Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yasmin Benoitová: rozhovor
#26
(09. 12. 2019, 19:35:31)Juliana Napsal(a): Rasistická pasáž je tohle: "Jedna z věcí, se kterou se setkávám celý život, je diskriminace kvůli mojí barvě pleti. Lidé mi vždy říkali, že nemůžu nosit to, co chci. Jediným důvodem, proč si to mysleli, bylo, že nikdy neviděli nikoho mého etnického původu třeba v reklamě. Proto jsem se rozhodla to změnit." Jinými slovy: "Imigrovala jsem do vaší země, vy zlí rasističtí Britové, a běda vám, jestli budete jakkoli komentovat můj vzhled. Jste omezení, protože v britských reklamách a britské módě je moc Britů a málo černochů. Proto jsem se to rozhodla změnit."

Tenhle výklad mě opravdu nenapadl.
Nicméně konečné rozhodnutí o tom, jaká osoba (jakého etnického původu) bude v reklamě, není na té, která se chce stát modelkou, ale na majiteli té reklamní kanceláře. Což může být klidně modrooký blonďatý Brit. Ostatně, všichni víme, jaký vkus při výběru manželky projevil princ Harry.

O té petici proti stávce náhodou informovalo docela dost médií, byla to všeobecně známá věc. Jak přesně  o tom informovala ČT už si nepamatuji, samozřejmě ji ale nepovažuji za jediný nebo snad stoprocentně objektivní zdroj informací a ověřuji si fakta z více zdrojů. (A bylo mi jasné, že jsi ji podepsala mezi prvními Velmi šťastný .)

Jinak mám ale spíš pocit, že já o voze a vy o koze. Kriminalitu a nepřizpůsobivost většiny imigrantů přece nerozporuji. Vadí mě jenom generalizace, která hází do jednoho nenávistného pytle všechny, kteří se dotyčnému z nějakého, často i pošetilého důvodu, nelíbí.

Adevr: palec nahoru za "muslimáčí ataky", to se ti fakt povedlo :D 

Fibril: Ano, na fluktuaci čerstvých absolventů si stěžují všichni zaměstnavatelé. A nejenom z humanitních oborů. Ale to myslím nesouvisí ani tak s nějakým idealismem nebo naivitou, ale spíš prostě s nedostatkem zkušeností a schopností správně se ocenit a zařadit ve společnosti.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Yasmin Benoitová: rozhovor - od raind-diskusni-forum-ragon - 10. 12. 2019, 12:39:28

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Rozhovor s asexualem - DVTV Gr-diskusni-forum-ča 78 113288 08. 01. 2020, 19:19:58
Poslední příspěvek: holci-diskusni-forum-cicka
  Zájemce o rozhovor pro seriál iDNES.cz Lidé česka? Jakub -diskusni-forum-Heller 0 5098 02. 11. 2017, 15:55:45
Poslední příspěvek: Jakub -diskusni-forum-Heller
  rozhovor / komentář pro časopis TÝDEN ca-diskusni-forum-mil 0 5212 21. 04. 2017, 12:31:33
Poslední příspěvek: ca-diskusni-forum-mil
  Rozhovor pro Humans of Prague Aline-diskusni-forum-Daryen 3 10158 06. 04. 2017, 16:59:08
Poslední příspěvek: Zir-diskusni-forum-iath
  Rozhovor pro stream.cz annat-diskusni-forum-rojska 17 46854 17. 01. 2010, 10:21:23
Poslední příspěvek: Lu-diskusni-forum-cy

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex