Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zviditeľnenie asexuálov – prieskum
#8
(27. 11. 2020, 14:25:10)adevr Napsal(a): Stejně si myslím, že žádný sexuálně žijící člověk asexuála doopravdy nepochopí, a tak všelijaké, na poloinformacích stavěné, studenstské studie na tohle téma jsou jen k ... na nic.

Ne že bych nesouhlasila s vyzněním toho komentáře, ale tohle je problém veškeré vědy, ne? To bychom mohli rezignovat třeba na celou biologii, protože nikdy nepochopíme, jaké to je být svišť, a podobně. Velmi šťastný

***

Pro mě jsou symbolem asexuality velké historické osobnosti, které byly asexuály, třeba Kant, Fridrich Veliký, George Bernard Shaw a tak dále (na fóru je jim věnované celé jedno vlákno). Kantovy asexuální výroky, svědčící o absolutní zmatenosti z heterosexuálního světa, mi zlepšují náladu. (Třeba tenhle: „Manželství je smlouva o vzájemném pronájmu pohlavních orgánů.“ Vyjímal by se na svatebním oznámení.) Nemám ráda zavedené symboly typu vlajky a dortíku, jelikož nemám ráda asexuální aktivismus.

Jinak si ale myslím, že asexuálové zviditelnění nepotřebují, alespoň ne touto vnucující se aktivistickou formou, a přiznávám, že se mi podobné projekty nelíbí. „Zvyšovat povědomí“ může být buď věda/umění, nebo propaganda/politika, a tohle - při vší úctě - působí jako to druhé.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Zviditeľnenie asexuálov – prieskum - od Jul-diskusni-forum-iana - 28. 11. 2020, 16:56:12

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex