Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hnus
Naprosto nechápu, co tím chceš říct. V nové škole, kde jsem byla polední dva roky, bylo všechno naprosto v pořádku. A přesto bych, být Tebou, nesoudila lidí, jež neznám :) a ne, opravdu vše, co zde píšu, nemyslím ani s přetvářkou ani opravdové. Něco prostě myslím tak a něco tak. A největší sranda je, že to poznám jen já sama ;)

Odpovědět
Nemáš-li žádná traumata, tak jsi pravděpodobně jediný a zároveň nejšťastnější člověk na této planetě nebo žiješ v jiné dimenzi, kde na Tebe nepůsobí žádné externí vlivy. Musím se ale tedy podivit nad tím, jak divoce reaguješ na článek, který jako "stopro" asexuálka ani nemůžeš být schopna kvalitně vyhodnotit zda-li je založený na skutečném stavu věci. 
Jako člověk, který již zhřešil Tě mohu ujistit, že článek není založený na skutečném stavu věci a tudíž vlastně reaguješ na něco v podstatě smyšleného a sama sebe tak uvádíš v omyl. 

Proto jsem Ti v dobré víře navrhl abys zauvažovala nad řešením svých traumat - nemyslím to zle. Většinu traumat máme ukrytou někde v podvědomí a není úplně snadné se k nim dostat. Ale nemyslím si, že bys byla hloupá a sama asi moc dobře víš :)
Odpovědět
(11. 09. 2019, 20:16:39)Prince Napsal(a):
Nemáš-li žádná traumata, tak jsi pravděpodobně jediný a zároveň nejšťastnější člověk na této planetě nebo žiješ v jiné dimenzi, kde na Tebe nepůsobí žádné externí vlivy. Musím se ale tedy podivit nad tím, jak divoce reaguješ na článek, který jako "stopro" asexuálka ani nemůžeš být schopna kvalitně vyhodnotit zda-li je založený na skutečném stavu věci. 
Jako člověk, který již zhřešil Tě mohu ujistit, že článek není založený na skutečném stavu věci a tudíž vlastně reaguješ na něco v podstatě smyšleného a sama sebe tak uvádíš v omyl. 

Proto jsem Ti v dobré víře navrhl abys zauvažovala nad řešením svých traumat - nemyslím to zle. Většinu traumat máme ukrytou někde v podvědomí a není úplně snadné se k nim dostat. Ale nemyslím si, že bys byla hloupá a sama asi moc dobře víš :)
Díky, no já se spíš snažím na nepříjemné věci z minulosti zapomenout. smazala jsem staré chaty na fb, kde mě někdo urážel, nadával... Do poslední chvíle se ve mně pralo, zda spálím své staré intimní deníky a ponechám jen ty, kde není nic sexuálního (sere mě totiž, že jsem se nechala do něčeho zatáhnout a šla tak proti sobě). Nakonec je nechávám, prorože se mi to může hodit do knihy či do nějaké jiné psané formy, ale kdyby se mi něco stalo, každej si to přečte, což nechci. A zároven bych to nejradši spálila, abych se mohla sama sobě tvářit, že se nic takového nestalo. Protořže vážně lituju, že se to stalo. Ono řešit svá traumata není lehká věc (ačkoli to za trauma nepokládám, ale teď to myslím spíš ve stylu problémy nebo nepříjemnosti), k odborníkovi se nechystám, protože vážně nechci, aby mě nějak předělával (např. mi dal nějakou ženskou viagru, aby ve mně probudil pud :D) Dostala jsem se naštěstí opět mezi skvělé lidi, kterým se můžu otevřít, kteří mě nezavrhnou... Akorát teď se bojím, co vejška, jak si tam jako introvert najít přátele...

Odpovědět
(11. 09. 2019, 01:19:22)Sosna Napsal(a): Dobře. Dejme tomu, že uznám, že je přirozené, že to dělají pro zábavu. Nemůžu ovšem nikdy uznat, že je morální, aby se do toho snažili zatáhnout mě. Jak už jsem řekla, ten článek mi nevadí. Vadí mi, že to, o čem se tam píše, se děje. Vnímám sex jako něco posvátného, jako akt, z něhož je nový život. Nevnímám ho jako zábavu.

Tohle vnímání ti nikdo nebere (a pokud bere, není v právu). Ale zároveň nemůžeš svůj náhled nutit ostatním lidem. Sakrální pojetí sexuality je prostě jedno z mnoha možných, k nimž se lidstvo dosud propracovalo. :-) 
V Mezopotámii existoval obřad, kdy král jednou ročně sdílel lože s kněžkou bohyně lásky Ištary, čímž se symbolicky zajišťovala plodnost polí, dobytka i žen. O adamitech se říkalo, že aby do své sekty mohli přijmout nového člena (včetně dětí), musí nejdřív na místě přijít o nevinnost. Poněvadž si příliš doslovně vykládali biblický verš, že mnohé počestné lidi předejdou na cestě do nebe prostitutky. Posvěcení pohlavního aktu je přítomné i v protestantismu. Ten se odvolává na slavný verš Genese Milujte se a množte se, čímž se vymezuje proti katolickému celibátu. Luther o své svatbě s jeptiškou Kateřinou von Bora dokonce napsal, že se k ní odhodlal proto, aby popudil papeže, rozčílil ďábla, potěšil boha a rozesmál anděly. Richard Wagner plánoval složit operu Lutherova svatba, v níž by dokázal, že čistota se nevylučuje s pohlavním životem, ale zabránilo mu v tom prý obrácení ke katolicismu. Pokud jde o kalvinisty, sám Jehan Kalvín choval k manželství odpor a oženil se jen proto, že celibát byl spojován s nenáviděnými katolíky. Také že svatba tohoto náboženského reformátora byla totální groteska; jeho přátelé ho málem oženili s lehkou ženou. Nakonec zplodil jediné dítě, a patrně ho to stálo dost přemáhání. (Chudák.)
Náboženské vnímání sexuálního styku (s důrazem na jeho přirozenost "danou od boha" a na jeho nezbytnost, pokud nechceme vymřít) je nejspíš staré tak jako lidstvo. Ale to neznamená, že je jediné možné. Chápat ho lze jako zábavu, potěšení, sport (což dělal třeba římský spisovatel a filosof Titus Lucretius Carus; stěžoval si například, že je-li zamilován do dívky, s níž spí, nemůže její výkon v posteli hodnotit zcela objektivně), společenskou iniciaci (ve starém Řecku byla pederastie součástí výchovy a výcviku chlapce, takže mladík, který chtěl být vojevůdcem, musel spát se starším generálem, u něhož se vzdělával), ukazatel sociálního statutu (manželství je v mnoha kulturách privilegiem dokazujícím, že ten, kdo ho může uzavřít, vyrostl z chlapce v muže a je schopen uživit rodinu), potvrzení mužnosti/ženskosti, naplnění závazku vůči rodu (málo panovníků si dokázalo prosadit bezdětnost - jedním z nich ale byl císař sv. Jindřich II.). 
Možná by bylo možné mluvit i o styku/znásilnění jako výrazu dominance; snad stojí za zmínku, že křižáky zmobilizovala raně středověká propaganda (mimo jiné) sdělením, že mohamedáni v severní Africe znásilňují katolické biskupy. Můžeme hovořit i o sexuálním styku za účelem naplnění pověr a proroctví. Jsme-li u znásilňování biskupů, v renesanční Itálii se této ohavnosti dopustil jistý šlechtic proto, že mu to doporučil jeho horoskop. Sexuální styk měl svoji úlohu i v právu, jak o tom psal myslím adevr (panna nemohla být popravena, proto bylo nutné učinit z odsouzené ženu) a právo první noci zase patřilo k feudálním privilegiím (v některých částech Německa údajně až do 19. století!). 
Naše kultura (nebo kultury) přikládá sexuálnímu styku obrovské množství významů. Uznávám, že mnohé jsou nemorální, přímo odpudivé - totiž ty, které nepočítají se souhlasem druhé strany nebo ji nějak vykořisťují (viz znásilnění kvůli pověře). Ale jsou. Nelze to ignorovat. A myslím, Sosno, že pro všechny bude nejlepší, když se s těmi legálními formami prostě smíříš, protože k lidstvu patří.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 
Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
Jen pro informaci do budoucna - například psychoterapeuti nic nepředepisují a ženskou viagru už vůbec ne! LOL Navíc se Tě nikdo a nikde nebude snažit předělávat, ale naopak pomáhají aby člověk objevil skutečně sám sebe :)

Pokud se nebudeš snažit své spolužáky upálit za jejich sexuální touhy, tak si myslím, že budeš úplně v pohodě a přátele si bez problému najdeš :)
Odpovědět
Díky moc. Ale mně se ani nechce u psychoterapeuta vykládat, že jsem asexuální. Což bych musela, kdyby se mě zeptal, jestli mám vztah. Nemám potřebu se o sexu bavit :D
Dík za osvětu, Juliano, nejvíc mě dostalo spaní vojáka s generálem. Hm, to mi nedává smysl, obvykle lidi souloží s opačným pohlavím...

Odpovědět
(11. 09. 2019, 20:52:56)Sosna Napsal(a): Dík za osvětu, Juliano, nejvíc mě dostalo spaní vojáka s generálem. Hm, to mi nedává smysl, obvykle lidi souloží s opačným pohlavím...

Ne obyčejného vojáka, ale chlapce, který se učil na stratéga. 
Ve starověkém Řecku ne. "Oproti křesťanskému pojetí pederastický vztah dospělého muže s mladíkem patřil v antickém nejméně po tři století ke společenské normě jako státem uznávaná, mnohdy přímo podporovaná forma výchovy."
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 
Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex