Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoprocentní asexuálka
(18. 03. 2019, 20:50:42)Ilmatar Napsal(a): Problém vidím v přesvědčení, že asexuál = nadčlověk. A čím víc asexuál, tím víc nadčlověk.

Podle mě velké lidi tvoří naopak pokora a respekt vůči všem ostatním. Bez ohledu na jejich ne/dokonalost.

Právě. Proto nevím, proč se Adevr tak povyšuje. Tu pokoru se tady snažím celou dobu prosadit. Ale místo toho tady vládne jen namyšlenost malíře...
Odpovědět
Prosadit pokoru násilím se už snažilo v minulosti hodně lidí a řekl bych, že se to tak úplně neosvědčilo, to ale nemůže odradit nové průkopníky slepých uliček, jelikož nová generace neví, že to nejde, tak to zkusí :)
Odpovědět
Veverka: Díky za odpověď. :) Myslela jsem si, že jsem tě tu na fóru už potkala - podle svérázného slovíčka "plemenitba" -, ale nebyla jsem si jistá.

Ilmatar: V zásadě souhlasím, ale přiznám se, že i já mám strašně silný sklon klást rovnítko mezi asexuála a nadčlověka. Respektive v asexualitě nebo celibátu vidím jednu z cest k nadlidství. Je to spíš intuitivní vnímání než racionální přesvědčení, a proto s ním stěží něco udělám. ... Mám za nutné to na sebe prásknout, když na to přišla řeč, aby moje polemika s Veverkou nevyzněla tak strašně pokrytecky. Racionálně s ní nesouhlasím, ale hodnotově to asi mám nastavené podobně jako ona.

Ostatně Nietzsche, když se bavíme o nadlidech, řekl, že vynikající charakter a intelekt se pozná podle sexuální abstinence, protože skutečně nadaný člověk má lepší věci na práci než pohlaví. Nebyl to kult sebe sama, protože Nietzsche v celibátu moc dlouho nevydržel. (:-D) A dodal: "Část těla od pasu dolů je důvodem, proč se člověk nepovažuje tak snadno za boha." Předpokládám, že přinejmenším u části asexuálů to platí také. Právě proto, že ona stydlivá část těla o sobě prakticky nedává vědět, má člověk někdy sklon považovat se za čirého ducha. (Teda... nechci generalizovat a nikomu nic vnucovat. Dobře, tak alespoň mám občas takový sklon. Jsem v tom sama? :-)) George Bernard Shaw, který se na počátku 20. století jako jeden z prvních lidí veřejně přihlásil k nezájmu o sex, se na něj díval jako na značně dehonestující aktivitu. Řekl, že nechápe, jak se mohou muž a ženou po společné noci vzájemně podívat do očí. A jednomu otravnému novináři odpověděl, že vědění je vydatnějším zdrojem slasti, ačkoli méně časově koncentrovaným.

Asexuálové (někteří) nejsou ostatně sami, kdo pokládají tělesnou čistotu, ať už z jakéhokoliv důvodu, za nadřazený stav. I Konfucius, který usiloval o nadlidství, se rozhodl pro abstinenci. Vlastně celá literatura je plná lamentací zhrzených heterosexuálů, které po zklidnění hormonů dohnala hanba. "Post coitum homo tristis" (po styku je člověk smutný, sklíčený), říkávali Římané... A Epikúros vyhodil sex ze seznamu slastí, protože ve výsledku podle něj vede k větší strasti než slasti mimo jiné kvůli studu a ponížení. Schopenhauer prohlásil za ideální stav, nejvíce přející rozvoji geniality, dětství, kdy prý nemáme pohlavní pud, a tudíž je veškeré naše vnímání rezervované pro filosofické poznávání světa. Když nad tím přemýšlím, Veverka je v docela dobré společnosti.

Tímhle výlevem hodlám říct, že je asi do jisté míry PŘIROZENÉ spojovat abstinenci (potažmo asexualitu, která k ní většinou vede) za jakýsi nadřazený stav. (Ano, vím, že přirozené neznamená dobré, natož rozumově dokazatelné.) Je pravda, že od sexuální revoluce se pohlavnost vnímá méně trapně než některé jiné tělesné potřeby (netřeba rozvádět), ale i tak je nejspíš přirozené spojovat s ní pocit studu. Možná to má i evoluční význam: třeba je bezpečnější se při pohlavním styku uchýlit do soukromí (?). I když... naši nejbližší příbuzní v říši primátů normálně kopulují na veřejnosti, tak možné ne. ;)

Otázka zní: Má to tady někdo taky tak? Myslím na podvědomé úrovni, protože na té racionální jsme se právě vesměs shodli, že je to blbost. Respektive že je blbost apriorní nadřazenost každého asexuála nad každým -sexuálem jenom z titulu jeho asexuality.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 
Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
Pochopitelně. Asexuál je nejvyšší evoluční druh, ten poslední. :)
Odpovědět
Veverka: No jo, Adevr už je jednou takový, toho nepředěláme. Přesto myslím, že jsou tady i další lidé, kterým by zamyšlení nad tématem z jiného úhlu třeba prospělo.

Juliana: Přiznávám, že taky se u mě objevuje tendence považovat se za lepší než ostatní. A vždycky pak přijde situace, v níž mi život udělí lekci a ukáže, jak jsem vlastně směšná a malá. (Jedna taková zrovna dneska ráno.) Podle toho, co popisuješ, je pak ale větší ctností zdrženlivost pro někoho, kdo sexuální pudy má normálně vyvinuté a musí je dostat pod kontrolu. Ten musí prokázat sílu ducha, která ovládne i tělo (a tělesné potřeby). Takže je otázka, jestli se tohle počítá i u čistých asexuálů? Kromě toho docházím k závěru, že není úplně radno tu část od pasu dolů zcela zanedbávat, ignorovat a potlačovat její význam. Tři roky jsem to tak dělala. Přivedlo mě to do nemocnice a na oddělení, na kterém žádná žena (natož asexuální!) skončit opravdu nechce. Možná další životní lekce? Jednou je to naše součást, tak se s tím nějak musíme naučit (s)žít.

Ykka: Asexuál jako tečka za příběhem lidské evoluce. :)
"Když odejde naděje na štěstí v lásce, člověk se trpce souží, ale nemiluje proto o nic míň." královna Kristina
"Kníže se musí umět přetvařovat; ne z bázně, ale z opatrnosti. Měl by usilovat o to, aby se dozvěděl všechno, ale nemusí tuto znalost stále dokládat." královna Kristina
Odpovědět
(18. 03. 2019, 21:16:51)Veverka z Prahy Napsal(a):
(18. 03. 2019, 20:50:42)Ilmatar Napsal(a): Problém vidím v přesvědčení, že asexuál = nadčlověk. A čím víc asexuál, tím víc nadčlověk.

Podle mě velké lidi tvoří naopak pokora a respekt vůči všem ostatním. Bez ohledu na jejich ne/dokonalost.

Právě. Proto nevím, proč se Adevr tak povyšuje. Tu pokoru se tady snažím celou dobu prosadit. Ale místo toho tady vládne jen namyšlenost malíře...

Ale on se nepovyšuje, a jeho prace už s tím vúbec nemá co dočinění , jen není zbytečně  korektní, a nazývá věci tak, jak má za správné,  čímž se mu velmi často povede lidi vytáhnout z ulity, nebo je přiměje se tzv. odkopat.  
Což se u zase povedlo. 
Je to hollt takový miláček!l

Jo a co se týče tvé proklamované pokory, tak to vyjádřená stoprocentní asexualita a nadřazenost nad jinými, byť o bod nižšími asex tvory, tvá k smrti odsouzená plemenitba ,,prostých" lidí či podřadnost toho, jak ty zrůdy dělají děti, tak to sorry, ale proti tobě jsem jen máčka a Andělkáně ze svatý báně.
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
Ale já přece nepokládám za podřazenost, když někdo dělá dětí ;) Však proto ta kopulace je. Proč si myslíš, že jsi "nadtvor", když někoho budeš urážet? A psala jsem již, že jsem se chtěla spíše pobavit tím, že své názory napíšu tak radikálně, byť jsem nečekala takovou bouři, takměř mě zajímalo, jak na mě zdejší ace komunita zareaguje a jak se to bude lišit od uvítání před pár lety :). A jak už jsem měla čest zmínit, nechtěla jsem přijít na ace sraz jako člověk, co se zde již jednou představil.
Odpovědět
(18. 03. 2019, 22:39:03)Veverka z Prahy Napsal(a): Ale já přece nepokládám za podřazenost, když někdo dělá dětí ;) Však proto ta kopulace je. Proč si myslíš, že jsi "nadtvor", když někoho budeš urážet? A psala jsem již, že jsem se chtěla spíše pobavit tím, že své názory napíšu tak radikálně, byť jsem nečekala takovou bouři, takměř mě zajímalo, jak na mě zdejší ace komunita zareaguje a jak se to bude lišit od uvítání před pár lety :). A jak už jsem měla čest zmínit, nechtěla jsem přijít na ace sraz jako člověk, co se zde již jednou představil.

Tak ,co je mi známo, i v předchozím profilu ta tvá radikálnost byla pro mnoho lidí příliš.
Nechápu proto, proč by to měl být můj problém.

Z psychologického hlediska se snažíš tvé nepříznivé přijetí na základě tvých textů , rozmělnit neustálým poukazovaním na mne a mou necitlivost, což je docela humorné.
No nic, musím strašlivě moc čůrat... :D
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
(18. 03. 2019, 22:17:37)Ilmatar Napsal(a): Podle toho, co popisuješ, je pak ale větší ctností zdrženlivost pro někoho, kdo sexuální pudy má normálně vyvinuté a musí je dostat pod kontrolu. Ten musí prokázat sílu ducha, která ovládne i tělo (a tělesné potřeby). Takže je otázka, jestli se tohle počítá i u čistých asexuálů? 

Podle mě se to počítá přinejmenším u Nietzscheho, protože u něj nezáleží na důvodu, proč člověk abstinuje, ale na tom, co dělá místo rozmnožování. :) Kdyby nebyl asexuál, donutila by ho k abstinenci náročnost jeho mimořádného života, takhle má dostatek času a energie přirozeně, ale jde o to, co skutečně vykoná, ne o to, jak si na to zjedná prostor.
U křesťanů jsou pak dva přístupy - buď je lepší přemáhání chtíče, protože je to samozřejmě větší zásluha, nebo jeho nepřítomnost, protože pak je člověk podobnější Kristu.

Jinak se vším souhlasím. :) Neměla jsem na mysli, že by asexuál měl rezignovat na zdraví žádných orgánů - je jasné, že pak by se mohly připomenout dost nepříjemně... Jenom že ho normálně nerozptylují, pokud tedy nemusí strašlivě moc čůrat. ;)
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 
Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
Tedy, ne že bych nebyl na flamewar zvyklý (proti těm opravdu drsným je tohle stále ještě slabý čajíček), ale nečekal bych to u takovéhoto tématu, už proto, že používat exaktní počty procent (a matematiku obecně) na něco tak špatně definovatelného jako asexualita je přinejmenším poněkud odvážné. 

Nicméně, jak to hezky posala (nejen) Ilmatar a Morwen, těch zmíněných výrazů spojovaných se sexem je tam poněkud moc (mimochodem, sexování je určování pohlaví kuřat :-) ). Osobně mi to přijde až přehnané, nejspíš proto, že jedním ze způsobů, jak definuju sebe sama jako asexuála, je právě to, že sex vůbec nemusím řešit.

Navíc, když někdo zdůrazňuje "Podívejte se, jak moc jsem X" (ať už je X cokoliv, uživatelem zařízení od Apple počínaje po fanouška Slávie konče), tak si říkám "Proč to tak okázale zdůrazňuje? Co za tím je? Není to jen způsob, jak potlačit svou vnitřní nejistotu?" V každém případě se mi to zdá podivné, už proto, jak těžké je asexualitu vůbec definovat. Neboť jak říká Lao-c’, "Tao, které může být pojmenováno jako Tao, není opravdové Tao".

Jinak, jak tu nakousla Ilmatar a rozvedla Juliana, je celibát/sexuální abstenence/asexualita a koncep nadčlověka, obzlášť v duchovní oblasti, docela dost svázaný a i když sexuální revoluce dvacátého století tento archetyp zkoušela zatlačit do zapomění, našl si cestu jinudy, například ve fantasy literatuře (to by vydalo na samostatné vlákno). A to, že Ykka správně podotknul, že konec sexu by byl i koncem našeho druhu, by platilo, pokud by naše biolocká maličkost nebyla jen žebříkem, po kterém musí evoluce vystoupat, aby se zbavila závislosti na velmi zranitelné bílkoviné podstatě a mohla osídlit vesmír. K čemu je skořápka vyklubanému kuřeti? (Dobře, už žádná další kuřata.)

A ohledně velkých myslitelů - je zajímavé, že velkých myslitelů najdeme jak asexualitu (viz Asexuálové v dějinách), tak její naprostý opak - osobně si to vysvětluju tak, že pokud chcete vymyslet na něco opravdu velkého, nesmíte se nechat rozptylovat sexem, což jde buďto vyřešit asexualitou, nebo naopak tím, že máte okolo sebe dostatek pontenciálních partnerů a tudíž nemusíte řešit nedostatek. Jinak řečeno, velké mysli nestojí fronty v "sexuálním maloobchodě", buď tam nechodí vůbec, nebo berou ve velkoobchodě a bez čekání  :-)
Odpovědět

Pravděpodobně související témata...
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  100% asexuálka :) So-diskusni-forum-sna 21 21160 12. 04. 2019, 17:53:19
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana
  No tak jsem asi asexuálka Kack-diskusni-forum-aCer 2 2156 10. 09. 2018, 20:47:24
Poslední příspěvek: DB-diskusni-forum--47
  Ahojky, tady panromantická asexuálka Lily E-diskusni-forum-lfgreen 3 3389 26. 11. 2017, 11:37:03
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Asi jsem asexuálka, ale nechci jí být... we-diskusni-forum-rca 50 68254 27. 06. 2011, 13:19:03
Poslední příspěvek: nun-diskusni-forum-vice
  Jsem asexuálka? Li-diskusni-forum-ly 2 8214 10. 08. 2010, 08:21:57
Poslední příspěvek: Anat-diskusni-forum-hema

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex