Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karanténa a koronavirus.
Pobavil jsi mě. :-D V Turecku konec konců taky. Ale Íránců je mi líto. Oni vlastně nemůžou za to, že tam islám mají, byli dobyti dost podobně jako my (s tím rozdílem ovšem, že se bránili) a etnicky jsou nám jako Indoevropané (Árjové) velice blízcí. Alespoň se teď ukáže, jak islám a náboženský fanatismus obecně škodí. Tak ať hlavně lížou kliky dál.
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
Současné pandemické období nemá na můj život příliš negativní dopad. Akorát je mi líto, že se nekonají žádné koncerty na které ráda chodím. Na nošení roušky jsem zvyklá ze zaměstnání. Pozitivní je , že jsem teď každý druhý pracovní den foma na home - office . Ale doufám, že už se celá ta situace brzy uklidní.
Dostaneš-li se na dno, tak se na něm neválej, ale odraž se od něho.
Odpovědět
(02. 05. 2020, 18:30:32)spagetka Napsal(a): Pozitivní je , že jsem teď každý druhý pracovní den foma na home - office.

Já jsem jakožto student doma už dva měsíce a ještě dalších pět měsíců budu (květen, červen + vysokoškolské prázdniny), takže mi z toho začíná přeskakovat. Jeden den ve škole a jeden doma bych brala všemi deseti! 
Člověk se nadchne ještě i netečným paprskem nejvzdálenější hvězdy. Proto začíná teorie pohledem k nebi.“ 

Ludwig Feuerbach, „Podstata člověka"
Odpovědět
(02. 05. 2020, 22:19:04)Juliana Napsal(a):
(02. 05. 2020, 18:30:32)spagetka Napsal(a): Pozitivní je , že jsem teď každý druhý pracovní den foma na home - office.

Já jsem jakožto student doma už dva měsíce a ještě dalších pět měsíců budu (květen, červen + vysokoškolské prázdniny), takže mi z toho začíná přeskakovat. Jeden den ve škole a jeden doma bych brala všemi deseti! 

A jestli přijdou další vlny neviditelného ,,nebezpečí",  nebo si zase něco vymyslí, jen aby nás přiškrtili, budeš věčná studentka. ;)
...............................................................
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
Koupil jsem si v pátek nový týdeník Reflex, a články které se v něm věnují rouškách a rouškokracii...  je přesně to, co jsem si myslel hned od počátku. 
Opravdu to stojí za přečtení... a zde alespoň dostupný začátek jednoho rozhovoru:   https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/1...ucler.html
a začátek dalšího článku. https://www.reflex.cz/clanek/komentare/1...trach.html
Bohužel to zajímavé, o tom jak politikům děláme ovce, tam v ukázce, není.
A navíc si tu ,,loajalitu" ty svině pojistili desetitisícovými pokutami.
,,Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají." George Orwell
Odpovědět
Pohledy na nošení ochranných prostředků mohou být různé.
Odpovědět
Pro někoho  amulet, pro někoho náhubek.
Odpovědět
Zdravím, mám hodně jiné práce a hodně jí s distanční výukou přibylo, takže zprávy nečtu, televizi nesleduji atd...
Ale občas se shlédnu na (myslím celkem nezávislý) pohled na naší situaci a srovnání

https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_p...comparison

Obecně mě nošení roušky netěší, ale slyšel jsem názory vícero lidí, u kterých nemám důvod pochybovat o čistém zájmu o pomoc co nejvíce lidem, že pravděpodobnost přenosu kapénkové infekce od toho, co dýchá, kašle, mluví, kdo má roušku je v případě, že je nakažený, zásadně snížená. Rouška podle měření odchytne 95% až 100% kapének. A tomu bych věřil. Takže neochrání toho, kdo jí nosí, ale chrání s ní ostatní pro případ, že je nakažený.

Takže ano, rouška mě netěší, při intenzívnějším pohybu je to nepoužitelný humus, v lese se tedy lidem raději o ty dva až pět metrů vyhnu, ale ve společných prostorách a dopravě jsem zatím za roušky. A obecně dopravu a větší shluky lidí nevyhledávám. Ale zase nemíním být ustrašený.
Odpovědět
(19. 05. 2020, 21:56:10)Chodec Napsal(a): Zdravím, mám hodně jiné práce a hodně jí s distanční výukou přibylo, takže zprávy nečtu, televizi nesleduji atd...
Ale občas se shlédnu na (myslím celkem nezávislý) pohled na naší situaci a srovnání

https://en.wikipedia.org/wiki/COVID-19_p...comparison

Obecně mě nošení roušky netěší, ale slyšel jsem názory vícero lidí, u kterých nemám důvod pochybovat o čistém zájmu o pomoc co nejvíce lidem, že pravděpodobnost přenosu kapénkové infekce od toho, co dýchá, kašle, mluví, kdo má roušku je v případě, že je nakažený, zásadně snížená. Rouška podle měření odchytne 95% až 100% kapének. A tomu bych věřil. Takže neochrání toho, kdo jí nosí, ale chrání s ní ostatní pro případ, že je nakažený.

Takže ano, rouška mě netěší, při intenzívnějším pohybu je to nepoužitelný humus, v lese se tedy lidem raději o ty dva až pět metrů vyhnu, ale ve společných prostorách a dopravě jsem zatím za roušky. A obecně dopravu a větší shluky lidí nevyhledávám. Ale zase nemíním být ustrašený.

Také upřednostňuji zdravý "selský" rozum a také rozumnou hygienu (blahořečím svým rodičům a babičce, že mi vštípili podmíněný reflex mít vždy kapesník a mýt si ruce po návratu domů, po blbnutí s domácími mazlíčky a také před každým jídlem...) a pravidelné větrání uzavřených prostor... 
Když sleduji situaci kolem (a to ještě před "koronou"), vidím, že u nás spoustě dětí, mládeži dokonce i dospělým chybí základní hygienické návyky (a ve většině to nejsou "snědí spoluobčané"), o zdravém rozumu radši nemluvit...
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného." A. C. Clarke
Odpovědět
Já souhlasím s mnoha odborníky ať už ohledně statistik https://www.idnes.cz/technet/veda/korona...5_veda_mla?, nebo ze zdravotnictví a hygienických stanic, co jim nebylo ve veřejněprávních médiích dopřáváno sluchu, tedy ne těmi s těmi spjatými s politiky, že ze zdravotního hlediska je pro zdravé lidi ta rouška spíše škodlivá, a je to pouze onanie pro politiky , kteří tak mohou, na vlastní kontaktní čočky, vidět jak občané respektují jejich rozkazy.  Nemluvě o islamofobovi Hamáčkovi. 

Navíc, viry to jsou a budou stále.  A nejen jako dítě které vyrůstalo na venkově, na statku, kde se traduje že správný sedlák za rok sní půl kolečka hnoje ::) ,si myslím že i přehnaná hygiena škodí. Desinfikovat si ruce téměř na každém roku... vždyť tím zcela zničíme ochranou vrstvu na kůži. Dýchat přes navlhlou tkaninu plnou bacilů nachytaných na ni cestou městem a přinést si to pak domů... namísto toho aby se člověk mohl pořádně nadechnout, třeba po minulých deštích byl vzduch jako víno, blaho pro plíce, a všichni filtrovali přes bacily na zapařených hadrech na čuních. No tak, lidi., to fakt těm politikům tolik věříte..?!
Podle toho jak Hrabišovi, Kenu Superstárovi a alí- hámáčce, rostou, i přes neskutečné zlodějny a snahy o oklešťování svobod za doby vyhlášené epidemie, preference, to tak bohužel vypadá. :-(
Odpovědět

Přejít na fórum:

Uživatel(é) prohlížející toto téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex