Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asexualita nebo jen "Co jsem nepoznala, to mi nechybí"?
#41
(21. 08. 2022, 20:14:46)adevr Napsal(a):
(21. 08. 2022, 20:02:48)NevimNeznam Napsal(a):
(21. 08. 2022, 19:06:56)marteza Napsal(a): Je to jen bludný kruh. Vyplníš několik dotazníků, v každém ti vyjde něco trochu (nebo i úplně) jiného, a co pak s tím?
Pak už to bud jen zábava. Já se tedy dokážu bavit smysluplněji.


Zkoušela jsem tady najít jiné dotazníky a nic jsem nenašla (asi hledám blbě). Ale co jiného ti dá odpověď?

Nahlédni hluboko do své duše, a neboj se pravdy.

O to se už pár týdnů snažím, a do toho sama sebe "testuju"
Odpovědět
#42
(21. 08. 2022, 21:18:49)NevimNeznam Napsal(a):
(21. 08. 2022, 20:14:46)adevr Napsal(a):
(21. 08. 2022, 20:02:48)NevimNeznam Napsal(a):
(21. 08. 2022, 19:06:56)marteza Napsal(a): Je to jen bludný kruh. Vyplníš několik dotazníků, v každém ti vyjde něco trochu (nebo i úplně) jiného, a co pak s tím?
Pak už to bud jen zábava. Já se tedy dokážu bavit smysluplněji.


Zkoušela jsem tady najít jiné dotazníky a nic jsem nenašla (asi hledám blbě). Ale co jiného ti dá odpověď?

Nahlédni hluboko do své duše, a neboj se pravdy.

O to se už pár týdnů snažím, a do toho sama sebe "testuju"

Pár týdnů? Pouze?
Obávám se, že v takovém případě tě testy pouze svedou na špatnou cestu onoho sebepoznání.
Jen tak mimochodem: Mám tomu rozumět tak, že tě před pár týdny zničehonic napadlo, že jsi asexuál a od té doby o tom přemýšlíš?
Radši se věnuj sbírání životních zkušeností (nemyslím sexuálních). Čím víc společenských situacích, interakcí s jinými lidmi, tím spíš dojdeš k nějakému závěru.
Odpovědět
#43
(22. 08. 2022, 16:57:37)marteza Napsal(a):
(21. 08. 2022, 21:18:49)NevimNeznam Napsal(a):
(21. 08. 2022, 20:14:46)adevr Napsal(a):
(21. 08. 2022, 20:02:48)NevimNeznam Napsal(a):
(21. 08. 2022, 19:06:56)marteza Napsal(a): Je to jen bludný kruh. Vyplníš několik dotazníků, v každém ti vyjde něco trochu (nebo i úplně) jiného, a co pak s tím?
Pak už to bud jen zábava. Já se tedy dokážu bavit smysluplněji.


Zkoušela jsem tady najít jiné dotazníky a nic jsem nenašla (asi hledám blbě). Ale co jiného ti dá odpověď?

Nahlédni hluboko do své duše, a neboj se pravdy.

O to se už pár týdnů snažím, a do toho sama sebe "testuju"

Pár týdnů? Pouze?
Obávám se, že v takovém případě tě testy pouze svedou na špatnou cestu onoho sebepoznání.
Jen tak mimochodem: Mám tomu rozumět tak, že tě před pár týdny zničehonic napadlo, že jsi asexuál a od té doby o tom přemýšlíš?
Radši se věnuj sbírání životních zkušeností (nemyslím sexuálních). Čím víc společenských situacích, interakcí s jinými lidmi, tím spíš dojdeš k nějakému závěru.

Nebylo to zničehonic. Tohle podezření už dřív pojal někdo jinej a já pořád že to je blbost, ale pak to začalo vrtat hlavou i mě
Odpovědět
#44
Já říkám radši moc nedumej. Pozoruj se (pokud možno objektivně) v různých společenských situacích a porovnávej svoje chování s chováním jiných lidí.
Dá ti to víc, než vyplňování nějakých dotazníků. Už to, jak tady píšeš, že v nich hledáš odpověď a sháníš pořád nějaké další, ve mě budí podezření, že hledáš tu nálepku, o které jsi psala, že o ni nestojíš. A nebo se do role asexuála stylizuješ?
Odpovědět
#45
(24. 08. 2022, 16:53:46)marteza Napsal(a): Já říkám radši moc nedumej. Pozoruj se (pokud možno objektivně) v různých společenských situacích a porovnávej svoje chování s chováním jiných lidí.
Dá ti to víc, než vyplňování nějakých dotazníků. Už to, jak tady píšeš, že v nich hledáš odpověď a sháníš pořád nějaké další, ve mě budí podezření, že hledáš tu nálepku, o které jsi psala, že o ni nestojíš. A nebo se do role asexuála stylizuješ?

Něco takového, co tu popisuješ přesně dělám. Dotazník jsem vyplnila jenom jeden, tady od Ivany. Co hlavně dělám je to, že se sleduju, koukám do minulosti, a prostě se pozoruju. Nehledám nálepku, hledám pravdu. A jestli pravda souvisí s nějakou, ať už jakoukoli "nálepkou", budu jí muset přijmout. Do žádné role se nestylizuju, chci to být já a ne nějaká role.
Odpovědět
#46
Tou rolí to myslím takto (a to je kámen úrazu jakéhokoliv "hledání pravdy"): Řekneš si, jsem asexuál a hledáš důkazy pro to, že jsi a důkazy, že nejsi heterosexuál. A nebo si řekneš jsem heterosexuál a hledáš důkazy, že jím jsi a důkazy, že nejsi asexuál.
Můj názor je, že v tvém věku (možná nikdy) není možné provést výzkum sebe sama tak, aby byl objektivní. To přijde samo spolu s životními zkušenostmi. Na to, že jsi asexuál nepřijdeš žádnou logickou úvahou, žádnou dedukcí.
Odpovědět
#47
(25. 08. 2022, 19:36:49)marteza Napsal(a): Tou rolí to myslím takto (a to je kámen úrazu jakéhokoliv "hledání pravdy"): Řekneš si, jsem asexuál a hledáš důkazy pro to, že jsi a důkazy, že nejsi heterosexuál. A nebo si řekneš jsem heterosexuál a hledáš důkazy, že jím jsi a důkazy, že nejsi asexuál.
Můj názor je, že v tvém věku (možná nikdy) není možné provést výzkum sebe sama tak, aby byl objektivní. To přijde samo spolu s životními zkušenostmi. Na to, že jsi asexuál nepřijdeš žádnou logickou úvahou, žádnou dedukcí.

Já jsem si neřekla ani jedno. Jo ale je pravda, že jsem hledala důkazy, že nejsem asexuál a nenašla...
Ale tohle mi moc teda nepomohlo, chtěla bych vědět, na čem jsem.
Odpovědět
#48
Je to jednoduché,  je ti sex zcela lhostejný, někdy i třeba  legrační a ukoptěný? Či máš  ráda sex, různé erotické  praktiky, užíváš si to?  Jestli ZROVNA ne, je to kvůli partnerovi? S jiným nebo jinou by to šlo líp? Jsi jen frigidní, nebo máš jiný zdravotní nebo psychický problém?
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
#49
(26. 08. 2022, 06:41:16)adevr Napsal(a): Je to jednoduché,  je ti sex zcela lhostejný, někdy i třeba  legrační a ukoptěný? Či máš  ráda sex, různé erotické  praktiky, užíváš si to?  Jestli ZROVNA ne, je to kvůli partnerovi? S jiným nebo jinou by to šlo líp? Jsi jen frigidní, nebo máš jiný zdravotní nebo psychický problém?

Nemít partnera, kterému vím, že sex chybí, tak by mi lhostejný byl. Legrační to bych ani neřekla. Užívám si spíš pocit, že partnerovi se to líbí. Ne, pár "vztahů" dlouhých cca půl roku mám za sebou a s každým to v tomhle ohledu bylo stejný. Podle gynekoložky jsem fyzicky v pořádku, nenašla žádný problém. A nějaké trauma z minulosti si taky nevybavuju, zneužívaná nebo tak něco jsem nikdy nebyla.
Odpovědět
#50
(26. 08. 2022, 11:04:53)NevimNeznam Napsal(a):
(26. 08. 2022, 06:41:16)adevr Napsal(a): Je to jednoduché,  je ti sex zcela lhostejný, někdy i třeba  legrační a ukoptěný? Či máš  ráda sex, různé erotické  praktiky, užíváš si to?  Jestli ZROVNA ne, je to kvůli partnerovi? S jiným nebo jinou by to šlo líp? Jsi jen frigidní, nebo máš jiný zdravotní nebo psychický problém?

Nemít partnera, kterému vím, že sex chybí, tak by mi lhostejný byl. Legrační to bych ani neřekla. Užívám si spíš pocit, že partnerovi se to líbí. Ne, pár "vztahů" dlouhých cca půl roku mám za sebou a s každým to v tomhle ohledu bylo stejný. Podle gynekoložky jsem fyzicky v pořádku, nenašla žádný problém. A nějaké trauma z minulosti si taky nevybavuju, zneužívaná nebo tak něco jsem nikdy nebyla.

Legrační... tak prostě mnoha asexuálům ty kopulační pohyby, hekání a upocenost, směšné připadají. Jiné třeba odpuzují. Další tvrdí že jsou jim lhostejné, ale pokud si to nějakým způsobem užíváš, tak bych řekl, že asexuální nebudeš. 
Jen máš nějaký problém.
 Ale takových tu je víc. Například frigiditu, přechod, nebo impotenci, přelepí nálepkou asexualita... a je to, holt, víc trendy. 
Ale nejsem v tomto odborník, jen píšu svůj názor vycházející z nějakých zkušeností. 

On je vlastně asexuální každý, v miminkovském věku. Pak, až se začne sexualita probouzet, se to láme.
Takže když někdo tvrdí že je asexuál od narození... tak kdo není, že? 

Pokud byl však například někdo sexuálně zneužíván jako dítě, může mít v dospělosti asexuální chování. A může i vystupovat velmi ortodoxně. Vždyť kdo pak pozná, jestli tu asexualitu , stejně, v sobě neměl celý život... Otázka je, co by s ním udělal dobrý psychiatr.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Není to jen blok? Ell-diskusni-forum-inka 8 16547 11. 11. 2017, 03:42:24
Poslední příspěvek: Tay-diskusni-forum-lor
  Jsem nebo nejsem asexuál? Nob-diskusni-forum-edar 8 20090 13. 12. 2014, 14:05:11
Poslední příspěvek: base-diskusni-forum-life
  Tak kdo nebo co jsem ? Er-diskusni-forum-ol 11 28606 12. 04. 2013, 09:35:38
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex