Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nazdar
#1
Ahoj zrovna jsem se docetl o tom ze neco jako asexualita existuje a myslim, ze je tu moznost, ze se tyka i me. Tak bych tu rad rekl neco o sobe, aby to ostatni mohli posoudit. (Lepsi by mozna bylo, kdybych si prosel tohle forum a neco o tom vic nacet, ale otravovat jiny lidi je vzdycky jednodussi LOL )

Odmala se mi holky sice libily, ale nevzpominam si, ze by ve mne nekdy vyvolavaly nejaky pocit vzruseni. Az do svych dvaceti, jsem nemel zadnou partnerku, coz jsem si ja, stejne jako moje okoli, zduvodnoval moji neschopnosti zaujmout opacne pohlavi. Potom me "zbalila" jedna kamaradka. Libani a hlazeni mi byli sice prijemne, ale nijak me nevzrusovali. Problem pak nastal, kdyz ocekavala pohlavni styk. Jednak me to nebavilo (ze zacatku jsem byl rad ze delam neco, co je ji prijemne, ale casem me to uz zacinalo stvat) a jednak jsem byl vzdy schopny dosahnout erekce pouze primou fyzickou stimulaci, coz ji prislo podivne a vyvolavalo to rozpaky a otazky. Bal jsem se, aby si nemyslela, ze neni dost atraktivni na to, aby mne vzrusila a tak sem si cato vymysle dost podivny vymluvy Zmaten

Nakonec jsem nas vztah ukocili. Vzhledem k tomu, jaky duraz klade spolecnost na sexualitu jsem si zacal pripadat jako znacne nekvalitni clovek. Ne ze bych trpel nakymi depresemi, nemyslim si ze je to duvod aby se clovek trapil, jen diky tomu nemusim tolik myslet na sebe.Velmi šťastný

Zajimalo by me, jestli patrim mezi asexualy. Vise zminene tomu trochu nasvedcuje, nicmene jsou tu i veci ktere jsou mozna v rozporu:

1) V clanku co jesem cetl se "asexualni osoba" zminuje o svem odporu k fyzickemu kontaktu. Nicmene mne je fyzicky kontakt velice prijemny - tedy citit bezprostredni blizkost osoby, kterou mam rad. Jen me spis uklidnuje, misto aby mne vzrusoval

2) Asexualove pry popisuji stejne pocity pri styku s obema pohlavimi. Mne se vsak predstava intimniho styku s clovekem stejneho pohlavi prici. Narozdil od opacneho - u nej je mi bud lhostejna, nebo mozna i prijemna. Nemyslim si ze by to bylo zpusobeno nejakymi predsudky, nebo podobne, protoze proti homosexualite nic nemam.

Diky za odpovedi, zdravim!
Odpovědět
#2
Myslím, že asexuál nejspíš budeš, obě ty věci mi připadají jako úplná blbost, nevím jaký článek jsi to četl;) Tak vítej mezi námi:)
Odpovědět
#3
Ahoj Radku,
vítej mezi námi :-) Doufám, že se Ti tu bude líbit.
Asexuálové jsou různí. Někteří nemají vůbec zájem o jakýkoliv vztah, jiný chtějí klasický vztah s partnerem opačného pohlaví jen bez sexu, jiné to táhne ke stejnému pohlaví. Někdo bez všech projevů intimity (líbání, hlazení), někomu jsou dotyky, mazlení, líbání příjemné, jen prostě sex už ne...

M.
Odpovědět
#4
Ahoj Radku,
někde na netu jsem se dočetla, ale hledat se mi ten odkaz už nechce, že dle jakéhosi výzkumu asexuality se asexuálové vyznačují především nižší hladinou sexuální touhy a nižší mírou sexuální vzrušivosti oproti běžné sexuální populaci. To jsou hlavní znaky. Někteří prý mohou i masturbovat, ale problematické je pro ně sdílení sexuální intimity s partnerem, (ale někteří jsou schopni se přizpůsobit, pokud s ním již žijí). Lidé jsou různí, tak přirozeně i asexuálové. Jinak souhlas s Matou...
Možná by bylo ještě zajímavé zmínit, že je nutno rozlišovat mezi asexuální orientací a asexuálním chováním, zatímco první je zřejmě vrozené, druhé je více či méně volbou (například některé životní okolnosti donutí člověka chovat se asexuálně....prožité trauma v této oblasti, náboženské přesvědčení, psychická nemoc...), ale v samém důsledku je ten asexuální přístup u obou stejný.Pokud je s tím člověk srozuměn a spokojen, tak určitě nemá valný smysl rozebírat, zdali patří do té či oné asexuální skupiny.
No a pokud se týká výběru partnera, nejproblematičtější to podle mého názoru bude u těch asexuálů, kteří již předem vědí, že sex s partnerem vůbec nikdy. Ti, kteří jsou schopni alespoň občas ústupku, podle mne mají přece jenom větší šanci najít vhodný protějšek. Ono i pro dost heterosexuálů sex není alfou a omegou života a partnerství, takže je naděje, že se ta dvojice z hlediska hyposexuality nakonec shodne. Já třeba v takovém svazku žiji, ale chce to hodně chápavého partnera, což už přitom nemusí mít přímou souvislost s jakoukoliv sexuální orientací, ale spíše s osobnostními vlastnostmi a hodnotovou orientací daného člověka. A hlavně nic nezastírat, říci na rovinu, jak to s námi je...a nechat druhého rozhodnout. Pro koho je ovšem sex jednou z priorit vztahu, tam to dozajista fungovat nemůže.
Nic tak neodhaluje charakter lidí jako to, čemu se vysmívají. (Johann Wolfgang Goethe)
Láska je něco prostého, a proto nikdo z nás nebude moci říci, že to nevěděl.(Iveta Hudáková)
[Obrázek: Leknin.jpg]
Odpovědět
#5
Ahoj, taky si myslim, ze asi budes asexual (tedy vitej). A ze ten clanek, ktery jsi cetl, napsal nekdo, kdo si to "vycucal z prstu", protoze to pod obema body sice u asexualu byt muze, ale rozhodne nemusi.
Laissez-faire...
Odpovědět
#6
Ahoj, uplne jsem se v tvem clanku nasla..tak nějak to je i se mnou. Vítej :)
Odpovědět
#7
Vítej mezi námi :) Jsem na tom podobně ;)
Srdce Just because I can´t "do it" doesn´t mean I don´t love you. Srdce
Odpovědět
#8
Dekuju moc za informace a krasny privitani. Nikdy jsem se ani nesnazil nekomu svuj "problem" popsat, protoze jsme se bal ze by to nepochopil. (Cekal jsem reakce typu: "Jestli nejses na holky ani na kluky, tak to budes urcite na deti, zvirata, nebo jeste neco horsiho - proboha!"). A najednou vidim, ze spousta lidi je zrovna takova jako ja. :-) Neuveritelnej pocit. Co spousta - pry 3% !. Sice tolik lidi jeste nedostane do parlamentu svoji stanu, ale je jich treba porad 3x vic nez linuxaku a to jich znam osobne alespon 5 LOL .
Odpovědět
#9
Linuxáci... :) tak já jsem další exemplář tohoto vzácného druhu.
[Obrázek: Stamp.jpg] Lady Chloë = 2 v 1
Odpovědět
#10
Taky mi to připadlo povědomý,cos napsal.S tím vzrušením,to mám uplně stejně,jenže u toho chlapa je to víc vidět,že..
Každý konec je zároveň novým začátkem
Odpovědět


Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Nazdar Aden-diskusni-forum-osin 3 9190 08. 11. 2016, 18:43:18
Poslední příspěvek: Cha-diskusni-forum-rlie

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex