Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asexualka (?) Moje zkušenosti se sexualitou
#2
evikula: Ahoj a vítej na tomto fóru. Myslím, že většina zdejších členů se mnou bude souhlasit, že asexulita se dá definovat různě a zahrnuje pod sebe až překvapivě širokou škálu lidí. Nehledě na to, že jakékoli škatulkování je vždy zjednodušování mnohovrstevnaté a proměnlivé skutečnosti; a zároveň je to vždy subjektivní záležitost a troufám si tvrdit, že vlastní pocit je právě ten rozhodující faktor.

Z tvého příspěvku je znát, že jsi o věcech dost přemýšlela a není to nějaký náhlý rozmar. Když zmiňuješ ten první vztah a jeho ukončení, neřekla bych, že to bylo kruté. Naopak by bylo víc nefér to zkoušet dál, i když bys tomu nevěřila, a dávat falešnou naději svému protějšku. Takhle to sice nejspíš zabolelo, ale o to dříve se s tím mohl vyrovnat a jít svou cestou.
Řekla bych, že to s těmi fantaziemi máme trochu podobné. (A taky s tou racionalizací, která stav spíš komplikovala než usnadňovala.) Dříve jsem taky snívala hlavně o tom romantickém začátku a seznamování, objímání, líbání, ale málokdy jsem ve fantaziích docházela až k vlastnímu sexu. Ale i kdyby, pořád to byly jen fantazie, takže tam se mi to třeba i líbilo. Jenže když jsem to zkoušela v praxi, nedopadalo to dobře. Po letech mě napadlo, co by se stalo, kdybych se na to vykašlala a přestala to přemáhat a (marně) zkoušet. Okamžitě jsem si odpověděla, že by se mi ulevilo! A bylo rozhodnuto. V tom už se ale můj příběh odlišuje, protože já už jsem pak o další pokusy neměla zájem a nějak to moc nešlo ani fyzicky, takže jsem se raději smířila s tím, že budu sama, než se s někým přemáhat. (A pak se to vyvrbilo zase úplně jinak, jak už to v životě bývá...)

Je skvělé, že se ti podařilo najít vztah, který – zdá se – funguje a že jsi partnerovi otevřeně dokázala říct, jak to máš nastavené, takže to nebylo nějaké překvapení, popřípadně nevyslovené tajemství, které by vás akorát odcizovalo.

A vůbec: díky za tvůj příběh a zkušenost. Věřím, že to spoustu lidí může utěšit, povzbudit nebo inspirovat k vlastnímu hledání. 
(A taky jsem ráda, že nejsem jediná, kdo tu píše dlouhé romány Velmi šťastný )
"Možná to byla chyba... ale stejně jsem ráda, že jsem to udělala!" (Ilmatar) 
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Asexualka (?) Moje zkušenosti se sexualitou - od Ilm-diskusni-forum-atar - 28. 03. 2021, 20:49:14

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Asexualka s maskou katul-diskusni-forum-e1786 19 17630 18. 09. 2021, 08:19:05
Poslední příspěvek: d--diskusni-forum-kun
  Zpověď - moje vnímání sexuality Li-diskusni-forum-šaj 0 3457 21. 08. 2020, 10:42:44
Poslední příspěvek: Li-diskusni-forum-šaj
  Moje asexualita rudol-diskusni-forum-f.brno 18 30636 18. 06. 2020, 19:55:30
Poslední příspěvek: v-diskusni-forum-ye
  No tak jsem asi asexuálka Kack-diskusni-forum-aCer 2 8566 10. 09. 2018, 20:47:24
Poslední příspěvek: DB-diskusni-forum--47
  Moje hledání se an-diskusni-forum-nie 1 7413 12. 02. 2018, 01:13:27
Poslední příspěvek: Magr-diskusni-forum-amal

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex