Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Anketa: Geniální, nebo šílené?
Nemáte dostatečná oprávnění, abyste mohl(a) hlasovat v této anketě.
Geniální!
100.00%
2 100.00%
Šílené!
0%
0 0%
Celkem 2 hlas(ů) 100%
* Hlasoval(a) jste pro tuto možnost. [Zobrazit výsledky]

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budoucnost patří nám?
#5
(04. 02. 2020, 15:29:10)Sosna Napsal(a): Žádný člověk, který se narodí, není zbytečný (pomineme-li např. vrahy a další bestie).

Poslyš, Juliano: proč vlastně nepíšeš do žádného tisku (nebo píšeš?)? Ty bys měla vždycky o čem psát, i knihy.

Naopak, většina lidí je z hlediska eugeniky zbytečná, protože průměrná/podprůměrná. Když nám evoluce a pokrok přinesly inovace, pomocí kterých omezujeme potřebnou sílu (například na zúrodnění mnoha polí stačí jediný člověk + stroje), vyplývá z toho, že "nepovedení" lidé jsou zbyteční. Jejich pokažená genetická informace je bezcenná. Tolik eugenika.

Poslední tři roky jsem psala svoji bakalářku, kterou si troufám pokládat za plnohodnotné vědecké dílo postavené na vlastním výzkumu (a naštěstí se v tom se mnou shoduje moje vedoucí, takže to snad není jenom moje bohapustá představa :D). Neměla jsem na jinou publikační činnost čas. Nedávno jsem dostala nabídku, abych psala propagandistické články pro jedno politické hnutí, což sice zcela nevylučuji, ale myslím si, že ve 22 je člověk na propagandu příliš mladý. K té je potřeba dokonalé znalosti lidí. Jinak mám právě rozdělanou studii o Hitlerově ekonomické filosofii, která už je prakticky hotová a hodlám ji dát nejmenovanému magazínu. Do budoucna shromažďuji materiál pro dvě opravdu velká vědecká díla: jedno budou dějiny ateismu a druhé filosoficko-historický komentář k Mému boji. Ale na to mám dost času. A v minulosti, když jsem ještě mívala čas, jsem publikovala tak různě - v nějakém literárním časopise, ve školním časopise (protože jsem byla v redakci a potřebovala jsem číslo zaplácnout něčím čitelným) a tak. 

Adevr: Páter Koniáš byl fajn! On za ty zabavené knihy kupoval jiné ze svého platu, a to i Židům, kteří na nějakou náhradu vůbec neměli nárok. A jednou dokonce jako misionář lhal, aby zachránil život dvěma protestantským čeledínům, kteří ho chtěli zabít. (Čeledíni ho zavřeli ve stodole a oznámili mu, že zemře, takže poklekl, aby se pomodlil, ale v tu chvíli vtrhl dovnitř sedlák a ptal se, co se to tam děje. Klečící páter Koniáš mu řekl, že je všechno v pořádku a že jen učí ty mládence, jak se mají modlit.) Jo, a jednou, když mu ovečky nepřišly na mši, ji šel sloužil za nimi do hospody. xD Prostě týpek. 
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Příspěvků v tématu

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex