Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asexualita nebo jen "Co jsem nepoznala, to mi nechybí"?
#2
Ahoj,

obávám se, že na tomhle fóru zazní jen jeden typ odpovědí, ten asexuální, kdežto Ty bys potřebovala pohledy z obou stan.
Já sama třeba žádnou potřebu intimit nemám. Mně by vadilo i to, co Ty děláš jako ústupek pro přítele. :-) I francouzský polibek by pro mě byl problém, mám ho nastavený jako hranici, za kterou nehodlám jít. Protože když člověk necítí touhu, zbyde mu jen racionální pohled na líbání - a z toho hlediska se jeví dost nechutné a nehygienické. :D Btw je mi stejně jako Tobě, čerstvých 25. Ale asexuálové jsou velmi různorodá skupina a každý má hranice toho, co je příjemné nebo přijatelné, nastavené jinak. 

Možná bys našla heterosexuály, kteří by z vlastní zkušenosti řekli, že máš překonat první nepříjemnou zkušenost a pak už to bude fajn. Ale pokud jsi náhodou opravdu asexuál, věř, že to fajn nebude nikdy. Myslím, že v takovém případě se nevyplatí experimentovat a způsobovat si tím stres, případně až trauma. Vztahy asexuála a heterosexuála založené na tom, že se asexuál kvůli heterosexuálovi přemáhal, vždycky stejně skončily krachem (alespoň pokud vím) a nebyly příjemné ani heterosexuální polovině páru. Pár lidí o tom tady na fóru psalo z vlastní zkušenosti. Jejich protějšek měl pocit, že je znásilňuje, což byla v jistém smyslu vlastně pravda. Tím v žádném případě neříkám, že Tvůj vztah musí ztroskotat, to rozhodně ne! Jen že máš dávat pozor, aby sis neublížila kvůli něčemu, co by nakonec mělo jen oddalovací efekt.
Samozřejmě nemůžu vědět, jestli jsi asexuální, nebo ne. Mně to, co píšeš, asexuálně zní. Ale... opravdu by bylo dobré mít pro kontrolu ještě heterosexuální zpětnou vazbu. Můžeš napsat třeba na https://zpovednice.cz/, tam podobné věci občas někdo řeší. Na Zpovědnici máš jistotu, že pisatelé odpovědí budou odrážet skladbu sexuálních orientací ve společnosti, čili že něco přes 90 % budou heterosexuálové. (Ovšem tím, že je Zpovědnice anonymnější a větší než naše fórum, bývají některé odpovědi občas docela protivné, pitomé nebo poněkud hrubější, tak předem radím se obrnit. :D)
Kontrolní sada otázek (nemusíš sem samozřejmě psát odpověď, stačí se nad tím zamyslet): Přála by sis zjistit, že jsi určitě hetero? Pokud ano, chtěla bys to kvůli sobě samotné, nebo proto, že bys pak měla lehčí život ve světě, jaký je? Kdybys měla tu možnost, chtěla bys žít ve společnosti, kde by byla asexualita norma? (A teď neřešíme, že by se taková společnost nemohla reprodukovat, ale čistě Tvůj pocit - byla bys v takové společnosti šťastnější, klidnější, méně ve stresu, víc sama sebou?) Myslím si, že odpovědi by Tě mohly navést k určení orientace.
Jinak si můžeme napsat v soukromých zprávách, pokud máš zájem. :-) Nechci sem psát šíleně dlouhý komentář + zabíhat do větších podrobností, pokud jde o vztahy/zkušenosti. Každopádně hodně štěstí! 
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Asexualita nebo jen "Co jsem nepoznala, to mi nechybí"? - od Jul-diskusni-forum-iana - 11. 08. 2022, 03:47:28

Pravděpodobně související témata…
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  Není to jen blok? Ell-diskusni-forum-inka 8 16547 11. 11. 2017, 03:42:24
Poslední příspěvek: Tay-diskusni-forum-lor
  Jsem nebo nejsem asexuál? Nob-diskusni-forum-edar 8 20090 13. 12. 2014, 14:05:11
Poslední příspěvek: base-diskusni-forum-life
  Tak kdo nebo co jsem ? Er-diskusni-forum-ol 11 28606 12. 04. 2013, 09:35:38
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 3 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex