pustit k vodě"? :D)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#24
(16. 08. 2020, 21:50:09)holcicicka Napsal(a): tak čerstvá zpráva od jednoho mého skoro 60tiletého kamaráda:
kdybys mě milovala, tak už bys se mnou dávno šukala
Ať vidíš, že si nevymýšlím:D

Kdyby tohle někod napsal mně, tak mu odpovím ve stylu

Citace:Kybys mě opravdu miloval(a), tak to po mně nechces, protože pravá láska (narozdíl od chtíče) je bezpodmínečná.

Nicméně je možné, že vzhledem k použitému slovesnému času je pisateli jen líto, že on svůj čas už promeškal ...
Odpovědět
#25
(16. 08. 2020, 21:58:42)Juliana Napsal(a):
To asi není moc dobrý kamarád. Nechápavě zírající Mě se občas přátelé s nadějí v hlase zeptají, jestli jsem nezměnila orientaci, ale to je spíš takové roztomilé. Po takovéhle zprávě bych dotyčného pustila k vodě. (Dá se kamaráda „pustit k vodě"? :D)

Dá a věř mi že je to v podstatě stejné jako klasický rozchod. Já takhle "pouštěla k vodě" kamarádku se kterou jsem vyrůstala.
Odpovědět
#26
Vrátím-li se ještě k původnímu příspěvku a tématu, dovolím si přidat trochu ze své zkušenosti:
Když jsem byla s podobnou situací sama konfrontována, bylo mi ještě méně než tobě, a na rozdíl od tebe jsem tehdy nátlaku přítele podlehla. Byla to chyba. Vztah šel stejně do kytek a já si to pak ještě hodně dlouho nesla v sobě. Vlastně dodnes si někdy před některými uživateli tohoto fóra připadám jako coura, jak jsi zmiňovala výše. Taky jsem tehdy byla hlavně zvědavá, chtěla jsem zkusit něco nového a zároveň splnit přání své drahé polovičce. Teď může moje minulost sloužit aspoň jako odstrašující případ.
S asexualitou je to složité. Už jenom proto, že se dá definovat různě. (I když dnes už bych ty definice formulovala trochu jinak.) Nakonec to lze brát tak, že pojem 'asexualita' je jenom nálepka, která přiléhá líp nebo hůř. Pokud to danému člověku v dané chvíli pomůže, proč se nezaškatulkovat? Na druhou stranu jsem si ověřila, že je důležité škatulku včas opustit, jak jsem psala zde. Pokud by tě to zajímalo (a měla bys trpělivost to číst), můžu tě odkázat na vlastní příběh. Třeba to trochu pomůže a inspiruje. (Hm, možná bych po pěti letech mohla napsat i pokračování?)
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#27
Irkara: To muselo bolet...

Ilmatar:

Citace:Vlastně dodnes si někdy před některými uživateli tohoto fóra připadám jako coura, jak jsi zmiňovala výše. 

To snad ne. :-| Je jasné, že když mají asexuálové tak rozdílné postoje k sexu (od „hnusí se mi" přes „nezajímá mě" po „dobrovolně ho nevyhledávám"), musí se lišit i jejich ochota ho zkoušet. Na tom není nic špatného. Zda je člověk na tomhle fóru správně, podle mě rozhoduje to, jestli se tu cítí dobře a jestli má pocit, že mu fórum něco dává. A Ty jsi tu zůstala, takže asi ano...
Mimochodem, vážně už je to pět let? Tenkrát jsme na fórum přišly skoro současně, Tvůj příběh byl myslím první, který jsem četla. Ten čas ale letí. Kroutící očima
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
#28
Juliano, díky za podporu. Souhlasím, že otázka, kdo na fórum ne/patří, je dost ošemetná a důležité je, jak píšeš, jestli to člověku něco dává. A já tady stále nacházím něco zajímavého, protože fórum se postupně vyvíjí stejně jako jeho členové. Nepatřičně se tu občas cítím, když se vyzdvihují ti 100% (protože mně nějaké to procento zcela jistě chybí), ale už to neřeším tolik jako na začátku :) Ono je to nakonec čistě moje věc a vlastně i otázka mého vztahu k sobě samotné, jestli se něčím takovým nechám rozhodit. 
PS: Nutno dodat, že moje omezená aktivita na fóru za poslední rok pramení spíš z nedostatku času než ze strachu z reakcí.
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět
#29
(18. 08. 2020, 14:30:54)Ilmatar Napsal(a): ... Nepatřičně se tu občas cítím, když se vyzdvihují ti 100% ...

A přitom jsou (jsme?) dokonce i tady v absolutní menšině, soudě podle anket, jako je tahle nebo tahle.* Jediný, kdo tady operoval se stoprocentní asexualitou, kam až moje paměť sahá, byla Sosna. ... Ta Sosna, která napsala značně neasexuální povídku (tímto ji zdravím, pokud to čte :)).

* V zájmu poctivosti: vyskytují se tu samozřejmě i ankety, které vycházejí víc asexuálně než dvě zmíněné, třeba tato.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Zdravice od nováčka Blue-diskusni-forum-leaf 2 326 17. 02. 2024, 09:25:07
Poslední příspěvek: Blue-diskusni-forum-leaf
  pozdrav a otázka ad-diskusni-forum-evr 6 21105 17. 04. 2019, 20:56:22
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana
  Pozdrav od nováčka soulmate75 1 5867 30. 01. 2019, 09:24:28
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
Asexual Další zpověď nováčka Ail-diskusni-forum-úren 5 11887 27. 07. 2018, 10:58:19
Poslední příspěvek: raind-diskusni-forum-ragon
  Další zpráva od nováčka ;) N-diskusni-forum-B. 9 20032 26. 04. 2018, 21:00:19
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex