Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jsem doopravdy asexuál? - klasická otázka nováčka
#2
Vítej, Andromedo. :-)

Nutně to nemusí znamenat, že jsi asexuál. Takže jestli tě ta možnost děsí, opravdu si můžeš říct, že je brzy na definitivní závěr. Já jsem o sobě věděla jistě, že jsem asexuál, už v sedmnácti (od čtrnácti jsem tušila), ale to je jen jedna zkušenost. Existuje tu vlákno s dotazníkem a se zveřejněnými odpověďmi, kde ji i otázka, v kolika letech respondent zjistil, že je asexuál. Můžeš ho prozkoumat tady.

Orientace se v průběhu života nemění. Ale lhostejnost k autoerotice i k pohlavnímu styku může mít i jiné důvody než asexualitu, a ty se samozřejmě změnit můžou. Třeba prostě jen nejsi připravená. V šestnácti je podle mě hodně brzy na to, aby to člověk zkoušel. A věř, že spousta tvých vrstevníků (hlavně asi vrstevnic) pořádně kecá, když tvrdí, že má za sebou první milostné zážitky. Anonymní dotazníky ukazují, že překvapivě mnoho lidí ve skutečnosti začíná intimní život až po dvacítce. Názorem společnosti se vůbec nenech manipulovat.

Jestli jsi asexuál, můžeš vědět jedině ty, protože ty se znáš ze všech lidí nejlépe. :-) Fórum ti může poskytnout jenom materiály pro srovnání. A je jich tu naštěstí docela dost. ;) Podle mě vůbec není důvod se stresovat ani to lámat přes koleno. Nenuť se do ničeho, co by ti bylo nepříjemné, a v klidu počkej, jak se to bude vyvíjet. Máš ještě hodně času a byla by škoda, kdyby ses ve vztahu trápila už takhle mladá.    
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Jsem doopravdy asexuál? - klasická otázka nováčka - od Jul-diskusni-forum-iana - 11. 08. 2020, 21:07:50

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Zdravice od nováčka Blue-diskusni-forum-leaf 2 326 17. 02. 2024, 09:25:07
Poslední příspěvek: Blue-diskusni-forum-leaf
  pozdrav a otázka ad-diskusni-forum-evr 6 21112 17. 04. 2019, 20:56:22
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana
  Pozdrav od nováčka soulmate75 1 5868 30. 01. 2019, 09:24:28
Poslední příspěvek: -diskusni-forum-
Asexual Další zpověď nováčka Ail-diskusni-forum-úren 5 11893 27. 07. 2018, 10:58:19
Poslední příspěvek: raind-diskusni-forum-ragon
  Další zpráva od nováčka ;) N-diskusni-forum-B. 9 20042 26. 04. 2018, 21:00:19
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex