Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stoprocentní asexuálka
(18. 03. 2019, 22:17:37)Ilmatar Napsal(a): Podle toho, co popisuješ, je pak ale větší ctností zdrženlivost pro někoho, kdo sexuální pudy má normálně vyvinuté a musí je dostat pod kontrolu. Ten musí prokázat sílu ducha, která ovládne i tělo (a tělesné potřeby). Takže je otázka, jestli se tohle počítá i u čistých asexuálů?

Tak přesně nad tímhle jsem si také lámala hlavu.
Zejména proto, že pohlavní zdrženlivost je velké úctě jak u indických jogínů, tak u většiny buddhistických a taoistických sekt. Jogínové věří, že zadržovaná pohlavní síla se transformuje ve vyšší esenci, která vyčistí mozek natolik, že se smysly velice zostří a vědění se zvýší.
Například Rámakrišna praví: "Dhairieratahové se zdržovali po dvanáct let, následkem toho se u nich vyvinul nový smysl, který jmenujeme nervem pochopení. Dhairieratahové mohou pochopit všechno a též všechno zvědět."

V každém případě, v orientálních duchovních  naukách je ten problém postaven trochu jinak a složitěji, než u Nietzscheho. Tedy nejde jen o prosté využití navíc získaného volného času na vzdělání, ale o bytostné ovládnutí toků sil a energií (jednodušeji by se snad dalo říct: vědomé přesměrování energie libida do mozkové kapacity.)
Přemýšlela jsem ale, jak je to tedy u čistých asexuálů, kteří to pohlavní nutkání nemají? Je jim šance na zvyšování inteligence touto cestou odepřena, protože nemají co přesměrovávat? S tím se mi nějak nechce smířit a i mé vlastní zkušenosti mluví proti tomu. Možná, že když si sexuální touhy nejsme vědomi, je to proto, že jsme v přirozeném stavu už na půl cestě v jejím přesměrování do jiné aktivity. 
(Jen dohad.)

Tím bych zodpověděla i Julianinu otázku: rozhodně nejsi sama, kdo vnímá sexuální abstinenci jako nadřazený stav. Někteří ho tak vnímají už nějakých 2200 let, počítáno od Pataňdžaliho.
"Všechny zdi, o které si rozbíjím hlavu, jsou v mé hlavě."
  zenové rčení
Odpovědět
20 let? Jak to dělají?
Odpovědět
(18. 03. 2019, 19:57:50)Veverka z Prahy Napsal(a): No, jeden jedinej důvod má to, že jsem se tu před 4 dny představila jako Veverka z Prahy. A to proto, že jsem nechtěla přijít na ace sraz jako osoba velmi zde známá :) Tak jsem se musela profilovat jinak. Jináč jsem osoba naprosto neškodná - vím o své stoprocentní asexuálnosti, ale nikomu to nevnucuju. :)
Takže si nás v podstatě celou dobu tahala za fusky, nehledě na to, že vlastnit více než jeden profil je proti základním pravidlům tohoto blogu. Tohle fakt neschvaluji. P
Odpovědět
(18. 03. 2019, 18:38:47)Juliana Napsal(a): Taky nevím o žádném černochovi z první republiky, ale předpokládám, že marxista by si v rámci rasové korektnosti nějakého vymyslel. Když americké školství prohlásilo za černochy staré Egypťany, aby všechny rasy měly nějakou civilizaci, nebylo by to zase tak překvapivé.

Ahoj. Černoši v Egyptě, to není až tak veliký nesmysl. Egypt zhruba od 12 dynastie usiloval o dobití černé Núbie na svých jižních hranicích, aby si tak otevřeli vrátka k obchodu s černou Afrikou, což se jim v podstatě nakonec povedlo. Núbii na čas připojili k Egyptu a v Egyptě tedy žilo v té době i hodně černochů s vlastním kulturním zázemím. 

O černochovi z první republiky jsem taky nikdy neslyšel, ledaže by Vladimír Menšík nekecal a jeho prababička se v Brně opravdu zapletla s černochem, který hlídal lahůdkářství naproti hlavnímu nádraží. Docela šokující mi na druhou stranu připadá, že černoši byli v mnoha evropských městech drženi v klecích a ohradách s výběhem v areálech zoologických zahrad a to v některých zemích až do roku 1936! Měli je v berlínské i varšavské ZOO a tohle jsem si vážně nevymyslel.

Naopak mít vzdělaného černocha u dvora se stalo velkou módou u francouzkých panovníků. Carské Rusko, které se chtělo přiblížit Evropě, hledalo tou dobou inspiraci hlavně u Francouzů. Není proto divu, že i car Petr Veliký obdržel darem malého černocha, kterého si adoptoval jako svého kmotřence a dal mu jméno Abram Petrovič Hannibal. Hannibal vyrůstal u carského dvora a dostalo se mu vzdělání vojenského inženýra, byl uveden do šlechtického stavu a povýšen do hodnosti generála. Jeho slavným pravnukem byl známý ruský poet Aleksandr Puškin.
Odpovědět
to juliana

žádný problém odkaz máš na SZ
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
Pardon. Ale ten úvod, když jsem se představovala, jsem myslela smrtelně vážně. Mám to vyjádřit v procentech? :D Tou "stoprocentní" asexualitou jsem se začala naoko "povyšovat", protože jsem citlivý člověk a neunesla jsem, když se do mě někdo navážel. Protože když je má asexualita zpochybňována jinými asexuály, tak mě to celkem citově bere. Jinak, jak už jsem řekla na začátku, jsem neměla potřebu (a ani to není něco, co bych uznávala) se povyšovat. V tom úvodním textu jsem pouze chtěla říct, jak na tom jsem, protože na tom předchozím profilu jsem byla moc zpochybňována a mé výčty tam byly příliš detailní. A s tím čůráním to bylo good :D

Akorát mě prostě překvapily útoky. Obvykle je beru s klidem, ale nevím proč, snad aby mě tu nikdo nepoznal, jsem se profilovala jako agresivní tvor. A vážně jsem nečekala, že z výrazu "plemenitba" mě někdo pozná, byla zde zmíněna už tolikrát a zazněla z více "úst" zdejších uživatelů. Takže by mě zajímalo, jestli vážně víte, kdo jsem ;)
Odpovědět
(19. 03. 2019, 14:35:55)Veverka z Prahy Napsal(a): Pardon. A s tím čůráním to bylo good :D

Akorát mě prostě překvapily útoky.  A vážně jsem nečekala, že z výrazu "plemenitba" mě někdo pozná, byla zde zmíněna už tolikrát a zazněla z více "úst" zdejších uživatelů. Takže by mě zajímalo, jestli vážně víte, kdo jsem ;)

Já prosím, já to vím, ... já se hlásííííím!!!
Ty jsi ten Childfrídeman! Jóóó!!
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
Peter.lacey: Nepopírám výskyt černošských imigrantů (ať u z říše Kuš nebo od pramenů Nilu) v Egyptě, to vůbec ne. Problém je jen v tom, že americké středoškolské osnovy učí o Egyptu jako o černošské civilisaci, což je absurdní: už podle artefaktů měli autochtonní Egypťané poměrně světlou pleť a rovné vlasy a chyběly jim negroidní rysy v obličeji (rty, tvar nosu atd.). Na hlavu na tom je, že někoho vůbec napadne předělat původ nějaké civilisace, aby černochům nebylo líto, že žádnou nemají.
Jinak... oni v těch zoologických zahradách byli dobrovolně. :) Dostávali za to plat. Nepřipadá mi to jako takový rozdíl oproti - dejme tomu - westernové vesničce, kde si několik lidí vydělává tím, že se promenují v indiánských oblecích.

Adevr: :-D :-D :-D
A díky za odkaz.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
(19. 03. 2019, 21:43:45)Juliana Napsal(a): Peter.lacey: Nepopírám výskyt černošských imigrantů (ať u z říše Kuš nebo od pramenů Nilu) v Egyptě, to vůbec ne. Problém je jen v tom, že americké středoškolské osnovy učí o Egyptu jako o černošské civilisaci, což je absurdní.

Já Ti rozumím, jak to myslíš, jen jsi mě zřejmě nepochopila. Nemluvím o imigrantech, ale o Núbii, která se stala součástí Egypta, stejně tak jako Zakarpatská Ukrajina kdysi součástí Československa. Jinak máš samozřejmě pravdu. Učí je tam bludy, stejně tak jako do nás kdysi cpali marxismus horem dolem. P
Odpovědět
Juliana
:) v pohodě. jsou tam tři, ale ten prostřední , jsem dělal nakonec ze své vůle, jen kvůli těm rasovým kydům. Obrázky se tiskly na krabice....
Odpovědět

Pravděpodobně související témata...
Téma Autor Odpovědi Shlédnutí Poslední příspěvek
  100% asexuálka :) So-diskusni-forum-sna 21 24572 12. 04. 2019, 17:53:19
Poslední příspěvek: Jul-diskusni-forum-iana
  No tak jsem asi asexuálka Kack-diskusni-forum-aCer 2 2551 10. 09. 2018, 20:47:24
Poslední příspěvek: DB-diskusni-forum--47
  Ahojky, tady panromantická asexuálka Lily E-diskusni-forum-lfgreen 3 3837 26. 11. 2017, 11:37:03
Poslední příspěvek: ad-diskusni-forum-evr
  Asi jsem asexuálka, ale nechci jí být... we-diskusni-forum-rca 50 71772 27. 06. 2011, 13:19:03
Poslední příspěvek: nun-diskusni-forum-vice
  Jsem asexuálka? Li-diskusni-forum-ly 2 8612 10. 08. 2010, 08:21:57
Poslední příspěvek: Anat-diskusni-forum-hema

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 3 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex