Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"David (18) má o životě jasno: Sex není nic pro mě!" na Žena.cz
#9
(13. 01. 2016, 19:20:21)vanellus Napsal(a): Nie som si istá, či práve táto cesta je schopná priniesť pochopenie a akceptáciu asexuality spoločnosťou. ...

Nejspíš jsem to měl více rozvést: nejde o akceptaci asexuality jako takové (ve smyslu čtvrtá sexuální orientace), ale spíš toho, že v očích většinové společnsoti legitimně existují lidé, kteří se vykašlali na sex jako takový, přitom je podružné to, jestli je to z důvodů přirozeného nejzájmu (tj. asexuality), nebo pro to, že pro ně rizika převažují nad výhodami (hnutí MGTOW).

Dnes jsou takoví lidé, jak bylo přesně řečeno, vnímáni rozpačitě, protože společnost a média nás neustále přesvětčují, jak je sex důležitá a "nedílná" součást života (viz původní článek na Žena.cz) a ti, co nemají sex, i když by ho dle společnosti mít měli, jsou prostě "divní", případně "zoufalci".

Pokud ale bude takovýchto lidí množství "větší než malé", přestanou být bráni jako exotická podivnost a stanou se jen běžnou minoritou, obdobně jako například svobodné matky (kdysi by takováto skutečnost vydržela na malé vesnici jako zdroj drbů i týdny, zatímco dnes by to bylo ve většině vesnic téma sotva tak na den :-) ). V této minoritě bude pro asexuály existence mnohem snesitělnější*. Ostatně, v Japonsku už se přesne toto vlastně stalo, i když vzhledem k rozdílné kulturně-náboženské tradici to nebyl zas tak velký problém ani předtím.

Na druhou stranu, nevíme, jaké budou dlouhodobné následky. Minimálně pro heteroromanické asexuálky to bude znamenat další nekompatibilní orientaci, protože zatímco ony sice nechtějí sex, ale chtějí závazky, u MGTOW je to přesně nopak (tj. sex možnýá ano, ale určitě ne závazky). A heteroromanický asexuálům může způsobit problém v tom, že klišé "Všichni muži to chtějí" bude rozšířeno o dodatek "a ti co ne, jsou určitě MGTOW".


*To, že odstranění do té doby "Jediného správného přístupu k věci ™" pomůže i těm ostaním přístupům, do té doby exotickým, jsem sám svědkem v oblasti IT: Před (druhým) úspěchem Applu a nástupem chytrých telefonů, tabletů a podobných ne-Windowsoidních počítačoidních zařízení jsme byli my, uživatelé Linuxu, považováni za exoty a lidé často vůbec nevěřili, že někdo může mít počítač a nepoužívat Windows. Stačilo pář let a i když jsme stále považováni za exoty (Technet z iDnes onehdy označil provozování Linuxu na deskopu za známku punku :-) ), nikoho už dnes nezaráží, že máme počítače ale neporovozujeme na nich Windows :-)
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: "David (18) má o životě jasno: Sex není nic pro mě!" na Žena.cz - od Magr-diskusni-forum-amal - 14. 01. 2016, 01:48:22

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asexuálové se dříve styděli, dnes jsou hrdí. V sexuologii mě nic nepřekvapí, říká Uze Cipísek 0 4514 08. 02. 2020, 18:38:47
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
  [Novinky.cz] Když je pro někoho sex v podstatě za trest pat-diskusni-forum-eeso 5 12390 17. 07. 2019, 20:19:39
Poslední příspěvek: maš-diskusni-forum-inka
  Žena.cz: "Sex mě obtěžuje. Je ho prostě moc!" Magr-diskusni-forum-amal 1 6937 10. 08. 2013, 07:07:57
Poslední příspěvek: Aline-diskusni-forum-Daryen
  "Hledám urostlého, mužného chlapa! Zn. Který nechce sex" na Žena.cz Magr-diskusni-forum-amal 6 18954 29. 10. 2012, 19:03:57
Poslední příspěvek: ChildF-diskusni-forum-reeMan
  Žena.cz Fr-diskusni-forum-igi 4 13596 01. 07. 2012, 18:45:29
Poslední příspěvek: Slečna XY

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex