Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Anketa: Geniální, nebo šílené?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Geniální!
100.00%
2 100.00%
Šílené!
0%
0 0%
Celkem 2 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budoucnost patří nám?
#2
Hezké. O Pierru Teilhardovi de Chardin už jsem slyšela, ale teprve nyní jsem se dokopala přečíst si celý jeho profil na wikipedii, takže díky. Mám slabost pro tyhle věřící učence, kteří se upřímně a bezelstně snažili propojit vědu s náboženstvím, a vytvářeli za tím účelem originální myšlenkové koncepty, ze kterých katolická církev úplně vyšilovala Šklebící se .
Ta představa "třetí cesty", tedy neerotického přátelství mezi mužem a ženou, je také typická pro věřícího intelektuála, tedy jedince, který se tak intenzivně zabývá náboženstvím (nebo filosofií, nebo vědou), až se to u něj projeví oslabením pohlavního pudu. Neplatí to ale pro každého, a že by se touto cestou vydalo celé lidstvo, nebo alespoň jeho převážná část, tím si opravdu jista nejsem.
Navíc není úplně zřejmé, jestli se nedá prohodit příčina a následek, tedy, že dotyčný se věnuje intelektuální činnosti proto, že nemá zájem o druhé pohlaví. To je stejné jako u chorobných hráčů počítačových her: nemají romantické vztahy, protože soustavně paří, nebo paří proto, aby zapomněli, že nemají skutečný život?
"Všechny zdi, o které si rozbíjím hlavu, jsou v mé hlavě."
  zenové rčení
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Budoucnost patří nám? - od raind-diskusni-forum-ragon - 24. 01. 2020, 22:48:15

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex