Pro všechny členy fóra tady nějakou dobu máme seznamku. Třeba tam právě ty najdeš spřízněnou duši.
Doporučujeme přečíst pravidla fóra a řídit se jimi. Za jejich neustálé nedodržování hrozí omezení přístupu.


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Satanská biblia a asexualita
#15
(16. 09. 2014, 19:46:57)panoška Napsal(a): Podle toho, co jsi napsal, by bylo potřeba označit všechny lidi, kteří něco dosáhli, nebo stojí výše na společenském žebříčku, za satanisty. Otázka tedy zní: má člověk právo usilovat o štěstí, moc, bohatství? Podle mě ano, jen člověk chorý vyhledává opak. Mezi věřícími je hromada lidí, říkám jim dobrvoolní mučedníci, kteří se vyžívají v bídě a hlásají moudra typu: čím hůř, tím líp. To mi leze slimák po zádech.
Takoví lidé se nemohou mít rádi a pak ani nemohou mít rádi druhé.
Přemrštěné sebeprosazování za kažou cenu je samozřejmě taky špatně, ale jsou to dva extrémy.
No ono totiž někteří lidi dospěli k poznatku, že moc ani bohatství jim prostě trvalé štěstí nepřináší. Může to spíš přinášet starosti se spravováním majetku, udržováním si své pozice a hraním rolí které k tomu patří, psychická závislost na své pozici. Když člověk má rozumně málo (nebo klidně i hodně ale nelpí na tom), může díky tomu být více svobodný.

Další důležitá věc je, že úspěch neexistuje bez neúspěchu. Tzn. pokud člověk stojí výše ve společenském žebříčku a "někam to dotáhnul", tak to znamená, že ostatní stojí níže a nikam to nedotáhli. Podle mě celku takové snahy nijak zvlášť neprospívají. Sice tohle soutěžení asi pohání lidstvo kamsi rádoby kupředu, ale že by to vedlo k pocitu všeobecné pohody si nemyslím :-)
Na jedné straně dočasný pocit štěstí, na straně druhé závist a frustrace. Tím nechcu tvrdit, že nemá smysl na něčem pracovat a o něco se snažit. Každý by měl usilovat o své štěstí. Ale usilovat o moc, bohatství apod. podle mě prostě jenom ve světě vytváří konflikty a štěstí až tak moc nepřináší.

...slimák po zádech :-D To se mi líbí!
Odpovědět


Příspěvků v tématu
RE: Satanská biblia a asexualita - od ho-diskusni-forum-uba - 16. 09. 2014, 21:04:10

Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)
Partneri / zpetne odkazy: BIGvideo.cz – 10 000+ videí zdarma! Googluj Autobaterie Stock charts Forex