Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozhovor s asexualem - DVTV
#32
(31. 08. 2019, 20:28:51)Nihillus Napsal(a):
(31. 08. 2019, 20:11:47)Juliana Napsal(a): Ilmatar: Jé, děkuji moc. :) Dává to smysl.

Otázkou je, jestli daný pocit smyslu vychází z korelační asociace, nebo v něm opravdu figuruje kauzalita. :D

No, bylo by potřeba udělat průzkum, zda všichni, kdo mají létací sny, byli v dětství vyhazováni do vzduchu. Pokud ne, tak víme, že tudy cesta nevede. Zároveň by Freudova hypotéza naznačovala, že létací sny mají i lidoopi, protože také oni jsou jako mláďata zvedáni do vzduchu. Ale nevím, jak něco takového ověřit. (Viděla jsem pokusy se zvířaty, jimž vědci odstranili část mozku a ona pak byla "náměsíčná" - dělala skutečně to, o čem se jim zdálo, například pobíhala po místnosti. Ale asi bych nechtěla vidět gorilku s chirurgickým zákrokem na mozku, která se ve snu snaží létat. Nejsem Pavlov, Harlow ani jiné cynické hovado.) Pak by to také vyžadovalo vysvětlení, proč se naše techniky létání ve snu liší (někdo se odráží rukama, někdo pluje samovolně, někdo leží vodorovně, jiný šlape vzduch, ...). A především Freudova myšlenka nevysvětluje, k čemu je nám tahle vzpomínka (opakující se a rozšířená téměř po celém lidstvu) prospěšná.

Mě napadlo hledat v létacích snech fylogenetické vzpomínky na doby, kdy jsme byli raně čtvrtohorními primáty žijícími v korunách stromů. Ale nevím, jestli by to bylo vůbec možné (zkušenost je vlastnost získaná během života jedince, a tudíž pravděpodobně nedědičná - alespoň u mnohobuněčných organizmů). Možná by to ale přece jen nějak šlo, viz tento článek o novém objevu v epigenetice:-\

V každém případě Freudův závěr je první přijatelné (tj. ne na úplně hlavu padlé) zdůvodnění, kterou jsem zatím slyšela. Mimochodem mně se první létací sen v životě zdál asi před měsícem a spustila ho četba Karla Čapka, respektive povídky, v níž se létá. Nikdy předtím se jsem ve snu neletěla.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Rozhovor s asexualem - DVTV - od Jul-diskusni-forum-iana - 31. 08. 2019, 23:43:39

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Yasmin Benoitová: rozhovor Jul-diskusni-forum-iana 36 56897 12. 12. 2019, 09:49:04
Poslední příspěvek: Fib-diskusni-forum-ril
  Zájemce o rozhovor pro seriál iDNES.cz Lidé česka? Jakub -diskusni-forum-Heller 0 5100 02. 11. 2017, 15:55:45
Poslední příspěvek: Jakub -diskusni-forum-Heller
  rozhovor / komentář pro časopis TÝDEN ca-diskusni-forum-mil 0 5214 21. 04. 2017, 12:31:33
Poslední příspěvek: ca-diskusni-forum-mil
  Rozhovor pro Humans of Prague Aline-diskusni-forum-Daryen 3 10160 06. 04. 2017, 16:59:08
Poslední příspěvek: Zir-diskusni-forum-iath
  Rozhovor pro stream.cz annat-diskusni-forum-rojska 17 46862 17. 01. 2010, 10:21:23
Poslední příspěvek: Lu-diskusni-forum-cy

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex