Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zviditeľnenie asexuálov – prieskum
#12
Jinak za mě k tématu - to, jak po sexuální stránce funguju, beru podobně jako jakoukoli jinou moji stránku.
Mám hnědé oči, ale nemám potřebu se označovat za "hnědoočko" (:D), daným označením se prezentovat, brát ho jako svoji identitu nebo náležitost ke komunitě, přikládat mu nějakou zvláštní důležitost, poutat se na symboly s hnědookostí souvisejícími a nějak více se ztotožňovat s lidmi, kteří mají oči podobně hnědé, jako já.
Pokud s někým probírám svoji sexualitu, vysvětlím to vlastními slovy, aniž bych zmínil "asexualitu" nebo "demisexualitu". Pokud nerozumí a soudí, týká se to čistě mé osoby (ne pojmů, kterými se prezentuji) a nemám tak na základě toho pocit, že by šlo o zaslepenost vůči nějaké mé identitě nebo komunitě.

Osobně raději poradím asexuálovi, aby ke své nálepce přistupoval s nadhledem a ostatním lidem to předkládal více otevřeně a "lidsky" (neschovával se za svoji nálepku), než abych ostatní lidi osočoval z nepochopení dané nálepky. Mnohdy si podobné nálepkování spojují s něčím, co jim nevoní (identity politics, "levičáctví" apod... Lidi jsou v těchto věcech často reaktivní) a promítá se to pak i na jejich ochotě druhému člověku porozumět.
Pokud jim to člověk předloží bez nálepek, otevřeně a "lidsky", a i přesto nemají schopnost mu porozumět, vypovídá to více o jejich charakteru, než jen o jejich neznalosti a vztahu k pojmům týkajícím se genderu/sexuality.
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Zviditeľnenie asexuálov – prieskum - od -diskusni-forum- - 28. 11. 2020, 22:27:15

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex