Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozhovor s asexualem - DVTV
#16
Grča: Aha, děkuji. Já jsem říkala, jak je možné, že mi unikla diskuse, o které očividně všichni ostatní vědí. Zapomněla jsem, že tohle vlákno jsem nikdy nenavštívila. :)

Fibril: Třeba řeholnice (neznalá biologie) by to spíš vnímala jako trest za dědičný Evin hřích, takže v zásadě pozitivně - jelikož zasvěcený život v klášteře tu je právě kvůli odčiňování hříchů. Středověká zajímavost: sv. Hildegarda z Bingen tímhle "trestem" netrpěla, protože ji prý z něho bůh vyvázal za její svatý život. Ve skutečnosti šlo nejspíš o reakci organismu na podvýživu - její strádající tělo si nemohlo dovolit ztrácet železo v krvi atd. V každém případě to jejím současníkům připadalo tak moc super, že to napsali do Hildegardiny legendy.
Kdysi dávno jsem četla článek jedné psycholožky, kde se zmiňovala o pacientce bez menstruace. Zdůvodňovala to traumatem, jež pacientka utrpěla jako malá ze soužití svých rodičů. Prý její dělo "považovalo" zastavení menstruace za prevenci otěhotnění, tudíž prevenci vzniku rodiny, tudíž prevenci stresující situace. Netuším, jestli to jde, ale zaujalo mě to. Pokud ano, psychosomatika je opravdu silná. 

Asexuálům se může zdát o "echt prasečinách"? :D Další věc, která by mě nikdy nenapadla.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Rozhovor s asexualem - DVTV - od Jul-diskusni-forum-iana - 29. 08. 2019, 22:55:49

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Yasmin Benoitová: rozhovor Jul-diskusni-forum-iana 36 57044 12. 12. 2019, 09:49:04
Poslední příspěvek: Fib-diskusni-forum-ril
  Zájemce o rozhovor pro seriál iDNES.cz Lidé česka? Jakub -diskusni-forum-Heller 0 5103 02. 11. 2017, 15:55:45
Poslední příspěvek: Jakub -diskusni-forum-Heller
  rozhovor / komentář pro časopis TÝDEN ca-diskusni-forum-mil 0 5221 21. 04. 2017, 12:31:33
Poslední příspěvek: ca-diskusni-forum-mil
  Rozhovor pro Humans of Prague Aline-diskusni-forum-Daryen 3 10169 06. 04. 2017, 16:59:08
Poslední příspěvek: Zir-diskusni-forum-iath
  Rozhovor pro stream.cz annat-diskusni-forum-rojska 17 46890 17. 01. 2010, 10:21:23
Poslední příspěvek: Lu-diskusni-forum-cy

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex