Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Můj příběh...je čas na "coming out?"
(06. 02. 2021, 22:43:04)Ilmatar Napsal(a): LOL Zdravím a také vítám nového člena fóra :-) 
Morwen mi vzala z úst, co jsem chtěla říct o tom vztahu sám k sobě. Jeden můj velmi blízký člověk také žije na antidepresivech a trápí se tím, že žije sám, což ho s přibývajícím věkem čím dál víc deptá, protože přešla padesátka a on se bojí, že už nebude mít dost času, aby si životní partnerku konečně našel (a udržel). Moje zkušenost je taková, že tento postoj vytváří jen další tlak a napětí, které brání navazování kvalitních a perspektivních vztahů, což zákonitě vede ke vztahovým neúspěchům, ty zase prohlubují depresi... a spirála je roztočená. Jediný způsob, jak ten začarovaný kruh prolomit, vidím právě v tom, že člověk přestane sám na sebe, na svůj život, na své okolí vyvíjet ten nátlak. Tím neříkám, že by se měl vzdát přání někoho si k sobě najít, ale spíš zajistit, aby se z toho přání nestala posedlost. Když se napětí uvolní, obvykle se srovná i ten zbytek. Jinak já jsem svoji spřízněnou duši potkala právě v době, kdy jsem si řekla, že teda asi budu sama, ale že to není taková tragédie a že s tím dokážu žít. A najednou bum a bylo to :-) 
Z toho, co píšeš, vyplývá, že tvoje máma taky hodně bojuje sama se sebou a bohužel si to vybíjí na svém nejbližším okolí. To je ale její problém, který si musí vyřešit sama. Ty musíš vyřešit jenom to, nakolik se jejím chováním necháš rozhodit. A možná jednoho dne dojdeš k tomu, že spíš než nenávist k ní pocítíš lítost. Tahle emoční proměna by pak třeba mohla otevřít možnost nějakému vývoji a snad i nápravě vašeho vztahu. 
Jinak celkově o vztazích - jak sám k sobě, tak k ostatním lidem - píše velmi krásně Miguel Ruiz. Na mě jeho knihy hluboce zapůsobily, ale chápu, že to není úplně pro každého.
Na závěr ti chci popřát hodně úspěchu a zdaru, ať se podaří vývoj vést lepším směrem. Z tvého textu vyplývá, že jsi o těch věcech dost přemýšlel a dokázal jsi i z těch těžkých okamžiků vytěžit nějaké zkušenosti a ponaučení - což naznačuje, že to jde slibnou cestou. Snad ti pomůže i možnost se svěřit tady na fóru a získat pohled dalších lidí.

PS: Nutno dodat, že nejsem žádný psychologický/psychiatrický odborník, jen tak trochu samouk, takže tady možná jen plkám nějaké nepochopitelné žvásty, které pro tebe nebudou mít žádný význam. V tom případě je neváhej ignorovat ;)

Děkuji za odpověď. Abych to uvedl na pravou míru - asi ve 21-22 letech jsem se rozhodl, že na to kašlu a prakticky se smířil s tím, že zůstanu sám. Začal jsem to znovu zkoušet až ve 25. A to z toho důvodu, že asi nepatřím mezi lidi, kteří by věřili, že jim něco spadne jen tak do klína. Část lidí mi říkala nebo říká, že musím zkoušet, část lidí říká netlačit na pilu, jsi ještě mladý...tak teď si jen vybrat. Velmi šťastný

Ano, poslední dobou jsem to asi hrotil, ale asi na mě nějak dolehlo, že mi vlastně táhne už na 30 a když se rozhlédnu kolem, tak spousta mých kamarádů a kamarádek už mělo svatbu nebo vychovávají děti. Sice po sňatku a dětech momentálně rozhodně netoužím, ale donutilo mě to se zamyslet v širším kontextu směrem do budoucna.

Jinak v zásadě s tím, co jsi napsala, souhlasím a ještě jednou děkuji. Je vidět, že to máš v hlavě srovnané a že jsi člověk, co umí přemýšlet.

Mohl bych se zeptat, pokud to není tajné, jakým způsobem se ti nakonec povedlo najít onoho pravého?
Odpovědět

Příspěvků v tématu
RE: Můj příběh...je čas na "coming out?" - od James -diskusni-forum-Parker - 07. 02. 2021, 18:17:56

Pravděpodobně související témata...
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
Lightbulb můj psychologický výzkum + něco o mě Iva-diskusni-forum-na69 7 186 4 hodin(y)
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana
  Můj příběh Ilm-diskusni-forum-atar 35 27307 03. 06. 2021, 18:11:02
Poslední příspěvek: Ilm-diskusni-forum-atar
  Můj příběh? Pyrok-diskusni-forum-inetik 11 11564 02. 03. 2021, 20:48:04
Poslední příspěvek: Mar-diskusni-forum-gret
  Můj příběh Arch-diskusni-forum-ippus 3 4523 23. 09. 2020, 03:27:01
Poslední příspěvek: v-diskusni-forum-ye
  Můj příběh Sim-diskusni-forum-eon 2 3562 23. 06. 2020, 14:11:19
Poslední příspěvek: catgir-diskusni-forum-lsilvia

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 2 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex